PARFUMERIE GENERALE: PG15 Ilang Ivohibe (boring island sunbathing)

(leden 2013) Ivohibe je celkem nezajímavá lokalita na Madagaskaru a Ilang Ivohibe taky. Není to tedy úplně soliflor, ale doplňkové složky (pomeranč, vanilka, jasmín) vůbec nemají šanci promluvit do hurónského řevu ylang-ylangu. Kdyby někdo potřeboval vymyslet vůni opalovacího krému pro letošní sezónu, tak tady ji má na talíři. Požadavky: jako písnička z Bondovky. Pokaždé jiná, ale každý musí hned poznat, že jde o opalovák. Teda o Bonda.

Ilang Ivohibe mood

Ilang Ivohibe mood

Ylangová silice je jedna z nejmladších přírodních ingrediencí v parfumérství užívaných. Na trhu se objevila až koncem 19. století a dodnes se ji nepodařilo věrohodně uměle napodobit. Proto v opalovacích krémech nenajdete, její levnou obdobou je kokos s jasmínem. Sladce gurmánská vůně bílých květin.

Indický oceán

Indický oceán

V téhle lahvičce najdete tedy silici přírodní: čistou s nádechem pižma, suše sladkou, velmi jemnou. Vůbec se nevyvíjí, jen lehce změní tón z intenzívně květinovo-kokosového na lehce pižmovitý. Siláž taková nijaká, výdrž “normálka”, dvě hodiny voní dobře, pak už ji musíte hledat a obnovovat.

Co je to?

Copak je to?

Kdo to pozná?

Kdo to pozná?

Dokážu si představit: ležím na lehátku v tropické zahradě u moře, vzduch je nasycený ylang-ylangem a já jsem v takovém tom stavu mezi bdělostí a počátkem snu. Kus ode mne Indický oceán mlátí vodou o břehy (znáte to? Indický oceán je podivná, obrovská, klidná, tmavá masa, která čas od času poťouchle mrskne se zaduněním kouli teplé vody na pláž). Poklimbávám a stromová veverka mi krade oříšky z tašky. Je to vůně čistého, teplého vzduchu a klidné atmosféry. Odpočinku na slunci.

Někdo tam je.

Někdo tam je.

Vykrádačka kabelek.

Vykrádačka kabelek.

Dovolená v tropickém ráji je vlastně taková jednoduchá věc: ležíte, potíte se na slunci, popíjíte koktejly na pláži, čumíte na moře a hlava out-of-work. Jediný úkol: pořádně mazat! Potřebuju tohle mít ve flakonu? Ani ne. Stejně jako nepotřebuju bouřku nebo červánky. Příliš jednoduché, příliš přímočaré, vlastně nuda.

Poznáte, co visí na stromě za ptáka? Teda ne za ptáka, ale za šťopku.

podpis_ROM

You may also like...

4 Responses

 1. udvouverunek napsal:

  A mě stejně zajímá, i kdyby byl sebevíc nudný. 🙂 Ylang můžu asi vždycky, PG zatím taky (z toho mála, co jsem dosud zkusila) a popisek exotické idylky včetně veverky mě příjemně naladil. To prostě musí vonět dobře! 🙂
  Verunka

 2. Soňa napsal:

  Nikdy bych nevěřila, že takhle vypadá kešu, zajímavé 🙂

 3. derad napsal:

  kešu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..