Parfémová Boloňa II

Isabey – Ambre d’Carthage: vůně souzní se svým masívním flakonem, je to pořádná pánská ambrovka. Tvůrci se namísto obvyklé akcentace sladkosti ambry rozhodli zdůraznit její hořké aspekty pryskyřicemi, takže chvílemi připomíná skoro až oudovku.

۞

Memo – Irish Leather: novinka se sotva objevila na světě a už mě zajímá. Kůže je tu jemná, ale jinak než známe z dámských kožených vůní. V Irish Leather zůstala zachována její hořkost a trpkost, ale přesto nepůsobí agresivně. Líbí se mi.

۞

Dr. Gritti – Delirium: Dr. Gritti je mladá značka z Benátek a nevede si špatně. Delirium pozoruhodně spojuje kadidlo, suché a hořké dřevité tóny a čisťounké pižmo nebo kosatec (nebo obojí). Parfém se vlní a každou chvíli nabídne nosu jinou z těchto svých vonných stránek. Skvělé!

۞

Dr. Gritti – Saraj: Duchovní sestra Deliria, kadidlové pryskyřice jsou v ní sladší, byť jen mírně. Působí celistvěji, tepleji. Incense Series od Comme des Garçons má důstojného protivníka.

۞

Tiziana Terenzi – Lilipur: Tiziana Terenzi je jednak dcerou Evelina Terenziho, zakladatele firmy Cereria Terenzi vyrábějící luxusní svíčky a zároveň stejnojmenná dceřiná značka Cererie, věnující se parfémům, bytovým vůním a luxusním vonným svíčkám. Lilipur je zatím nevydaná vůně, přesto mě zaujala ze všech nejvíc. Lehký květinový závoj zahaluje rafinovanou elegantní vůni s doteky koření a pryskyřic. Obrázek flakonu Lilipuru není prozatím k dispozici, ale vypadá docela stejně jako White Fire dole, jen je v bělostných tónech.

۞

Bottega del Profumo – Via Margutta: bílé květy, růže a kořeněné tóny s mírně hesperidickým úvodem. Vůně je uváděna jako dámská, ale já bych to klidně nosil. (Úplně slyším Romanu říkat: “Ty bys nosil kde co.”

۞

Caron – Secret Oud: Caron si přisadil k oudovému boomu, to jsem nemohl vynechat. Oud sladce se šafránem, ale po francouzsku, uhlazeně. Cítím zřetelný grapefruit, který tam není.

۞

Bois 1920 – Relativamente Rosso: Máme tu znovu Bois 1920, tentokrát ale limitovanou edici, zahrnující čtyři kousky v omezeném počtu (hádejte kolik :)). Relativamente Rosso je hustý sladký koktejl z pačuli zahuštěný růží, dřevy a ambrou. Voní lahodně, teple a gurmánsky, mňam.

۞

L.T.Piver – Cèdre: Působivý hořkosladký tón dřeva podepřený tabákovým aromatem (není ve složení) a pačuli. Můj osobní favorit od Pivera.

۞

L.T.Piver – Cuir: Těžkotonážní, leč jiskřivý pánský lák. Archivní kůže s pronikavým pižmem a náloží něčeho jako cibet. Zastříknuto bergamotem s mandarinkou. Macho se s tím poleje a ženy na ulici se vyvrací jak kostky domina; část z nich zděšením a ta druhá s nohama do véčka 🙂

۞

Diptyque – Volutes: Šťavnatý tabák udělaný tak lahodně, až na něj má člověk chuť. Překrásně se rozvoní na závěr, ale ani úvod není vůbec špatný.

۞

Zdroj obrázků: press kity značek

derad_podpis

 

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..