• PINEIDER: Neroli e Gelsomino (prémiový luxus pivoňkových chemtrails)

Výrobce luxusních niche psacích potřeb a doplňků z Florencie se před pár lety odhodlal svým zákazníkům poskytnou ještě další kus niche luxusu, vůni ušlechtilé kůže, Cuoio Nobile. Když si vybrali parfuméra, nemohli ještě vědět, že Luca Maffei se zakrátko stane superhvězdou. Štastná ruka! Cuoio Nobile upoutala moji pozornost, kecám, byly to ty taštičky s jablíčky (moji recenzi a představení značky najdete tady), voňavky jsemsi všimla náhodou. Každopádně jsem se v průběhu let pokoušela zkusit i ostatní vůně a protože sehnat vzorky nebo narazit na značku v obchodě je skoro nemožné, tak jsem si koupila celý flakon. Byla to náhoda, osud vybral za mne, takže mi přistál v poště Assoluta di Neroli e Gelsomino, čili absolut neroli a jasmínu. Nezjistila jsem, kdo je parfumérem, ale když vymýšlel název, tak se mu asi pomíchaly papírky s ingrediencemi, protože neroli v tom není ani kapička a jasmínu trošku. Správný název má být “Pivoňka a mandarinka”.

 • Mandarinky pravé sicilské

Jako červená niť se celou vůní táhne kyselý ovocný tón. Zpočátku mohutně nastoupí mandarinky a zelený grapefruit, když poleví, objeví se módní rebarbora. Hezky rozpitá do ostatních složek, není studená ani řezavá. Má blíž k mandarince, než k jablku. V pozadí zatím hezky bublá kytička růžových květů.

 • Pivoňka do francouzského budoiru

Dominantní v kytici je růžová, šťavnatá pivoňka. Plná, živoucí, čerstvě uřezaná, chvílemi vypouštějící obláčky růžové cukrové vaty (připouštím tedy, že ve složení je i vanilka). Čistý jasmín sekunduje, ale je to hodný kluk, nebere pivoňce hlavní růžovou roli.
A tady v téhle fázi mi začalo vrtat hlavou, odkud vůni znám: ne, že bych si je s něčím pletla, ale strašně mi připomínala něco, co znám, dobře znám, ale nedokážu pojmenovat. Protože nic s pivoňkou a máloco s jasmínem nosím. Trvalo mi dva týdny, než jsem na to přišla!

 • Kůra mandarinky sušená na slunci

Harmonické souznění pivoňky, mandarinky a rebarbory, vytuněné čistým pižmem mi zlepšujě náladu. Všechno hezky zaoblené, hladké, zabalené, nekonfliktní. Ovocný tón se postupem času změní ve velmi zvláštní notu, šustivě papírovou, tak si představuju pikantní mandarinkovou kůru usušenou na sluníčku na troud. Dodává tím vůni vzrušující zajímavost.
Životnost vůně je poměrně slušná, projekce do okolí náramná a nechává chemtrails – poznáte se, když se vrátíte do své kanceláře. To já můžu.

 • Neokázalý luxus všedního dne

Takže jsem si tak chodila, nosila Assoluta di Neroli e Gelsomino a přemýšlela, odkud se známe. A pak jsem potkala kolegyni, která nosí růžové varianty Miss Dior – no jasně, to je ono! To jsou ty růžové pivoňkové obláčky. Není jí vysloveně podobná, Pineider je mnohem méně sladký a půsovní sofistikovaněji, míň sexy a prvoplánově. Co ale Miss Dior nelze upřít, je odér luxusu. To nenosí holky, co si kupují oblečení v F&F. Tyhle dívky se oblíkají v buticích a jejich kabelky obvykle začínají na částkách, kde končí ceny naší rodinné dovolené. A Pineider? To je přesně to, co se stane s luxusní holkou, když si na ty věci vydělá sama: nechce a nemusí se vzdát své úrovně, ale už nepotřebuje pořizovat věci, na kterých je vidět logo a nepotřebuje nosit “ikonické” hadry a vůně, aby vypadala luxusně. Ona už JE luxusní žena a může si koupit, co chce. Dospělý luxus. Jestli jste dospělé, lususní a sofistikované, víte co nosit.

You may also like...

2 Responses

 1. Anonym napsal:

  Pěkný styl psaní (přečetl jsem již několik článků) a o vůních si také rád něco přečtu.
  Přeji hezký den
  Bohdan Podlena

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..