• RAMON MOLVIZAR: Black Cube (mazlení s kmínem)

Ramon Molvizar je španělská niche značka, která se přímočaře soustředí na luxus. Své parfémy plní do vymazlených flakónů spolu s částečkami zlata, stříbra nebo platiny, balí je do krásných vyřezávaných dřevěných skříněk, některé zdobí krystaly Swarovski, atd. Celkem nabízí čtyři řady provedení flakónů, záleží na Vašem vkusu. Je to efektní a krásné (koukněte sami), ale osobně to pro mě až tak moc neznamená, hlavní je vůně. Nosem všech vůní Ramon Molvizar je zkušený parfumér Ramón Béjar, který se tvorbou vůní zabývá už mnoho let a má i svou vlastní eponymní značku.

Black Cube je kořeněná orientálka a těch není málo – co ji odlišuje natolik, aby se stala předmětem mého zájmu? Je povedená a za všech okolností příjemná. Střed Black Cube je tvořen dřevy a zdobí jej balzamické, aromatické a kořeněné tóny a všechny suroviny jsou ve špičkové kvalitě.

WP_20150610_010

 

Black Cube můžu pro představu připodobnit k Fordově Japon Noir, ovšem bez kouře. Cube sice kadidlo obsahuje, ale slouží tu spíše k doladění odstínu, než k vytvoření kouřového závoje. Parfém je od začátku prosycen římským kmínem – cuminem. Ve složení není uveden a třeba se mýlím – podobný dojem možná můžou společně vytvořit kardamom s koriandrem, a ty v Black Cube jsou. Ať už to je cumin nebo jeho duch, podobně jako u Déclaration dodává celé vůni intimitu a jakési teplo lidské blízkosti. WP_20150610_008Přestože je Black Cube komplexní a výraznou vůní, v její konstrukci nikde nic netrčí a neskřípe. Ani na chvilku se nestane, aby byla příliš vemlouvavá nebo dokonce obtěžovala a to je obdivuhodné. Určitě všichni znáte tu protivnou situaci, kdy se nějakou vůní přestříkáte nebo ji nosíte příliš dlouho a mimo správné naladění, ale to zřejmě s Black Cube nehrozí. Vyplácal jsem na sebe celý velký vzorek a prostě se mi nestalo, abych při každém nadechnutí cítil něco jiného než radost a potěšení z krásné vůně. Taky je to dost výrazný sběrač komplimentů. To je v mých očích to, co činí Black Cube vskutku luxusním a ospravedlňuje ne právě lidovou cenu tohoto parfému.

derad_podpis

 

 

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..