PARFUM d´EMPIRE: Yuzu Fou (fádní citronáda)

Potřebuju smáznout jeden dluh. Když se moje kamarádka Molie přestěhovala do Bruselu, pod mým dálkovým řízením obíhala místní parfumerky a sháněla vzorky nedostupných vůní. Kvůli PARFUM d´EMPIRE bylo ochotná si i koupit celý flakon a tak mi, až na jednu, sesbírala všechny. Já jsem jí slíbila všechny zrecenzovat, ale pak přišly další a další novinky a prostě už jsem se k nim nedostala. Tak teď! Teď proto, že na první školní den chystám giveaway o báječnou bruselskou výhru a Molie nám k tomu napíše článek o parfémovém shoppingu v Bruselu. Těšíte se?
Dvě imperiálky už tady najdete: Cuir Ottoman a moji

dříve velice oblíbenou Aziyadé (momentálně máme vztahovou krizi). Něco o značce se dočtete v těchto článcích a já nejprve sahám do archivu.

  • Yuzu Fou (prosinec 2011)

Nevím, proč jsem si myslela, že udělám citrusový objev. Nic. Yuzu je japonský miniaturní hořký citronek, jehož nějčastější použití je do limonád. Celá vůně je postavená na různých citrusech a aby to bylo ještě svěžejší, je v ní cedr, verbena a máta; ve výsledku je to kopie Eau d´Hadrian/Annick Goutal (jen snad s nějakým nasládle chemickým tónem navíc).

Ta se mi nezná nijak objevná, její alter ego o to míň. Pozor, ta vůně je docela dobře udělaná – krásně se vyvíjí, citrusy se pěkně střídají, po úvodní kyselé fázi nastupuje manadarinková sladkost, pak chladný cedr s mátou, všechno v krásné přírodní formě a parádní intenzitě. Jenže – žádné překvapení, nic neskrývá, je to prostě jen a jen kyselka/svěženka.

Limonáda, limoncello, parfém:

Limonáda, limoncello, parfém?

Nikdo si nebude pamatovat, že máte na sobě něco výjimečného, lepšího. Obyčejná letní polívačka. Já zůstanu u Hermésových Jardins, zdají se mi zarostlejší.

podpis_ROM

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..