• Minirecenze Un Chant d´Amour / PRADA: hustá svěženka

Nový formát článků na zkoušku: drobnosti,minirecenze, první zprávičky, zajímavosti, ohlasy…všechno, na co je šuplík “článek” moc velký. Umožní nám publikovat častěji, nevázat se na fotky a podat vám zprávy, které musíte prostě vědět a vy je přečtete v metru mezi Střížkovem a Hlavním nádražím, v šalině mezi Svoboďákem a štatlem, v autobuse mezi Parkány a Kotnovem nebo v trolejbuse, než projedete Zálešnou a Povesnou napříč přes most… Takže dnes první: minirezence jedné ze dvou mých nových exkluzivek PRADA.Miluju Infusion d´Iris a celou tuhle Infusion řadu, ale na můj vkus jsou příliš kolínské. Asi nejsem sama, protože Prada se rozhodla svá typická kouzla zahustit a promítnout do lahviček exkluzívní kolekce Prada Olfactories.
Un Chant d´Amour ztělesňuje moje sny o husté svěžesti. Složení uvádí tři složky: bavlna, neroli a pižmo. Všechny tři tady najdete ve vyvážené kompozici. A já tam mám taky něco krásného navíc.
Čisté prádlo usušené na čerstvém jarním vzduchu. Můj popis dojmu ze začátku vůně zní fádně. A je to tak. Úvod není v kompozici nějak moc zajímavý. Je jen a pouze obyčejně KRÁSNÝ. Prádlové, křišťálové pižmo doplněné neroli, zelenou složkou, která je zbavená jakékoliv stopy květovosti. Zůstalo jen zelené lupení, rozemnuté v ruce, které si zachovalo takovou tu typickou dusivost pomerančového květu, ale to je všechno.
Vůně projde krákou fází k zesládnutí. Sladkost má charakter pocitu vzadu na jazyku, nic ohraničeného, výrazného, nejde určit, z čeho pochází. Je načechraná, teplá, opravdu vytváří pocit načechrané bavlny.
Bavlněný chomáček poněkud splaskne a poslední, hlavní, fáze s několikahodinovým dojezdem, se nese ve znamení kosatce a bílé čerstvé mandle. Trpké kosatcové máslo nepřekvapuje, spíš by bylo divné, kdyby se nakonec neukázalo – a je to ten charakteristický Prada tón, co tak miluju já a asi miliarda lidí na světě. Překvapila mandle: v tu se přetavila neroli skrz sladkost. Bavlna v pozadí jen tak přihrává kompozici nadýchanou strukturu. Celkový dojem? 9,5 bodu za tlumenou, suše-nasládlou zelenost. Kdyby to chtělo kategorii, tak: těžká svěženka.
Nenápadně elegantní, suše opulentní, skrytě luxusní. Touhle vůní si neuděláte ostudu ani na důležité obchodní schůzce, ani na tenise. Mne uhranula, i když na moje zvyklosti je trochu nenápadná. A zatím jsem ji měla jenom jednou, protože ještě žádná další situace okolo mne si ji nezasloužila.

Jak píšu výše, provoz “Drobností” je zkušební. Budu vděčná, když budete komentovat, jestli vám tenhle formát vyhovuje. Nenajdete tady nutně fotky, takže novinku poznáte podle zeleně vyznačeného dne v titulním obrázku kalendáře. To abyste věděli, co jste už četli. Napište, jestli si na to dokážete zvyknout, jestli vás lákají články bez nebo s fotkami z archivu. No prostě: vymáčkněte se! 

You may also like...

11 Responses

 1. jerry napsal:

  Minirecenze za mě rozhodně ANO! A klidně i bez fotek – pro mě osobně je důležitější v případě těchto “rychlých zpráv” textový obsah (fotku beru jako příjemný bonus, který potěší oko).

 2. Zdenda napsal:

  Ahoj Romčo. Je to dobrý, ale už si psala takový krátký recenze třeba namátkou https://parfumerka.wordpress.com/2013/03/31/blood-concept-0-kuze-bez-krve/
  Proč ne. Méně fotek určitě nevadí 🙂

 3. aangie napsal:

  Ahoj, je to výborný nápad. Takový miniTwitter. Dúležité voňavé zprávy, které potěší.
  Ta Prada mě zaujala, Doteď jsem ji míjela, ale neroli a pačuli je moje a bavlna nikoho neurazí, Tož půjdu si někam čichnout. 🙂
  aangie

 4. mirkau napsal:

  No jo, úchylná svěženkářka, co v poslední době ještě k tomu ujíždí na prádlovém pižmu 😀 Kafkaesque by Tě hnal.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..