• COOLIFE: Le Deuxième Parfum a Le Quatrième Parfum (a stroj času)

Já mám vždycky takovou radost, když můžu nějaký vzorek přesunout z krabice “k vyzkoušení” do krabice “vyzkoušeno”! Problém je, že do první z těch krabic to padá daleko rychleji, než to z ní stíhám odebírat. Přece jen to chce minimálně několikadenní nošení, aby člověk vůni zodpovědně otestoval, pak to ještě nějak čitelně zformulovat. A to chci taky někdy mezitím nosit vlastní zakoupené parfémy, ne jen vzorky na testování.
Ale teď jsem se do toho, v rámci domácí přípravy na další návštěvu výstavy Esxence v Miláně, opřela. A Coolife patří mezi tyhle mé domácí úkoly, protože si pro toto jaro nachystala novinku, šestou vůni, Le Sixième, otvírající šestou čakru a protože mě jejich předchozí věci oslovily.

coolife

Zdroj:ByCoolife


Za cool názvem Coolife stojí dvě francouzské dámy t.č. žijící v New Yorku, Pauline Rochas a Carole Beaupre. Jestli vám něco říká jméno Rochas, tak ano, Pauline je vnučkou slavné babičky Hélène Rochas. Hélène převzala po smrti manžela jeho módní dům a úspěšně jej vedla až do prodeje v roce 1971 a stojí také za úspěchem mnoha parfémů značky Rochas.
Pauline a Carole se potkaly v New Yorku a založily spolu úspěšné fotografické studio. Někdy v době smrti Hélène se rozhodly, že i ony by chtěly mít svou značku vůní. Díky inklinaci k východním náboženstvím, meditaci a duchovnu bylo pro ně přirozenou volbou spojení čaker a esenciálních olejů. Každá ze zatím pěti vůní je tak věnována jedné z čaker, kterou má otvírat a posilovat. A jak se jim to daří?
Coolife

Esxence 2016

Le Deuxième Parfum (Patricia Choux)

Druhý parfém, názvem i pořadím, má aktivovat čakru zvanou Anahata, která má na starosti lásku. No, já sice na čakry nejsem, ale tahle vůně na moje emoce rozhodně funguje. I když nevyvolává lásku, ale štěstí. Přijde mi plná optimismu. Já jsem šťastná hlavně v létě, mám ráda slunko a teplo. Zimu bych klidně oželela. A tohle je vyloženě sluneční vůně. Samozřejmě je to dané použitými složkami – pomerančový květ a ylang-ylang jsou květiny léta, slunce a tropů. Ale jsou použity i v milionech jiných voňavek, které na mě nemají tenhle účinek. Prostě kouzlo. Takhle letně optimisticky, přímo na emoční centrum, působí snad jen Kurkdjianova Aqua Vitae Forte.
Le Deuxième Parfum je bílokvětinovka, když by se měla zařadit do kategorií, ale pro mě je žlutá. Zářivě žlutá, teplá a energická, jako slunečnice od van Gogha. Nemá žádný významný vývoj, klasická pyramida se nekoná. Prostě si jen tak voní a hřeje.
Coolife
Patricii, Carole a Pauline se podařilo namíchat lektvar, který mě nutí křenit se jako idiot, přesto, že je únor, stonásobně překročené limity emisí v ovzduší a musím sedět v kanclu. Možná je to tím způsobem zpracování pomerančového květu, který mu dává lehký tón hořkých mandlí a který je jinak k nalezení jen u Thierryho Wassera (ano, myslím tím především Mon Precieuse Nectar) a kterému prostě neodolám.
Recenze Le Deuxième Parfum neexistují, přesto, že je více než rok stará. Parfémovou komunitu nechává tahle voňavka chladnou. Nevadí, parfémy jsou druhem umění a tudíž je ryze individuální u koho a jak zafungují. Jako na mě lidi nechápavě hledí, když se rozplývám u krajin Paula Cezanne, zatímco jeho propracované a mnohem víc ceněné portréty mě neoslovují. Prostě něco sepne. A u dvojky od Coolife je to stejné.
Coolife

Le Quatrième Parfum (Yann Vasnier)

Čtvrtý parfém slaví mnohem větší úspěch. A není se čemu divit. Temná, hořkosladká a dřevitá, zakouřená kombinace pryskyřic s medovým tabákem a švestkami, zakápnutá rumem, bývá v blogerském světě oblíbená. Přitom stejně jako dvojka nepřináší nic objevného ani nového, ale (stejně jako dvojka) je dobře umíchaná a budí libé pocity. Jásavá dvojka štěstí a radost, meditační čtyřka klid a pohodu.
Po počátečním gurmánském entrée opilých švestek s pačuli se vůně rychle transformuje do suchého, medově-tabákového srdce smíseného opět s pačuli. V této poloze, která se podle mě dost kloní na pánskou stranu, setrvá dlouho, než postupně zesládne a rozpustí se v balsamickém, pryskyřičném základu ze sladké myrhy.
Dvojka i čtyřka jsou obě hřejivé, ale každá jinak. Jsou jako den a noc, zářivá, sluneční dvojka a temná, noční čtverka.
Na čakry nevěřím, jsem přízemní materialista. Obě zkoušené Coolife-ky na mě ale fungují. Možná na tom přece jen něco bude? Každopádně šla bych do obou. Mám ovšem lehký problém s cenou. 175$ za 50ml je hodně za mou psychologickou hranicí. A dostupnost v Evropě taky není nejlepší. O eshopu nevím, kamenky jsou nějaké ve Španělsku a v Polsku.
Každopádně jsem hodně zvědavá na šestku a to z mnoha důvodů. Jednak protože parfumérem je tentokrát velmi talentovaný a velmi žádaný Luca Maffei. A pak, avizované složky jako kosatec a osmanthus, mě taky nenechávají chladnou. Tak uvidíme, jestli to i pošesté sepne.
A teď jedna záhada: Dočetli jste až sem? A prohlídli jste si fotky? Schválně, co je tu divnýho?
mirka_podpis

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..