🔸Recenze L’Eau Rêvée D’Hubert /SISLEY: zelená svěžest obřího skleníku

Francouzská kosmetická značka Sisley je stále, kupodivu, rodinná firma. Od roku 1976 ji vedli zakladatelé, manželé Hubert a Isabelle d’Ornano. Hubert zemřel v roce 2015, ale Isabelle a její děti jsou stále ve vedení firmy. To, že je zatím nepohltil žádný kosmetický gigant, jim dává ohromnou svobodu v tom, co dělají. Recenze L’Eau Rêvée D’Hubert /SISLEY

Často tady prohlašuju, že Sisley je jedna z mála mainstreamových značek v parfumerii, ke které bych se uvolila uchýlit v případě, že niche zmizí z povrchu světa (další jsou Chanel, E. Lauder, Dior, Cartier, Hermés; YSL a Lancome to mají u mě teď nahnuté).

Sisley vůně jsou výživné, kvalitní a nápadité. Všechny. Dělají si, co chtějí. Třeba šílená, medem předávkovaná Soir de Lune je úplný smrťák, nebo nemoderní chypre Eau de Soir je odsouzená k zániku stářím (a přesto se prodává za ty šílené prachy, co stojí), Eau de Campagne – vůně vesnice a sena, no tak to pardon, kde je sex a svůdnost…no a vidíte. Furt tady jsou!

Všechny jsou věnované někomu z rodiny, nebo se věnují nějaké rodinné události…no a teď, docela nenápadně, se zjevila v parfumerkách celá kolekce L’Eaux Rêvée – vody snů, kde má každý z členů jednu vůni. Já jsem si vybrala úplně náhodou Huberta, nevím jakto, do pánského oddělení normálně nechodím, ale asi OSUD. Sen otce značky.

Recenze L’Eau Rêvée D’Hubert /SISLEY

Pozor! Dávejte si bacha při prvním přivonění. Představte si toto: nacucnete do nosu smotanou tisícovkou královskou dávku mátového kokainu. Já vlastně nevím, jak voní koks, ani jestli má nějaké příchutě. Ale takhle si představuju narkomanii: nasajete dávku, máta vám vrazí prsty do očí a vidličku do mozku…pak na chvíli ztratíte vědomí a když se proberete, už vám v krevním oběhu proudí tmavě zelená želatina.

Nevzpomínám si, že bych se setkala s tak zelenou vůní, mimo Unutamam od Nishane (čisté oregano). V mainstreamu nee. Zelená čerstvá máta, tmavý lesní mech, kopřiva a list muškátu. Ale hlavně ta máta. Strašně intenzívní, chlapská, temná, suchá, řezavá, ostrá, pálivá jak kopřiva. Ten Hubert, to musel být štramák!

Tahle první fáze vydrží fakt dlouho. Máta se drží až do konce, jen zjemní její intenzita a přidá se, řekněme, papyrus a vlhký odér skleníku v Lednici (obří monstery, pepřovníky a kapradí).

Všechny Sisleye mají velkou výdrž i intenzitu, ale Hubert je extrémní. Jak projekcí, výdrží, tak intenzitou. Bohužel, je jednoznačně chlapská. I pro mne. Já jsem ochotná nosit téměř cokoliv z pánské poličky, ale tady s Hubertem jsem cítila, jak mi na prsou vyrážejí černé chlupy. Ale strašně bych chtěla chodit s klukem, který nosí Huberta. Ne chodit, já bych s ním chtěla žít!

Jestli má nějaká dnešní vůně potenciál stát se legendou, tady ji máte. Kupte ji chlapům, se kterýma chcete žít a kdyby vám chtěli utéct, tak jim ji odeberte. Největší trest. Je dražší, ale v tomto případě je každá kačka ospravedlněná.

Kde koupíte Sisley?

Tuhle novou řadu najdete zatím jen v kamenných prodejnách – třeba Sephora ZDE a o něco dražší Douglas TADY. .

Ale ty starší, levnější, které stojí za vaši pozornost, najdete třeba na Notinu (Campagne, Eau 1-3, Soir)

 

 

Některé odkazy jsou affiliate.

 

Nejlepší tipy na nákupy parfémů a kosmetiky:

A NEZAPOMEŇTE SE PŘIHLÁSIT K ODBĚRU ČLÁNKŮ MAILEM, AŤ VÁM NEUJDOU VOŇAVÉ NOVINKY A NÁKUPY:

 

You may also like...

8 Responses

 1. Karel napsal:

  Romanko, Ibér už je doma.
  Děkuji za tip 🙂
  K

  • Romana napsal:

   Tak to je skvělé, přeji úspěch ve společnosti! 🙂

  • Zuzana napsal:

   Já těsně před tím, než jsem zhlédla tento komentář, četla článek o Santi Burgasovi. Takže asociace – ten Ibér, to bude nějaký zas kvalitní španělský parfém… A pak mi to došlo. Zjevně na mně guvernantka neodvedla dobrou práci, zejména na francouzské konverzaci. Jestli to nebude tím, že jsem žádnou guvernantku neměla. Nu což, klenotem sezóny debutantek už se asi nestanu. Taky jsem na debutantku trochu po sezóně. Ale stavím se někde očichat Ibéra, třeba se bude hodit ke Kelišové od Hermèse.

 2. Martin Fubu napsal:

  Konečně kreativnì zajìmavá neobvyklá na úrovni zelená modernì univerzálnì mužná vůně bez vibracì typu oholil se, osprchoval se, prášek, aviváž, so sweet, so ocean, so fresh, free, urban, stáj a turban.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..