• Jak se nosí šperky OMNIA PROFUMO

OMNIA PROFUMO jsme tady už kdysi probírali, ale protože se teď některé z vůní objevily na Parfums.cz za DRŽTEMIRUCE ceny, je třeba si připomenout, jak se vlastně tyhle vůně nosí. Samozřejmě si je můžete jen tak stříknout na sebe a jít…a budete spokojené. Protože většina vůní Omnia jsou výrazné, silné, dryjákoidní parfémy, které mi pomohly pochopit přesný význam slova “intoxicating”. Budete stejně krásné, jako když si na krk pověsíte jednoduchý zlatý řetěz nebo hrubě opracovaný kus přírodního křišťálu.

Ale! Modes madames, jako třeba já a ty, nosíme šperky jemné a sofistikované, zpracované jemnou rukou klenotníka. A tam přesně míří parfémy Omnia Profumo. Vůně vyrobené rukou klenotníka a parfuméra, přesněji: polotovary vůní. Fabrizio Tagliacarne pro nás připravil šuplíček kovových materiálů na kroužky a řetízky (zlato, stříbro, bronz, platinu, titan a karbon) a hromádku drahokamů, polodrahokamů i kamenů . Výsledný šperk, který si vyrobíte jejich kombinací a vrstvením, už je na vašem vkusu. Bude to jen a jen váš originál, který nikdo jiný nosit nebude. Žádná z vůní OMNIA PROFUMO nemá problém se zkřížit s kteroukoliv jinou.

A protože zákaznice v klenotnictví bývají nerozhodné, připravil Fabrizio tři šperky pro vaši inspiraci.

omnia_profumo_summery

 • Šperk první: něco na letní večer
 • Složení: Acqumarina, Peridoto, Onice, Opale

Výrazný trpce zelený anýz na začátku – anýz čerstvý, rostlinný, ne semena, připomíná mi hodně absinth. V kombinaci se zelenými, tlumenými, ne moc svěžími hořkými citrusy (grapefruit, nezralý pomeranč) vytváří až mužskou, zeleně svěží kompozici. Není v ní ani špetka něhy, ale taky není vyloženě chlapská. Ohromně příjemná, originální, spíš těžší, večerní, ohromující. Má výbornou výdrž i projekci, a krásný vývoj; postupně se v ní objeví mořské řasy, takže je lehčí a zelenější a anýz v ní jemnější a hodnější, až se vytratí úplně a zůstane vám mořské pobřeží omotané okolo krku jako lehounký šátek. Pět hvězdiček z pěti.

omnia_profumo_sensuali

 • Šperk druhý: do letní postele
 • Složení: Cristallo di rocca, Madera

Podle parfuméra je “smyslný”, podle mne je asi tak sexy, jako byla Şekerpare, Cukrový koláček, první milenka sultána Murata III. Jejich sexuální radovánky se odehrávaly v loži uprostřed hromad cukrovinek a něžnosti a dotyky nahradila neřest obžerství (prostě cpali se až k zešílení, jak si můžete přečíst tady pod obrázkem). Omnia Madera je gurmánka karamelová, čistě karamelová, a Omnia Křišťál je mandlový koláček s rumem. Když to dáte na jeden dezertní talířek, co asi vznikne? Orgie, jakou museli zažívat Şekerpare s Muratem v sultánském loži! Mně se líbí hodně, dominantní jsou hodně hořké mandle s vanilkou a karamel na lehce semišovém pozadí. Je to křikloun a kvůli tomu nedostane pět hvězdiček, ale jen čtyři, protože hurónským řevem zakrývá zajímavé sladce a něžně mandlové tóny, které se objeví ke konci. Škoda. Já bych míchala v opačném poměru, víc mandlí v rumu, míň karamelu. Anebo bych je nosila úplně samostatně. Anebo ne…dala bych si kapku Madery, tři kapky Cristallo a tři kapky Platiny, která je citrusovo-pudrová a hezky by mi můj šperk odlehčila. Ale to už by nebylo k postelovým hrátkám, ale do práce…

omnia_profumo_travel

 • Šperk třetí: na cesty
 • Složení: Ambra, Granato

Tuto kombinaci Fabrizio doporučuje pro cesty do orientu. Granát známe dobře, a ten je naprosto dominantní v začátku: hromada suše drhnoucího, pichlavého koření a bylin – bazalka, hřebíček, pepř, muškátový oříšek, špetička nesladké skořice… v teplém koňaku. Ne, nejsem Mirka, která dokáže v jakékoliv vůni najít byť jedinou molekulu šnapsu, ale tady prostě je starý, zlatý, v ruce zahřátý. A to právě šperku dodává druhá z vůní, Ambra – Jantar. Koření a chlast je slast, na souhlas přikyvuje červenou hlavičkou zdáli (velmi zdáli) muškát – toho se nebojte, já ho nesnáším a dlouho jsem se snažila v téhle kompozici identifikovat jemný koženě-plastikový tón, který jen dodává zabarvení, než jsem odhalila klasickou oldschool pelargonii. Suše kořeněná, orientálně naladěná, unisex vůně; nevím teda, jestli bych s tímhle měla povolený vstup na palubu letadla do Damašku, protože je hodně výrazná, ale já bych si vzala do toho letního baru. Takhle, jak je. Granato můžu nosit samostatně, Ambra (zde Jantar!) se mi moc nelíbí pro její nevýraznost. Dohromady: nemá chybičku. Tady….má. Jedna půlhvězdička minus: za výdrž. Kompozice prochází překotným vývojem, má několik krásných fází, z nichž každá vypíchne nějaké jiné koření, třeba veletoč suchá skořice ve stopovém množství > dominantní gurmánská vanilková skořice > vodnatá skořice v pozadí > suchá skořicová tyčinka k zapálení v kadidelnici je ohromně zábavná a vyslověně krásná, splňující přesně to, čím dokáže niche vůně okouzlit začátečníka i zkušeného. Jenže…za dvě hodinky je z ní slabounký odvárek vanilkové limonády a konec. Věčná škoda.

Moje rozhřešení? Kupte si, co se vám líbí, podle složení, aspoň dvě (!!!) a kombinujte. Myslím, že nemůžete šlápnout vedle, když vám nějaká složka pochybí,  přifouknete z jiné lahvičky… Já se vrhám na Parfums objednávat: jeden bude určitě můj eponymní (hehe, to je povinnost) a druhý ještě uvidím. Ty mandličky, že by? Na Insťáku pak uvidíte výsledek.

podpis_ROM
Autorem obrázků na pohlednicích, které jsem fotila, je NormaDes/Saatchi a Atelier51.it pro Omnia Profumi

You may also like...

4 Responses

 1. Alys napsal:

  Nejradši bych to mixla všechno! Ale to je ta moje vášeň pro slepáky, vždycky si je představím pro můj nos v těch nejúžasnějších “barvách”. Už se musím trochu krotit.. Ty čtyři by měly stačit 0:-) Až prodám sporák nebo tak něco;)
  Jenže já bych podle vašich recenzí ráda koupila kdeco, tím hůř, když je to normálně dostupné a ještě navíc v akci…

 2. Alys napsal:

  P.S.: A díky za úžasnou harémovou historku 🙂

 3. Alys napsal:

  Kletě, jediný štěstí pro moji peněženku, že Cristallo a Madera už jsou zpátky na původních cenách.. Ovšem jestli bude zas nějaká akce, tak se asi neudržím i naslepo. Ambru znám a líbí se mi, tak jsem si aspoň objednala vzorek granátu a tiše doufám, že nebude tak pěkná, jak ji popisuješ 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..