• Recenze Iris Shot / OLFACTIVE STUDIO, kosatec z pilin a mýdla

Další kosatka na světě! Na kosatcových soliflorech toho není zas tak moc co vymyslet. Jemňoučká mrkvová nebo pudrová ingredience okolo sebe nesnese výrazné složky a vlastně ani ty jemné ve větším množství. Ale to je vlastně asi ten důvod, proč ty kosatce tak milujeme. Ale kdo, sacrebleu, vymyslel, že kosatcův nejlepší parťák je dřevo?

Olfactive Studio se prezentuje impresionistickými vůněmi, které mají jako fotografie vystihovat atmosféru, energii, momentum. Proto mě překvapilo, že se v jejich rejstříku objevila kolekce soliflorů Sephia, protože nic víc exaktnějšího v parfumerii už být nemůže. Ale Sephia prý přináší nový, sépiový pohled na klasiku. OK, pojďme se sépiově podívat na kosatec (mimochodem umíchaný od mistra Dominique Ropiona).

Jak voní Iris Shot od Olfactive Studio?

Iris Shot se otvírá čistým klasickým pudrovým kosatcem s krémovým, pravým kosatcovým máslem (orris). Suchý prášek z hořkých mandlí po chvíli zamlží vzduch a nastolí večerní dekadentní atmosféru. Po nějakou dobu obě složky ladně balancují v rovnováze, jak na miskách vah. Tato část vůně by od mne mohla dostat medaili za inovace v irisech.

Ale nedostane nic.

Na druhé metě se přidají piliny. Obvyklý sladký cedr a moderní kašmeran. A já se ptám: proč? Proč ten fantasticky nápad zabili pár desítek minut po narození syntetických dřevěným válečkem na nudle? Proč šli do toho obvyklého “Bois d´Iris”, když takových vůní je na jednu ruku deset, nebo jak se to říká?

Céline Verleure, zakladatelka značky a kreativní leader (v zeleném sáčku)

To mohla být taková originální nádhera, mandlový kosatec, nový milník této kategorie parfumerie… pro mne v tento okamžik uzavřeno.

Abych byla spravedlivá: pořad jde o nadprůměrnou kosatcovku. Vůně si dojede dlouhou cestu na vlně semišového dietního marcipánu a kakaového dřeva. Fakt, suché kakao. Stopa kosatce se promítá jemnou kosmetickou linkou. Bylo by to vlastně krásné, ale… ten kašmeran!

Pokud máte kosatec rádi, nevadí vám dřevo, určitě ji zkuste. Vytrhne z nudy.

Kde koupit niche parfémy Olfactive Studio?

Tuhle vůni i ostatní niche parfémy koupíte velmi levně na Beautinow, – pro 10% slevu použijte kód FRANGIPANI10

 

 

Připomínám seriálek recenzí z TOP 10 Esxence 2022. Ať nic nepropásnete, nechte si posílat čerstvé recenze a články přímo do vašeho mailu!

 

parfémový supermarket
parfémové recenze

 

 

Některé odkazy na této straně mohou být affiliate. Nákupem přes tyto odkazy nás podpoříte maličkou částkou, která pomáhá udržovat provoz blogu. Nejde o spolupráce se značkami, takže na objektivitu recenzí to nemá žádný vliv. Popsané ceny a slevy platí ke dni vydání recenze. Disclaimer: Tento text shrnuje osobní dojmy a subjektivní názory autora. Nikdo z autorů na blogu nenese odpovědnost za to, pokud se váš dojem liší, ani v případě, že jste se rozhodli pro koupi produktu na základě článku.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..