KIKI SMITH: Artware edition – Kiki fragrance (klacík z vrby)

prosinec 2011
Suchá, trpká, intenzívní, veskrze moderní (jak se teď dělají) niche vůně. Mýdlové tóny a výrazný rozemnutý svěží, zelený, hořký, trpký, fíkový list (podobný tomu, co jsem popisovala u Storera – Kadota), v pozadí lehká sladkost dřeva s mízou. Ve složení jsou složky jak dřevité (santál, boxwood), tak bylinné (pačuli, heřmánek, letní zeleň, fíkový list) a narcis. V podstatě všechno jde ve vůni vystopovat, ale fíkový list je dominantní. Je krásná, ale spoustě lidí asi vonět nebude kvůli drsnosti, neotesanosti. Ha! Už vím, co mi to připomíná! Čerstvý klacík z vrby, ze kterého na jaře oloupete kůru. Krásná, nedokážu genderově přiřadit – rozhodně unisex.
Flakon je umělecky jednoduchý, ale na mne už moc, už je příliš průmyslový, jako julina, ten laciný vršek, hm; etiketa se mi naopak líbí moc a když jsem k ní pak ještě našla dílo Clearing, vrásčitou urousanou bábu, a všimla si, že tekutina je ŠEDIVÁ, tak mne naplňuje nadšením, juchů! Jak můžu být tak rozjařená z něčeho tak šedivého? Nevím, ale není to porvé, jsem prostě taková zádumčivá povaha.

Zdroj: Kiki Smith Artware

Zdroj: Kiki Smith Artware


Kiki fragrance můžete sehnat v Německu (ale v Drážďanech ne, v západním), nebo přímo na jejích stránkách. Padesátka Kiki fragrance stojí 175 dolarů a za to získáte jeden ze 4.000 číslovaných flakonů jediné edice. Takže neváhejte s nákupem.
A komu jsou parfémy ukradené, ale zajímá ho umění, tak si může zajet “na Kiki” do Krakowa do galerie Barbara. Třeba se budete bát jen trošku.
Kiki Smith Clearing, 2012 Woodcut Edition of 13 Zdroj: Barbara Krakow gallery

Kiki Smith
Clearing, 2012
Woodcut
Edition of 13
Zdroj: Barbara Krakow gallery


Kiki Smith Night Vision, 2011 Ink on Nepal paper Zdroj: Barbara Krakow gallery

Kiki Smith
Night Vision, 2011
Ink on Nepal paper
Zdroj: Barbara Krakow gallery


 
 

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..