⚡TOP10 z Esxence: Iris Shot / OLFACTIVE STUDIO, kosatec z pilin a mýdla

Další kosatka na světě! Na kosatcových soliflorech toho není zas tak moc co vymyslet. Jemňoučká mrkvová nebo pudrová ingredience okolo sebe nesnese výrazné složky a vlastně ani ty jemné ve větším množství. Ale to je vlastně asi ten důvod, proč ty kosatce tak milujeme. Ale kdo, sacrebleu, vymyslel, že kosatcův nejlepší parťák je dřevo?

Olfactive Studio se prezentuje impresionistickými vůněmi, které mají jako fotografie vystihovat atmosféru, energii, momentum. Proto mě překvapilo, že se v jejich rejstříku objevila kolekce soliflorů Sephia, protože nic víc exaktnějšího v parfumerii už být nemůže. Ale Sephia prý přináší nový, sépiový pohled na klasiku. OK, pojďme se sépiově podívat na kosatec (mimochodem umíchaný od mistra Dominique Ropiona).

Jak voní Iris Shot od Olfactive Studio?

Iris Shot se otvírá čistým klasickým pudrovým kosatcem s krémovým, pravým kosatcovým máslem (orris). Suchý prášek z hořkých mandlí po chvíli zamlží vzduch a nastolí večerní dekadentní atmosféru. Po nějakou dobu obě složky ladně balancují v rovnováze, jak na miskách vah. Tato část vůně by od mne mohla dostat medaili za inovace v irisech.

Ale nedostane nic.

Na druhé metě se přidají piliny. Obvyklý sladký cedr a moderní kašmeran. A já se ptám: proč? Proč ten fantasticky nápad zabili pár desítek minut po narození syntetických dřevěným válečkem na nudle? Proč šli do toho obvyklého “Bois d´Iris”, když takových vůní je na jednu ruku deset, nebo jak se to říká?

Céline Verleure, zakladatelka značky a kreativní leader (v zeleném sáčku)

To mohla být taková originální nádhera, mandlový kosatec, nový milník této kategorie parfumerie… pro mne v tento okamžik uzavřeno.

Abych byla spravedlivá: pořad jde o nadprůměrnou kosatcovku. Vůně si dojede dlouhou cestu na vlně semišového dietního marcipánu a kakaového dřeva. Fakt, suché kakao. Stopa kosatce se promítá jemnou kosmetickou linkou. Bylo by to vlastně krásné, ale… ten kašmeran!

Pokud máte kosatec rádi, nevadí vám dřevo, určitě ji zkuste. Vytrhne z nudy.

Kde koupit parfémy Olfactive Studio?

Výběr vůní bývá občas tady na El Ninu, ale kompletní sortiment najdete v Praze v parfumeriii Egoist Royal Parfums (adresu hledejte ZDE) – tak je tam pozdravujte, až půjdete vyzkoušet Iris Shot!

Krásné kabelkové balení v koženém obalu. Zdroj: https://www.olfactivestudio.com/

 

Připomínám seriálek recenzí z TOP 10 Esxence 2022. Ať nic nepropásnete, nechte si posílat čerstvé recenze a články přímo do vašeho mailu!

 

NICHE parfémy rádi nakupujeme zde:

anebo se můžete inspirovat nejlepšími nákupy v našem Supermarketu:

You may also like...

Leave a Reply

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..