• UNDERGREEN: Pink, White, Black, Gold (natural beauty)

Undergreen je malá a mladá francouzská značka, která používá pouze přírodní ingredience. Bio-značky mají v posledních letech rojení, což vedlo k tomu, že z původně obyčejných kompozic typu “lemongrass a levandule s trochou meduňky”, které všechny voněly nakonec citrusově, postoupily na level “moderní kvalitní vůně”. Chybí tomu důmyslnost a hloubka špičkových zázraků. Na vině byla absence chemie a technologie, nezpracované přírodní složky jsou hrubé a nestabilní. Nosy Undergrenu jsou parfumerka a chemik, vyvinuli spolu nové technologické postupy získávání a úpravy složek Chimie Naturelle®. Moderní technologie jsou cestou i pro  další nové výrobce luxusních přírodních vůní. Otázkou je, co s nimi do budoucna: všechny přírodní ingredience se pomaličku jedna za druhou dostávají na black listy evropských úřadů. Třeba za deset let bude zakázaná levandule a budeme vonět jen etylvanilinem?
undergreen paris romana granatova
Undergreen má v sortimentu zatím 4 vůně, podle popisu mne zaujaly dvě: růžovka, kde jsem očekávala krůček k objevení mého vanilkového svatého grálu, a bílý kokos. Já kokos mám ráda, není moc obvyklý a třeba forma, ve které je v Mahoře (Guerlain) je mi příjemná. V Mahoře mi trochu vadí ostatní ovocné nahořklé složky, proto ji moc nenosím. Taky se mi hodně líbí kokos v Bronze Goddess (Estée Lauder) z roku tuším 2010, ta s tím kolečkem. Opalovací krém s kokosem a tiaré ale nesnáší můj manžel.Líbil by se mi čistý kokos s trochou vanilky a citronu nebo ananasu a hodně bílého pižma. To bylo moje druhé očekávání. Černý s obsahem lékořice, oudu a kafe mne děsil a podzimní novinka zlatý, citrusák, mi byl tak nějak ukradený, povedených citrusů znám hromadu a když jsem jela do Florencie, tak ještě nebylo jasné, že už bude na světě. Jak splnily moje očekávání?

Zákazník z Asie

Zákazník a jeho parfumér


White: krásné, překrásné! Kokos s tuberózou a pomerančovým květem, nadýchaný exotický zákusek. Složky jsou tak lehké, jasné a věrné, opravdové…až je to úplně obyčejné. Fádní. Prostě kokos a bílé kytky. Složky spolu moc nespolupracují, obě části – ovocná a květinová – jsou krásné, ale pochodují vede sebe. Jako kdybyste cítili dvě ženy stojící vedle sebe, každá navoněná svým parfémem. Krásné, nudné.
undergreen paris romana granatova
Pink: vanilka a citrusy a něco hrozně protivného. Musím se zeptat – prý jahody a karamel! Tak to je jasné, dvě složky z mojí Pandořiny skříňky. V jahodách vždycky cítím hnilobu, jako někteří lidé cítí v každém jasmínu indoly. No a pálený cukr, to je pro mně alikvot drštěk (ty se naštěstí do parfumerie zatím neprodraly).  Osobní zklamání roku. Ta vůně je krásná, myslím, že pro holky, co nosí jahodovou verzi Miss Dior Chérie by to mohla být mana nebeská. Já jahody a karamel nepřekročím.
undergreen paris romana granatova
Black: zkouška z povinnosti – a ohromné překvapení. Černé kokosové mléko. Temná, sladká, gurmánka. Skořice, tonka a černý, dřevitý nepálivý pepř. Arabská káva s kořením a třemi lžícemi cukru. Jestli lékořice, tak jen kapičky v tekutém koření do kávy. Kokosový efekt vytváří asi tonka; tonka krásně souzní s vanilkou, vůbec se všemi sladkými složkami. Tady bez vanilky reaguje se skořicí a výsledkem je sladká, suše mléčná vůně. Nevídaná, originální, tuhle rozhodně dopručuji vyzkoušet.
undergreen paris romana granatova
Gold: druhé překvapení. Zelený, ostrý, hořký autentický a čerstvý olej z kúry graefruitu a citronu souzní (SOUZNÍ) s čerstvě umletým zeleným pepřem a protože by to bylo moc lehké, zahušťuje to lahodná kořenitá nasládlost kardamomu. Podle složení prý i sladké balsámy a zázvor, jo jo jo, to tam bude, i když nejdou identifikovat. Celý akord drží totiž dohromady, jako když smícháte všechny válečky plastelíny dohromady. Z plastelíny vyleze šedá hrouda – Undergreen si vybral jen ty správné barvy a vylezla mu hrouda zářívě platinová (bohužel, ne zlato – pod zlatem já hledám jantar, rum, pomerančové květy). A to je jedno, co je po jméně? Co růží zvou i zváno jinak, vonělo by stejně. Výjimečná citrusová vůně, mít šanci vyzkoušet, jak je dlouhodobá, asi už by byla má. Tak se přesunuje na Wish list a uvidíme.
Obaly Undergreen jsou, jak je u niche zvykem, jednoduché skleněné kvádry s plastovým víčkem. Prodávají se v balení 100ml v koncentraci EdP s BIO-lihem za 135€. Můžete mít ale taky 100ml čistého parfému za 350€ v lakované dřevěné krabičce s balónkovým rozprašovačem.
Zdroj: Undergreen.eu

Zdroj: Undergreen.eu


Krabiček je 999 a jsou číslované a zákazníci budou spíše z řad asijských šejků. Mojí fascinace takovým zákazníkem si můžete povšimnout na přiložených fotografiích. Vůbec se mi nepodařilo vyfotit flakony ani parfuméra, ale mám šejcha!
Šejk a jeho parfumér.

Šejk a jeho parfumér.


Má krásné fousy.

Má krásné fousy.


A čepici.

A čepici.


A vůbec.
Nosíte kokosáky? Dáte mi tip na kokos s vanilkou, případně citrusy, pižmo, mléko, med…ne ovoce, ne karamel?

podpis

You may also like...

2 Responses

  1. derad napsal:

    Usáma se schoval k parfémům a přesvědčil svět, že je mrtvý.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..