• Co to je.… linalool

Konečně to máme vědecky podloženo! My, parfémoví závisláci, samozřejmě víme, co děláme a proč to děláme, ale teď to máme posvěceno vědou.

Vědci totiž už neví co by, tak zfetovali myši různými dávkami linaloolu a pak je zkoušeli vystresovat. Čím víc linaloolu, tím víc je myši měly na háku.

To asi vysvětluje to včerejší rozrušení klienta, dožadujícího se okamžitého splnění požadavků, když jsem odešla uvařit si kafe. Já vlastně nevěděla co činím – byla jsem pod vlivem linaloolu. Tuším, že to byl parfém Phul-Nana od Grossmith.

Jaký parfém si ke šňupání vyberete, je celkem jedno. Linalool je terpenový alkohol vyskytující se v přírodě velmi hojně. A v parfémech ještě hojněji. Dá se říct, že nešlápnete vedle, ať už si vyberete parfém s levandulí, mátou a dalšími bylinami či kořením, jako koriandr, nebo s neroli či citrusy. Linalool najdete i v růžích a dokonce v rajčatech. Prostě všude. Klidně si to zkuste – namátkou sáhněte pro nějakou krabičku od parfému a mrkněte do ingredients: voilà … linalool. Musí totiž být uváděn ve složení.

Tak se nestresujte, šňupněte si linaloolu a radím účinky ještě umocnit jinými drogami. Třeba nějak takto:

 

Čerpáno z perfumeflavorist.com a wikipedie

You may also like...

1 Response

  1. Romana napsal:

    Dneska jdu naposled do starý práce. Asi vypiju všechny svěženky, co tu mám, a zazdím to prckem rumu.

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..

%d bloggers like this: