• Recenze BABOR HSR cream – lifting přes noc i den ze zlaté koule

Antiage krémy používám asi od 30 let. Všichni mi říkali: “Nedělej to! Nevyplatí se ti to! Pleť si zvykne a bude chtít víc a víc!” a já jsem odpovídala “Jsem odhodlaná dávat jí víc a víc!” A myslím, že se to vyplatilo… Momentálně pro mne “víc a víc” ztělesňuje zlatá koule od Baboru. Používám ho třetí rok a tak myslím, že už nastal čas: recenze BABOR HSR cream – lifting.

Jak si vybrat správný antiage krém

Já nesnáším, když nemají značky pořádně vysvětlené, pro koho je která řada v anti-age péči určena: nemá to ani Lancome, ani Babor, ani Dior (séra!) a jiní. Když si to přečtete, tak všechny krémy jsou super a pro všechny… damn! Proč teda mají ty super drahé krémy v nabídce, když i ty nejlevnější jsou super a univerzální? Jestli se bojí mluvit o věku z důvodu diskriminace, nebo…?

Takže jsem se tomu trochu věnovala, zkoušela… a je to takto: řada HSR lifting je předposlední stupeň v anti-age péči od Baboru: já bych to zařadila 40 – 60 let. Nad ním už je jen hodně drahý SEA creation, ten si nechávám v záloze na příští roky (60+). Alternativou k HSR je Reversive, ale ten není určený přímo na vrásky, má mít rozjasňující a celkově omlazující efekt. Po tom bych sáhla ve 30. Teď už se mi zdá málo a ani při zkoušení se mnou nic nedělal (v porovnání se zlatou koulí).

Zato zlatá koule HSR! Přiznám se, že na Babor jsem se kdysi zaměřila právě kvůli vzhledu, hrozně by se mi líbilo mít ho na poličce. A pak, když jsem zkusila ten váš oblíbený enzymatický peeling BABOR enzyme cleanser (recenze je TADY), tak jsem si řekla, že Babor může dostat další místo na poličce.

Jeden BABOR vládne všem – jak si složit rutinu?

Ty ampule, že? Tak ty se mnou nic nedělají, ani mentálně, ani fyzicky. Něco už jsem prozkoušela, ale jejich účinky mi přijdou jako po použití nějaké lepší masky. Docela se mi líbí ty myšlenka velikonočního vajíčka nebo adventního kalendáře, kde dostane intenzívní kůru ampulí na 2-4 týdny. Kůra by vás měla nabít minimálně do dalších svátků, provést takovou rekonstrukci (nebo spíš exhumaci? :D) obličeje. Já nejsem moc typ na složitost v péči, ale asi to letos na Velikonoce zkusím.

Mně vyhovuje co nejmenší počet produktů a Babor má momentálně perfektně přehledně poskládané kosmetické řady: jediný krém na den i noc – jen si musíte vybrat, zda chcete obyčejný krém na obyčejné typy pleti, nebo na suchou pleť (to je s přívlastkem “rich”).  Pak tam mají vždy jeden oční, jedno sérum, jeden krém na dekolt a jednu masku. Žádné přemýšlení.

Kdysi jsem byla na prezentaci kosmetiky Yage, jejíž denní rituál se skládá z 9+2 základních kroků – u čtyřky jsem se totálně ztratila a to jsme teprve připravovaly pleť a ani zdaleka nebyly u krému, tedy u základního úkolu “namazat se”. Přišlo mi, že se ztratila i prezentující, ale možná jsem jen já nechápala… A to byla jen základní péče pro neproblematickou pleť! Dodnes se tomu občas s kamarádkou, která byla se mnou, smějeme: “dám výpověď, najmu chůvu a přestanu číst knihy, ale dám 2x denně 11 kroků rutinky”.

Minimální péče nebo denní rutinka od Baboru?

Babor v antiage produktech neřeší speciální potřeby nebo účinky – stres, pupínky, podráždění, znečištění, dehydratace… Krémy jsou komplexní, takže péče je vyvážená a řeší všechno najednou, cílí na rovnováhu pleti.

Jediný, co dělám navíc, je sérum – mám tohle HSR sérum , oni ani jiné nemají. A když se mi zdá, že moje pleť něco něco – po spálení od slunka, po mrazu, moře, každodenní plavání v bazénu – přidám sérum. To naprosto stačí k rychlému zotavení.

Oční krém jsem měla, byl fajn, ale teď jsem přešla k jiným, zachtělo se mi experimentovat. Ale vrátím se k němu, pak možná taky napíšu recenzi. Když mi došel, chvíli jsem ho nahrazovala sérem a krémem dohromady a fungovalo to – to se dočtete níž v téhle recenzi.

Krém na krk a dekolt používám jiný a masky moc nepoužívám: jsou pro mě něco jako ampule. Po masce sáhnu jen v nejvyšší nouzi, ale s Baborem jsem to vždycky vyřešila cestou sérum+krém nebo vrstvení krému (popisuju níže v článku). Takže tady ode mne doporučení žádné nečekejte.

Takže moje Babor rutina:

  • ráno+večer krém HSR lifting cream – vždy
  • ráno+večer oční HSR lifting krém (vždy – nebo sérum + krém) – vždy
  • večer: enzymatický peeling (i pro odlíčení tváře a očí) – denně/obden
  • příležitostně sérum  – podle potřeby
  • příležitostně HyLö olejová odličovač na řasenku – podle potřeby

To je všecko. Zabere to málo místa a mám pocit, že neutrácím zbytečně za drahou kosmetiku. Jediná nevýhoda je, že si občas v pohnutí něco koupím… a pak to skončí v ledničce.

Recenze BABOR HSR cream: jak ten lifting teda funguje (a póry!)

Boj HSRka  proti vráskám je založený na 2 zbraních: složení, které se aktivně účastní boje (lipidy, glukosid, glykosid, peptidy, L-karnosin…) podporou výroby kolagenu. To je dobré. A druhý je “ultimátní hydratace”  – to je cesta, kterou vyznávám já! Hydratovaná pleť nemá vrásky (tak hluboké…). Pití moc nepomůže, tady musí nastoupit povrchová úprava.

Zlatá kula německá

Zatímco ta první zbraň je otázkou víry, že to v budoucnu fakt bude fungovat a teď to nezjistím, ta druhá je lehce a okamžitě ověřitelná. A to je to, co na HSRku miluju: hledala jsem správné slovo, jak ty pocity popsat, a pak jsem ho našla na německých stránkách Baboru. Oni to vědí, oni ten krém tak schválně udělali, aby ten účinek tam byl! to slovo je: KYPRÁ. Přesně to se mi děje s obličejem, a to od prvního použití. KYPROST. Představte si vlhkou molitanovou houbičku, hlínu vysypanou z pytle na jarní záhon s cibulkami tulipánů, šlehačku…vidíte tu pevnou mokrou nadýchanost, pružnost a určitý jas, který dopřávají materiálu bublinky vzduchu nebo vody? Tak budete vypadat. Prý to každý vidí už po prvním použití (což je dobrá zpráva, sežeňte si vzorek na ověření. Mně to trvalo měsíc si toho všimnout).

Pleť je po večerním peelingu a použití krému ze zlaté koule naducaná a zůstává tak až do rána. Pocit na omak? Jestli jste už zkusili ten enzymatický peeling, tak víte, jak je pusa po tom jemně saténová. Když přidáte HSRko, dostanete vlhký satén. Ranní otlaky na tváři se rychle narovnají, pružnost je přímo viditelná.

Kyprost znamená přesně… co?

Tím, jak je pleť KYPRÁ, jakoby napuštěná vodou zevnitř, opravdu zmizí jemnější vrásky a hlubší vrásky jsou méně hluboké. Je to samozřejmě jen dočasné, řekněme optické řešení, musíte být “pod krémem”, aby to fungovalo.  Ale víme z teorie botoxu, že naducaná, napnutá pleť se tolik “nemačká” a vrásky se prohlubují pomaleji. Takže věřím, že dopad na menší tvorbu vrásek ta ultimátní hydratace bude mít taky.

KYPROST pleti pomůže i pórům: zmenší se a nejsou tak viditelné. Fakticky se asi nezmenší, neznám nic, co by pomohlo – prostě póry jsou asi určitá vrozená struktura pleti a hotovo. Ale tenhle krém je jakoby sevře, stiskne k sobě a jsou méně viditelné, povrch pleti vypadá celistvěji. Vlastně ten samý princip, co s vráskami.

HSRko zanechává na povrchu jemný, lehký film, který nepostřehnete – jen ráno, při mytí obličeje zjistíte, že na tváři něco klouže. Ten film po zaschnutí funguje jako leštěnka – tedy jemně napne pleť a zahladí povrch. V kombinaci s menšíma vráskama a póry se hladké plochy obličeje – líčka, čelo, lícní kosti, brada, nos… rozzáří.

Všimněte si mírného rozdílu mezi starší (vpravo) a novější verzí HSR Babor cream: starší krém měl bílý základ zlatou pavučinu, nový je celý zlatý.

Všimněte si mírného rozdílu mezi starší a novější verzí: starší krém měl bílý základ zlatou pavučinu, nový je celý zlatý.

Ideál pod makeup

Paráda je HSR jako podklad pod makeup, nebo i jen pod pudr: hydratace drží celý den a pudr (a taky stíny) nelezou do vrásek. Stejně tak lehký makeup nebo BBčko vydrží celý den v dobrém, svěžím stavu. Krém se rychle a dokonale vstřebá a obličej je připravený na makeup. Po nanesení pudru mi připadá povrch, jak když si sáhnu v lese na zdravého praváčka: sametová a naducaná.

S čím tedy HSR nefunguje, jsou sypké přesušené pudry (např. klasický Bourjois v zelené krabičce) a minerální makeupy. Nejdou po té zvlhčené pleti rozetřít a dělají fleky. Ale myslím, že to už dnes – kromě mne – málokdo používá.

Toto je fotka z ofiko stránek Babor – paní na fotce je sice starší než já, ale ten efekt přesně odpovídá tomu, jak cítím účinky Baboru já. Vidíte tam i tu kyprost, lesk pleti?

Zdroj: Babor.de

Vrstvitelnost: chleba s tlustou vrstvou másla je lepší

Tak, a teď ten trik s vrstvením: jiné krémy tohle nedokázaly. Babor HSR si můžu namazat 2x nebo i 3x najednou, čímž vytvořím intenzívní péči na úrovni masky. Ale s tím, že každá nová vrstva přidá tu pověstnou kyprost, ale nezpůsobí nános nebo tlustou vrstvu na pleti, kterou by bylo třeba utřít nebo by dělala neplechu pod makeupem.

Tohle považuju za extrémně dobrou vlastnost a hlavně při mé nechuti k mnoha produktům na poličce prostě můžu vyřadit masku a asi i to sérum, až ho spotřebuju. To ještě promyslím.

Luxusní pocit z Baboru HSR, zkuste to a budete psát taky nadšené recenze

To tam píšou. Já jsem si zprvu myslela, že to platí pro tu zlatou kouli, protože držet ji v ruce je fakt radost. Ale ono i to použití je fakt luxus, jemná  slabá pižmovo-květinová vůně, našlehaná lehkost toho krému a okamžité vsáknutí a osvěžení pleti je fakt pocit, jako pobyt v luxusních  SPA.

Alergie a typ pleti

Ještě pro pořádek: mám smíšenou zralou pleť s mastnější T-zónou a jsem alergik. S Baborem stran alergie vycházíme skvěle. Občas postřehnu lehounké zarudnutí, které zmizí do pár minut po nanesení – což je pro alergika skvělé skóre, obvykle na krémy reaguju podstatně hůř, a to i na hi-end značky, které deklarují “hypoalrrgennost”. Babor o tom sice nemluví, ale nedráždí. Hodnotím ho jako HYPO approved.

Plusy BABOR HSR cream – lifting:

  • KYPROST
  • okamžité vyhlazení drobností na pleti – naleštění držtička hned po použití
  • lesk, rozjasnění pleti
  • daleko lepší, než ostatní krémy v této cenové kategorii, které jsem zkusila – s výjimkou zlatého LANCOME (recenze tady), s tím je tak nastejno
  • celodenní účinek – hydratace i “lesk” povrchu
  • vrstvitelnost, která umožní zvýšit účinek (kyprost a vzhled povrchu)
  • německá značka, kontrolovaná a důvěryhodná kvalita

Mínusy BABOR HSR cream – lifting:

  • omezená dostupnost – jen na Notinu nebo v salonech (já mám registraci u německého Baboru a nakupuju přímo v prodejnách, miluju jejich dárečkový program miniatur výrobků)
  • nedostatek informací v návodech i na webu

Kde koupíte BABOR HSR cream z dnešní recenze:

ČESKO – nově se Babor objevil na Notinu a tento konkrétní HSR cream je TADY – upozorňuju že na fotce je stará verze obalu, viz obrázek nahoře).

Na Vivantisu zlatou kouli momentálně nemají, ale mají to výše zmiňované sérum ze stejné HSR řady – TADY (cena je parádní, berte!)

SLOVENSKO – sortiment BABOR nabízejí ZDE na Notinu a ZDE na Vivantisu.

 

 

Používáte někdo Babor HSR Cream z této recenze, nebo jiný Babor? Jak jste spokojené?

Parfumdreams – slevový kód na 250 Kč – při nákupu nad 1.483 Kč

parfémový supermarket
parfémové recenze

 

Některé odkazy na této straně mohou být affiliate. Nákupem přes tyto odkazy nás podpoříte maličkou částkou, která pomáhá udržovat provoz blogu. Nejde o spolupráce se značkami, takže na objektivitu recenzí to nemá žádný vliv. Popsané ceny a slevy platí ke dni vydání recenze. Disclaimer: Tento text shrnuje osobní dojmy a subjektivní názory autora. Nikdo z autorů na blogu nenese odpovědnost za to, pokud se váš dojem liší, ani v případě, že jste se rozhodli pro koupi produktu na základě článku.

Klíčová slova: Recenze BABOR HSR cream

 

You may also like...

12 Responses

  1. Moon napsal:

    Ten minimalistický přìstup se mi lìbì…má to koule…dennì rutina…vyčistit, krém, max sérum, občas maska…jsem muž…je to Baborovic ,,ferero rošé,, i pro muže? A vůbec co platì na mužskou tvář…je jiná než něžné lìčko dámské Ty kvanta kosmetiky mě vždy od hlubšìho průzkumu odradì.

    • Romana napsal:

      Vlastně… vlastně nepíšou na něm, že je pro ženy. Já vlastně nevím, proč by neměli muži používat ženskou kosmetiku. Jistě – hormony, fousy… na druhou stranu: ty krémy jsou udělané pro tak širokou škálu ženské pleti, že pochybuju, že by nefungovaly i na mužskou. Příčiny vrásek, pigmentace i chování pleti je u obou (třech, čtyřech, pěti…) pohlaví stejné. Takže klidně – jdi do toho!

  2. Akret napsal:

    Děkuji za zajímavou recenzi. Asi ho vyzkouším – poslední dobou mám pocit, že nic (rozuměj obvyklá péče) nefunguje, a to jsem myslela, že to mám vychytané. Ale taky covid, nemoc manžela, hodně práce… jsem pořád nastavená jako před deseti lety, že se otřepu a jdu dál, ale realita je už jiná a dohání mě :-). A co kdysi chválený Lancome Absolu – už to není ono?

    • Romana napsal:

      No jo, je to tak, pleř se mění, a to ani nemluvím o stopách času. Ale přijde mi, že se mi mění i mastnota a struktura pleti (kupodivu, póry mi přijde, že se zmenšují věkem). Taky tu rutinu musím pořád rozvíjet…

      Zrovna dnes jsem si s někým psala o Lancomu – tak odkryju karty 😀 Já si Babor vždycky koupím na Vánoce v té vánoční sadě s dárkovým produktem – proto mám taky ty séra a další blbosti od nich. 🙂 To mi vydrží tak půl roku a pak si koupím Lancome, zlatý a malý hydratační růžový Hydrazen, a ten mi zase vydrží do Vánoc.

      Já jsem v podstatě ten Babor kdysi koupila jako levnější alternativu Lancomu, ale on už ty ceny bohužel skoro dohnal, tak to střídám. A občas si koupím něco jiného na zkoušku, hlavně na oči, ale nic lepšího než tyhle dva jsem neobjevila.
      Z posledních pokusů – strašně mě zklamal Dior Capture, nechala jsem si udělat dokonce monogram na krabičku, ale mám na něj reakce – červenám, lišaj… škoda, jejich sérum a mlíčko je fantastické. A to sami mi dělá Dior On-Off, myslím, že je tady i recenze někde.
      Úplný propadák byla péče Perricone, to byl životní omyl – pořád přemýšlím, jestli napsat negativní recenzi, já to nerada píšu, vždycky se rozohním a lidi mi pak píšou hnusné vzkazy a já na to musím resagovat. 😀 Našla jsem tam asi 2 věci, které byly prima, ale ty jejich slavné krémy a séra s vůní po hnijící rybě 😀 – strašné, problematické…

      Co jsem ještě zkoušela v poslední době – teď mám takový zajímavý gel na oči, nějaké německá značka, dorazím ho, ale asi o něm psát nebudu, nenadchnul mě. A ještě jsem si koupila podle recenzí hydratační zázrak, slíbila jsem recenzi na instagramu, ale stejná písnička, jako Perricone. Mažu si ho na ruce. Tyjo, proč já jsem ty Perricony za tisíce vlastně vyhodila, když jsem si tím mohla mazat ruce a nohy?

      Tak jestli zkusíš, tak mi napiš, jak ti funguje.

      • Akret napsal:

        Na Perricony jsem si kdysi dělala zálusk, tak jsem ráda, že jsem to minula. Já měla vždy pleť mastnější, v pubertě problémovou, do toho “pro jistotu” i citlivou a sklon k červenání… Když jsem před lety naskočila do náročnější práce, bylo to na pleti hned vidět a to mě nakoplo vzít to víc zgruntu. Nastudovala jsem si Zuzanu Závodskou a to mě asi zachránilo, začla jsem nad tím víc přemýšlet, zkoušet. Dodneška používám mnoho věcí od značky Geek§Gorgeous, to jsou skvělé věci za směšné peníze, univerzální a hypoalergenní, tudíž mi je s úspěchem krade i syn. Základ tedy mám. Ale poslední dobou to chce nějaký lepší anti-ageing (teď mám noční krém od Medik8, takový dobrý střed to je) a taky, jak jsem roky “bojovala” s mastnou pletí, tak teď hlavně v zimě potřebuju výživnější věci, což je pro mě novinka a musím si na to zvykat.
        Ano, věk je sviňa. Mám pocit, že dělám všechno jako dřív, nezastavuju se, ale strašně mě vadí, že jsem dřív a víc unavená. Jsem dotčená, vnímám to jako křivdu!! Nebo je to možná jediná spravedlnost, že na každého dojde…
        Ten Babor zkusím taky v nějaké slevě. Když si kluci (manžel+syn) můžou koupit 3D tiskárnu a hromadu serepetiček k tomu, může si matka koupit krém, ne?

  3. aangie napsal:

    Ahoj Romčo, tato recenze mě hodně nadchla, jdu objednávat. A taky se přimlovám na doporučení očního krému na 50+.

    A moc děkuji, aangie

    P.S. Já momentálně zkouším pleťovou masku od české značky Canneff a jsem nadšená, je to kůra, používá se na půl hodiny denně a pleť je naducaná jako nechci říct co 🙂 Obden si ji nechávám i přes noc a je to po letech jediný výrobek, u kterého jsem viděla výsledek okamžitě. A prý po měsíci to bude ještě lepší 🙂

    • Romana napsal:

      Ahoj Angie, jak se máš? 🙂

      Já po tom krému pořád pátrám, ale prostě nemůžu na nic pořádného kápnout… až to objevím, tak se podělím. 🙂 Zkoušela jsem na podzím 2 měsíce Codex Lab od Barbary Paldus – tady je zajímavý rozhovor s Lucií Výbornou: https://www.youtube.com/watch?v=dDyB_h-I2FM&ab_channel=%C4%8Cesk%C3%BDrozhlasRadio%C5%BEurn%C3%A1l Měla jsem dvě ty jejich zkušební sady, takže mi to vyšlo na 8 týdnů, ale je to takové neurazí-nenadchne. Hlavně na ten oční jsem se těšila, ale nevím, no, možná ho zkusím ještě v létě. Ale co mají, tak skvělý odličovací olej, někdy si ho dávám i na noc místo krému. Ten se mi líbí moc.

      Canneff – díky za tip, jdu to omrknout! 🙂

      Tak ať ti taky Babor funguje!

  4. Katkat napsal:

    Super recenze, ostatně jako vždy. Já zakoupila peeling a budu tedy postupně zkoušet i krémy. Děkuji

  5. P. napsal:

    Ahooj, děkuji za velmi poučný a přehledný článek. Na Babor se určitě zaměřím. Chtěla bych tě poprosit o pomoc nebo radu, sháním oční krém na zralou pleť a aby aspoň trošku byl funkční. Děkuji.

    • Romana napsal:

      Ahoj, no to já taky! 😀 Jak jsem psala výš Angie, zkoušela jsem Codex Lab, takové naděje jsem do toho vkládala…a nijak mě to nepřesvědčilo. Pátrám dál a až objevím, tak se podělím. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..