• Divné vůně, divná místa (Museo Mara Mao, Lanzarote)

Občas mi někdo bez vyzvání řekne na nějaký můj momentální objev: “To je ale divná vůně!” A vůbec to nejsou divní lidi – kolegové, kamarádi. Lepší verze “zvláštní vůně” znamená, že se aspoň trochu parfém líbí. Je mi to divné.

Přece nenosím nic z těch fetišů Michaela Storera, kaučukové vůni Gomma od Etra jsem se smála (Derad to nosil, checheche), z Demeter Fragrance Library jsem si vybrala dvě vcelku normální (ranní zahradu a opunciový fík) a stejně už je nemám. Jediná, co se  z mých současných vůní zdá divná mně (Poivre Piquant / L´Artisan), je všeobecně pozitivně přijímaná. Tak kde je problém?

Obvykle jsou jako “divné” hodnocené orientalizující a nesladké vůně – silná dávka kadidla je divná, zelené pačuli je divné, trávové vůně s velkou dávkou vetiveru a sena bez citrusů jsou divné. Oud asi ani nemusím zmiňovat. Naopak co se zdá divné mně, sybtetické citrusy v moderních mainstreamovkách, sladká lékořice a “jahůdky”, bývá oblíbené. Vůbec chemické kompoty jsou vítané a jediná výjimka, se kterou jsem se setkala, je taková ta třešňová vůně, která jde už do kovova a jde z ní cítit krev (ale tam se shodujeme, to je divné i mně).

Co se zdá divné ve vůních vám? A ohodnitil někdy někdo vaši vůni jako divnou?

Galerie:
Aby se vám líp přemýšlelo o tom, co je divné, dám vám sem galerii jednoho divného místa. Sádrová zahrada Museo Mara Mao na beztak divném ostrově Lanzarote byla divná, vypadalal jako hřbitov divných zvířátek, ale nejen to; chodili kolem i divní lidi. Někdy se to prostě sejde. Měla jsem na sobě DKNY Woman, což je vůně, ve které je hodně divný tón březové kůry, který se všem okolo zdá obyčejný. To vím jistě, byla jsem ve čtvrtém měsíci a snesla jsem jen dvě vůně; mimo DKNY ještě Un Jardin sur le Nil / Hermés, ve které je taky takový divný puškvorec (a taky se zdá normální). BTW: jestli se chystáte na Kanáry, nezapomeňte, že se tady neplatí lihová daň a DPH zároveň jste v EU, takže žádné dovozní taxy – vyplatí se koupě drahých vůní, které obvykle nejdou sehnat v e-shopech za dobré ceny (Dior, Chanel).

 


Follow my blog with Bloglovin

You may also like...

8 Responses

 1. David napsal:

  Hello friends.
  I was fortunate enough to shoot a documentary feature with the artist “Pillipo”. Here is the link to the blog of the film.
  A warm greeting.

  David D. SanGinés

  http://pillipoalviento.blogspot.com.es

 2. Lenka napsal:

  No segra je na rozdíl ode mě dost chytrá, aby neposuzovala nikoho a nic podle obalu, takže ona je na tu vůni jen zvědavá, se jí nevysmívá.

 3. Sedmi napsal:

  Až dotestuju tak dám vědět 🙂 zatím nic

 4. Lenka napsal:

  Měla jsem jednou vzorek vůně nazvaný “dědečkův starý kabát”. Já už jsem to zapomněla, ale pokaždé, když se voním před segrou, tak se mě ptá, jestli to je on. A já přitom používám hlavně DKNY Women a Bvlgari Omnia Coral.

 5. Enka Quanium napsal:

  Jo, lidi hodnotí mé vůně jako divné.. 😀 tak asi není divu, když se inspiruju tady, že?
  A naprosto nejdivnější mi přijde, jak může být tak široce oblíbená Chloe, která mi spolehlivě zvedá kufr.. to nechápu..

  • No že jo? Nejsem úplný nepřítel Ligt Blue, ale jakmile ji někde zachytím, tak jdu pryč. Minulý týden na plese v Lucerně u vedlejšího stolu…vůbec jsem nepochopila, jak touhle celkem vodnatou vůní dívka (dáma?) dokázala v těch prostorách pro tisíce lidí přerazit pověstné mraky cigaretového kouře, do kterých by se daly věšat čagany, ale prostě měla siláž. Nikdo jiný cítit nebyl, ani já, zlitá kadidlovým Nu…splynula jsem s těma huličema.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..