LM PARFUMS: Patchouly Bohème (Splněný sen)

K Patchouly Bohème jsem poprvé přičichnul před více než dvěma lety v Miláně a hned se mi uhnízdila v hlavě coby nejvýraznější zážitek parfémového veletrhu (hned vedle výtvorů Enrica Buccelly), což je v konkurenci mnoha stovek, ne-li tisíců špičkových vůní přinejmenším působivé. Rozhodnutím krutého osudu vládla stánku s prezentací LM Parfums záludná babice, která všechny parfémy jí svěřené ochraňovala jako své panenství. I za použití synergie veškerého slovanského šarmu, své dobře promazané vyřídilky a psích očí se mi nepodařilo víc, než z ní vydolovat jediný stříkaneček na papírek a i ten mi hned sebrala. Na vzorek jsem mohl rovnou zapomenout. (Mimochodem to jsem ještě dopadl dobře, jelikož Romana z ní nedostala lautr nic, ani čuchnout ke špuntu. Její vysněná Testa Maura, nacházející se rovněž ve správě lakomé bosorky, jí nakonec zůstala navždy vzdálena poslední dva metry a Romana si zoufalstvím rvala své bujné kadeře.)

Na PB jsem přesto, či snad právě proto nemohl zapomenout a když obrazovka s internetem nemilosrdně informovala mé krhavé oko o tom, že nejbližší dostupné LM Parfums mají v prodeji až v Mnichově, hořce jsem zaplakal. Jaká však byla má radost, když před časem v Praze otevřeli obchod Ingredients a v něm se ti moudří a skvělí lidé rozhodli tuto značku představit i českým zájemcům. Umíte si představit, co jsem prožíval, když jsem při návštěvě butiku mohl vzít flakon Patchouly Bohème do ruky a dle libosti mačkat rozprašovač. Nikoliv překvapivě to skončilo rozbitím prasátka a následně euforickým deradem, křepčícím Prahou s taštičkou plnou lahodné tíhy masivního flakonu s iniciálami LM. Láska na první přičichnutí existuje a jak vidíte, přežije o hladu i dva roky.

LM

No a teď k vůni; Patchouly Bohème je totiž složená ze samých lahůdek. Kromě nezbytné pačuli je v ní tabák, balzám Tolu, tonka, luxusní kůže a vzácná dřeva, všechno pochopitelně ve špičkové kvalitě. To právem vypadá jako seznam pomůcek pro výuku bakchanálií a taky jako můj splněný sen – a přesně takovou práci ten parfém odvádí.

Je to hluboký, temný odér a není na něm nic běžného nebo standardního. Dřevitá složka vůně jako by přišla z ponurého středu pralesní říše, kde na trůnu z pařezu tisícileté sekvoje vládne Paní lesa. Oříškovost, tak pěkně zaoblující a vyhlazující dřevo parfému, nepochází z žádného známého ořechu, musí to být plod ze země Elfů, vrostlý do perleťové skořápky. Všechno je porostlé mechem neskutečné barvy, vydávajícím do noci vůni padesátiletého koňaku, v němž se macerují nad ohněm sušené listy tabáku. Je to prostě pohádka, elixír, který mě jediným přičichnutím přenese do jiného světa – světa bez budíků a daní, zato plného báječných iluzí a nevyzpytatelných okouzlení.

Je trošku škoda, že Patchouly Bohème je tak mocná, že se nedá nosit každodenně – na druhou stranu se aspoň nemusím bát, že se mi brzy omrzí. Dělám si srandu, něčeho tak krásného se nenabažím, diamant zůstane diamantem, i když bude zasazený do rohožky. Dalo by se říct, že PB je trochu jako sex – ten si taky nemůžete dopřávat nepřetržitě, třebaže byste (možná) chtěli. Anebo je lepší zůstat u přirovnání ke splněnému snu. Mám ho k dispozici a můžu se zasnít, kdy chci, ale je třeba i bdít, aby se ze snu nestalo delirium 🙂

You may also like...

7 Responses

 1. trumbad napsal:

  Nedávno se ke mě dostal parfém Patchouly Bohéme,který,což už se mě dlouho nestalo,po prvním přičichnutí vyvolal melancholický příběh,co zcela podmanil mé smysly.
  První závan vůně pendreku mísící se s kouřovou vůní tabáku,kůže a vzácného dřeva,jsem si okamžitě představil,že nasávám vůni spoře odděné havajské tanečnice,která po svém vystoupení u rituálního ohniště si na svých stehnech válí oslavný doutník na oslavu opojného vítězství…
  Tolik první,a jak píše Derad,hluboký, temný odér na kterém není nic běžného nebo standardního..Následné,postupné uvolňování vůně,vyvolávalo ve mě pocity jemnosti a nevtíravosti,kdy jsem nezaznamenal,že by rozhodně přerážela vše okolo…Stále jsem měl pocit,že jsem zahalen do oparu upravenosti a klasické mužské,jemné elegance

 2. Romana napsal:

  Bujné mám…ale ne kadeře. A ty si nervu…

 3. Katka napsal:

  Juhuů, jedu na konci týdne do Prahy – Ingredients doufám stihnu – takže prozkoumám. Podle ofiko popisu bych možná raději nezkoušela, ale po tvé recenzi a komentu víc hořká než sladká ji nemůžu minout! K.

 4. derad napsal:

  Jejda. Intenzitou a barevnou paletou k Habanitě, výrazem k Fordově řadě Private Blend (nejblíž mě napadají Noir de Noir nebo Tuscan Leather), obecně temná, hutná orientálka, víc hořká než sladká, drzá a zároveň omamná.

 5. Sedmi napsal:

  hmmm… tak to ve mne opravdu vzbudilo zvedavost 😀 dalo by se to, alespon velmi vzdalene, prirovnat k nejake vice dostupne vuni (abych si dovedla udelat predstavu)?

 6. derad napsal:

  Dám ti čuchnout 🙂

 7. dzona napsal:

  Moc pěkně napsané! Babice se bála průmyslových špionů nebo co? Jako abys papírek nestrčil za rohem do analyzátoru?
  Taky znám oblou – a trochu mazlavou – oříškovost, říkám tomu pečené kaštany, protože to jsou a nejsou ořechy. Je to pěkná složka, i když nevím, jestli myslíme tu samou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..