• LUBIN: Gin Fizz (champagne brut with lemon)

Barmane, protřepat, nemíchat! Ať se snažím, jak se snažím, žádný alkohol v něm necítím (před týdnem jsem zkoušela Penhaligons a ten voní na začátku jako spišská borovička a to je pro mne odtehdy etalon ginu ve vůních – a v téhle prostě NE-NÍ). Začátek je mýdlový, citrusově mýdlový, ostře řezavě světle neonově žlutozelený. Objeví se alkojol, až se odpaří alkohol?

Po půl hodině: štiplavě svěží třeskutě bílá složka, odkud já to znám? Vím! DKNY woman! Jasně, to je ono, březová míza. Perličková koupel v ledové zpěněné vodě, peřeje, něco jako jaro na Islandu. Leží Za hodinu:  cucali jste rampouch? Hodně, hodně se svěží perlivostí brut šampaňského podobá mojí oblíbené DKNY, jenže v ní chybí ta květinová sladkost, která z DKNY dělá ženskou záležitost. Tohle je unisex, společná koupel dvou čistých germánských těl v Baltu.  Je mi z ní zima!

Absolutně si Gin Fizz nemůžu spojit s Grace Kelly, která ji prý nosila od roku  1955, to jí bylo 26 let a už byla zasnoubená s knížetem. Grace byla princezna, už dávno před tím, než se jí stala papírově. Dala bych jí Liú, klidně Jicky, nějaký Chanel, ale tuhle mladistvou svěží vůni pro holky v minisukni u baru? Ne! Jediná verze je, že se Kelly už v roce svatby začala věnovat svému pozdějšímu koníčku…barovému…

Popsáno složkami, které jsou ve výkazu: (zmrzlý) citron, (zmrzlý) bergamot, jalovec (ale ne jehličí, spíš jen krotké jalovčinky), mokrý kosatec (ty ostré meče, jak na jaře lezou ze zmrzlé země) a připouštím vetiver. Na všechno ostatní zapomeňte.

Gin Fizz je krásná citrusově perlivá vůně, která určitě spoustě lidí bude překážet tou urputnou svěžestí – připomíná totiž rajčatové listí, a žádná zelenina není v parfémech moc oblíbená. Mne každopádně chytla a chtěla bych ji na poličku. Bonus navíc je ten překrásný, elegantní, na hlavu postavený flakon.

You may also like...

1 Response

  1. 19. 1. 2013

    […] Jade: (temná růže) Gin Fizz: (champagne brut with lemon) Figaro (fík na […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..