• Prach jsi a v prach se obrátíš: FREDERIC MALLE – Geranium pour Monsieur

Jak zastávám názor, že všechny věci od Malleho (heh) jsou dobré, tak u Gerania jsem byl zpočátku na vahách. Entrée připomínající zaprášený truhlík s uschlými pelargoniemi v zatuchlé hlíně byl poměrně děsivý. Jenže velká jména (v tomto případě mám na mysli jak Frederica Malleho, tak i Dominique Ropiona, který parfém namíchal) mi nedovolily uvěřit, že to bude všechno, co Geranium pour Monsieur předvede. A taky že nebylo.
Už za moment se suchá hlína začala proměňovat v nevídanou variantu parfémové prachovosti. Tu si aspoň já obvykle spojuju s dámskými věcmi (viz můj osobní etalon prachové pour Femme Mon Parfum Chéri par Camille) a bylo příjemné objevit, že to lze obrátit o 180° a udělat prach pouze pro pány. Ačkoliv je G. p. M. jemnou vůní, dost pochybuju, že by si ji na sebe vzala žena. Dominique Ropion totiž ve vůni velice odvážně kousíček té zatuchlé hlíny ponechal. Abyste si udělali představu: geranium ustoupí do pozadí a spáruje se se zdrženlivým dřevitě-pryskyřičným tónem do definice decentnosti. Vidím muže profesorského vzezření ve věku 40+, jenž chodí v obleku i do obchodu a vyzařuje class do té míry, že je obtížné uvěřit, že někdy vůbec souloží. No a tomuhle kapánek upjatému džentlmenovi Ropion postaví do cesty týpka – živočicha, co ho sexualita vymezuje natolik, až to z něj malinko cítíte. Nosem.
WP_20160305_09_39_33_Pro
 
Výsledek v sobě spojuje odlesky obojího a činí G. p. M. až dráždivě ambivalentním. Připomínám, že tenhle kousek haute parfumerie je postaven na zdrženlivosti, tudíž si použitý přívlastek dráždivý spojujte výhradně s upřesněním té obojakosti a nikoliv s parfémem jako takovým.
Nakonec, když jsem si prostudoval složení, mám za to, že tu charakteristickou prachovost mají z velké části na svědomí mátový absolut s mátovým olejem. Doposud bych tam mátu ani nehledal a asi ani neobjevil, natolik se prolíná a ladí s geraniem. Není to další důkaz mistrovství Dominique Ropiona? Je. Vedle toho, že z Poisonu dokázal učinit slušnou vůni v podobě Pure Poisonu. A odpouštím mu, že je podepsán pod věcmi jako Invictus nebo Flowerbomb; koneckonců z něčeho žít musí.
derad_podpis

You may also like...

2 Responses

  1. Radovan napsal:

    Thanks for the tip, will try it out!

  2. imakescents napsal:

    I think GpM becomes rougher when the mint fades too quickly. The play between cool mint and warm geranium is interesting, but the balance is lost when the mint disappears. Still, an excellent reference for geranium essence. For a more complex, balanced geranium, have you tried Egoiste?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..