Co to je LMR, nová zkratka u ingrediencí?

Všimli jste si? Mnoho niche a prestižních parfumérů začalo uvádět ve složení parfémů u některých ingrediencí zkratku “LMR”. V českých překladech už obvykle není, ale když se kouknete  třeba na stránky Fath, najdete složky popsané takto krásně “Jasmine Absolute India LMR”. Zkratka znamená Laboratoires Monique Remy a vy si můžete být jisti, že ve vašem parfému je 100% přírodní složka nejvyšší kvality – LMR ingredience.
co to je LMR ingredience

100% přírodní nekompromisní kvalita LMR ingrediencí

Monique Rémy a její manžel pracovali v 70. letech v zázemí velké parfumerní firmy, když do parfumerie začala díky novým předpisům, objevům a módě pronikat syntetika (takže: jedna z prvních vln reformulací z přírody na syntetiku, abyste si nemysleli, že zemětřesení zažíváme kvůli EU až nyní). Monique byla chemička, její manžel nákupčí přírodních surovin a manželé se po celém světě setkávali s pěstiteli květin, bylin a stromů a výrobci přírodních esencí. Znalosti a tvrdohlavost mladé chemičky rozhodly o její budoucí kariéře: vrátit parfémům přírodu a přírodě udržitelnost.
 
 
Toto rozhodnutí a podpora od velkých parfumérů přivedlo Monique k založení vlastní firmy v roce 1983: v Grasse vnikly laboratoře LMR. Společnost se zabývala fair-trade nákupem surovin od pěstitelů, tak aby zachovala podmínky pro další těžbu voňavých výtěžků z rostlin. Monique vyvíjela moderní chemické postupy (CO2 extrakce) pro získávání extraktů, protože při klasickém zpracování docházelo k velkým ztrátám objemu i kvality parfumerních surovin (jak se pěstují a získávají pravé přírodní ingredience si přečtěte v přenádherné knížce Sběratel vůní / Dominique Roques – recenze TADY ). A taky osvětě o udržitelnosti a vzdělávání parfumérů o důležitosti návratu k přírodním složkám.
 
 
V roce 2000 převzal LMR gigant IFF – jeden z 6 největších distributorů parfémových ingredienci na světě, zachoval její poslání a udělal z svou divizi “100% přírodních ingrediencí nejvyšší kvality”.
 
 
Díky tomu IFF získal náskok před konkurencí, což je byznysová informace, která vás nemusí zajímat. Co vás ale zajímat bude, že pokud uvidíte u složky uvedeno LMR, kupujete si vůni s obsahem nejlepších přírodních složek na světě. Nic lepšího na světě není. Howg.
 
 
Monique zemřela počátkem letošního roku a zůstalo po ní obrovské dílo, které změnilo a ještě změní parfumerii. Vzhledem k trendům získává šetrná extrakce a udržitelnost přírodních zdrojů pořád větší význam – a my přece chceme ty super přírodní složky, že?
 

LMR ingredience na Paris Perfume Week

Já jsem měla možnost na Paris Perfume Weeku všechny složky LMR vyzkoušet a řeknu vám, že jsem třeba netušila, jak obrovský rozdíl je mezi indiánským jasmínem a jasmínem Sambac. Nebo kolik druhů růžových extraktů je k dispozici a každý voní jinak, v závislosti na způsobu získávání.
 
LMR ingredience parfemy složky (3)
 
LMR ingredience parfemy složky (3)
 
LMR ingredience parfemy složky (3)
 
 

Krátké video ze stánku IFF LMR na Paris Perfume Week 2024


Jaké LMR ingredience známe?

Dnes je k dispozici 258 LMR ingrediencí, většina z nich ze zelených částí rostlin a pryskyřic (protože drtivá většina květin je němá, to už víme, kdo neví, nastuduje článek “Co to je … Němé květiny?”).  Všechny si můžete prohlédnout na stránkách IFF, ale varuju vás – jakmile se do toho jednou pustíte, strávíte tam odpoledne. Ale krásné odpoledne! Věděli jste třeba, že na kilo extraktu z poupat černého rybízu se musí ručně posbírat 30 kilo těch drobečků? A že na 1 kg essence z narcisů je potřeba 2.500 kg (ano, 2,5 tuny) květů? To je ten důvod, proč narcis považujeme za němou květinu… zase nemůžeme mít všechno.

Nechť vám vždy přijdou pod ruku ty nejlepší LMR ingredience!

Originální niche parfémy koupíte velmi levně na Beautinow, pro 10% slevu použijte kód FRANGIPANI10

parfémový supermarket

parfémové recenze

Některé odkazy na této straně mohou být affiliate. Nákupem přes tyto odkazy nás podpoříte maličkou částkou, která pomáhá udržovat provoz blogu. Nejde o spolupráce se značkami, takže na objektivitu recenzí to nemá žádný vliv. Popsané ceny a slevy platí ke dni vydání recenze. Disclaimer: Tento text shrnuje osobní dojmy a subjektivní názory autora. Nikdo z autorů na blogu nenese odpovědnost za to, pokud se váš dojem liší, ani v případě, že jste se rozhodli pro koupi produktu na základě článku.

Klíčové slovo: LMR ingredience

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..