♥ Fifleny fiflenám 2022 – pojďme na to!

Je to na poslední chvíli, já vím. Ale nechtěla jsem letos spouštět nic, u čeho bych neměla jistotu, že dotáhnu do konce. Zrovna u Fifleny by mne to hodně mrzelo.
Ale řeklo si to samo. Na instagramu se na mne sesypaly dotazy: Kam mám poslat balíček, zase do AutoČako? A dokonce už i jeden dorazil!

60 kilo kosmetiky a dobré vůle.


Takže ano, jdeme na to!

Sbíráme, jako každý rok, dárky pro mladé fifleny z VÚDD v Kostomlatech pod Milešovkou. Fifleny, které nemají to štěstí, že můžou být doma s rodinou. Nejen na Vánoce, spousta příběhů fiflen z Kostomlat začíná tím, že utečou z domova na ulici, kde se cítí bezpečněji a lépe… Ale protože já vím, že tady mám chytré a ušlechtilé čtenáře, tak nemusím poukazovat na předsudky a fámy… Vy víte o životě svoje.

Jaké dárky pro Fifleny sbíráme

Všechny vaše nové, skoro nové a nespotřebované kosmetické zázraky, které nepatří do koše, ale je těžké jim najít majitelku, mají teď adresátky!
Holky z Kostomlat ocení všechno, co by se vám mělo válet ve skříňce nebo chytat prach na poličce. A neříkejte, že jste za rok nenasbíraly… 🙂

Letos rozšíříme sbírku o oblečení a doplňky pro fifleny od 12 do 18 let. Loni měly velký úspěch post-covidové podprsenky od Tety z Prahy (díky, Marti). A neříkejte mi, že i vy nemáte nějakou tu halenku, čepici, tričko, které se v době lockdownů srazily o jednu či více velikostí! Já jsem našla dokonce šaty, které mají visačky a obal, zmenšily se i bez praní…
Takže můžete sáhnout do šuplíků s kabelkami, šálami, bižuterií, oblečením... Můžete přidat i talismany nebo plyšáčky.
Prosím posílejte pouze věci vyprané a v dobrém stavu.

A poslední věc: pokud chcete něco koupit, vhodné jsou např. balíky odličovacích tamponků, odličovací ubrousky a podobné doplňky.

 

Kam a jak posíláme

Letos můžete už posílat přímo do Kostomlat – adresu najdete dole.

Ale samozřejmě platí i sběrné místo v AutoČako, adresa také pod článkem. výhodou je, že nemusíte nic balit do balíku, jen to dovézt v pracovní době do autoservisu Auto Čako (máte už zimáky, hááá? tak si je tam nechte rovnou přezout!)

A pak mám ještě možnost vyzvednout si věci osobně v Praze  přes den nebo večer zde: Letňany, Stodůlky, Břevnov, Holešovice, Ďáblice. Napište mi zprávu sem nebo na můj instagram: Instagram.com/frangipani_cz/

Věci, které povezete mně nebo do Čakovic nemusíte balit do balíků, stačí naházet do tašky nebo do igelitky a hlavně zřetelně označit FIFLENY FIFLENÁM. Balíčky neotvírám, tak abych poznala, pro koho jsou. (Teda jestli nechcete poslat nějakou starou voňavku po babičce pod stromeček přímo mně, to asi Fifleny neocení, ale já jo :)).

 

 • Nezapomeňte:

  – všechny balíčky označit FIFLENY FIFLENÁM

  – uvést vaši adresu (adresu odesílatele), dostanete na ni přáníčko

  – dobrovolné, ale milé: do balíčku vložit přáníčko pro Fifleny, to je to, co dělá teplo o Vánocích 🙂

 

Kdo jsou Fifleny z Kostomlat?

Možná jste u slyšeli, možná víte. Anebo ne. Přidávám výstřižek z úplně prvního dopisu, který sjem v roce 2018 dostala od pana Dlouhého, zástupce ředitelky VÚDD.

 

ADRESY: 

Poštou nebo OSOBNĚ ve všední dny od 7 do 18 hod. – nechat v recepci autoservisu, nemusíte balit, stačí naházet do tašky a označit:

 • AUTO ČAKO – “Fifleny fiflenám”
 • Ke Stadionu 899/32
 • 196 00 Praha 9 – Čakovice

nebo poštou:

 • VÚDDS – “Fifleny fiflenám”
 • Požárnická 168
 • Kostomlaty pod Milešovkou 417 54

nebo osobní doručení mně do ruky – nemusíte balit, stačí do tašky + označit: 

 • Praha 5 – Stodůlky, večer 8 a 9 – Ďáblice, Letňany, Břevnov, Holešovice okolo tunelu
 • Domluva ideálně přes můj instagram: Instagram.com/frangipani_cz/

Termín:

Poslední termín je 20/12, chtěla bych 22/12 zajet do Kostomlat.

Takže 20/12 už by mělo být všechno v Čakovicích a taky v Kostomlatech, ať máme čas na přípravu Vánoc. Osobní převzetí v Praze je možné naposled 19/12.

 

A tady ještě připomínám video z loňska:

 

Hezký advent!

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..