• Fejky niche parfémů: velký obrázkový průvodce

Možná jste si mysleli, že když je něčeho na světě málo, tak to má málo zákazníků a nevyplatí se to fejkovat. Takže fejky niche parfémů neexistují. Prý.

Aspoň já jsem si to myslela, dokud… jsem neviděla na vlastní oči falzifikáty nejen slavného 540 Baccarat Rouge nebo Aventusu od CREED, ale taky úplně okrajových značek, jako CLIVE CHRISTIAN nebo NASOMATTO.

Pojďte se na ně podívat.


Beautinow niche slevový kód 10% – FRANGIPANI10slevovy kod parfemy


Fotky jsem pořídila na velkém tureckém tržišti v západním Německu. Omlouvám se za kvalitu, ale focení zblízka se mi zdálo riskantní. Přesto jsem si to nemohla nechat ujít, poté, co jsem se probrala z lehkého šoku, co všechno může být falzifikát.

Manžel říkal, jestli to náhodou nejsou třeba originály z šedého trhu…ale jistě, stejně jako decentní šálička Louis Vuitton a zmuchlané tepláky Adidas na stejném pultě.

A k tureckému trhu: jasně, integrace, ale… 80% všech parfémů na tomhle trhu bylo PÁNSKÝCH. Náhoda? Ou nou…

fake tom ford

 

Začneme zlehka: vánoční limitka 2021 červený No.5 / CHANEL. Lidi říkají, že “Pětka smrdí”… ale evidentně ne moc (Smrdí nebo voní Chanel No.5?).

fake chanel

 

MONTALE byla možná první niche značka, která se začala už kdysi dávno falšovat. Lidi je milují, je jich nespočetně, kdyby vám falzifikátor předložil nějakou, která ani neexistujete, nemáte šanci to poznat. Ideální sortiment pro podvodníky. To mne nepřekvapilo. Vedle nich stojící Delina /  PARFUMS DE MARLY už ano: vím, že je hodně populární, ale až tolik?

 

fake montale

Taky mne trochu zaskočil Oud Ispahan z exkluzívní linie DIOR, taky proto, že nejpopulárnější je rozhodně GRIS, ale pak mi došlo, kdo je taky pánem a kdo je tady kupcem…pánský oud má logiku. Tedy ten od Diora (v levém dolním rohu). Ale daleko víc mne překvapila celá řada NASOMATTO – ano, jsou to mužní chlapáci plní oudu, pižma a drsných dřev, ale myslela jsem si, že značka neopustila hranice fanoušků z pár evropských zemí.

 

Že FORD už není žádná niche, ale regulérní mainstream, potvrzuje jeho široké zastoupení na trhu. I když kompletní privátní kolekci jsem nečekala.

Daleko zajímavější je výskyt BVLGARI, ultra exkluzívní kolekce Le Gemme (přesně uprostřed). Neměli jen jeden, na dalších fotkách můžete složit celou řadu. To fakt někdo zná? A ještě v pánské podobě?

fake coco chanel

VAN CLEEF & ARPELS se objevil v parfumerkách, není to taková vzácnost, ale úplně běžná značka taky ne. Zde nabízejí jak průhlednou, tak limitovanou černou kolekci.

 

540 BACCARAT ROUGE a mnoho jeho bratříčků od MAISON FRANCIS KURKDIJAN asi už nepřekvapí nikoho a za mne platí totéž, jako výše řečené o Fordovi. Daleko zajímavější na této fotce jsou tři flakony s korunkou: britský CLIVE CHRISTIAN s pověstí nejdražších parfémů na světě. Flakon je tak kýčovitý, že už i originál vypadá jako fake (pardon, není to nic osobního, já mám jejich “L for women” v TOP 30) takže nezasvěceného asi tento fejk o originalitě nepřesvědčí.

 

fake xerjoff

V poslední řadě můžete zahlédnout ARMANI PRIVÉ a před nimi pár titulů ACQUA DI PARMA. Vlevo vykukují dva flakony TERENZI a dlužno říct, že značka dělá v posledních letech všechno proto, aby se sem dostala…

CREED mají muži rádi, tady vedle superhvězdy Aventusu se můžete obsloužit i dalšími tituly.

Tady v poslední řadě zaznamenáte dva flakony SOSPIRO, už jste o té značce někdy slyšeli?

A tady pár barevných flakonků, které při bližším ohledání byly poněkud olysalé a barevně ošklivé. Naštěstí toto za originál nejde vydávat ani nezasvěcenému.

 

Na závěr jen upozornění: plejáda všech populárních mainstream vůní ve 30 ml kabelkových flakonech po 5-10 eurech. Ano, jsou to ty voňavky, na které narazíte na všech internetových bazarových platformách a já se vždycky divím, že se ještě někdo nechá nachytat. Vy se nenechte!

fake baccarat rouge

 

No a ještě abychom si obrázek doplnili: toto je přesně ta úroveň, kterou při koupi exkluzívního parfému očekáváte. Plastová krabička s olivami v regále a drobky kebabu…

Jo, bylo to ode mne tročku zlomyslné. Uznávám. Ale: chcete takhle nakupovat umělecké parfémy?

 

Jak poznat fejky běžných parfémů?

Přečtěte si velký OBRÁZKOVÝ PRŮVODCE FEJKY PARFÉMŮ

Jak nekoupit fejky niche parfémů?

Nakupujte buď přímo na webu značek nebo u autorizovaných prodejců. Dávejte si pozor na Vinted, Aukro, Bazoš… na britském Vinted se mi už podařilo pořídit falzifikát jedné docela limitované vůně a na francouzském jsem přišla o dost peněz kvůli dvěma podvodům (což sem nepatří, ale potřebuju si postěžovat).

Pokud chcete nakupovat v českých a slovenských e-shopech, dávejte si pozor, od koho nakupujete – někdy ani recenze neřeknou pravdu. Já nakupuju na těchto e-shopech, kterým věřím a kde jsem si vyzkoušela reklamaci – bezproblémově vyměnili zboží, které se mi zdálo nekvalitní.

Nejčastěji nakupuju niche parfémy na Notinu, kde se s kódem “brands” střídají slevy.

Beautinow niche slevový kód 10% – FRANGIPANI10slevovy kod parfemy

A dále doporučuji:

 

 

parfémový supermarketparfémové recenze

 

Některé odkazy jsou affiliate. 

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..