• Filippo Sorcinelli / UNUM: Lavs (Když chce papež vonět)

Ďábelský Ben Gorham má u mě vážného soupeře. Gotika a mystika, varhaníka a fotografa, všestranného umělce Filippa Sorcinelliho. Tady je recenze prvního parfému LAVS by Filippo Sorcinelli (dříve UNUM).

Filippo

A on ještě navíc UMÍ! Jakože fakt. Málokteré debuty z poslední doby mě zaujaly tak, jako jeho tři prvotiny. Vlastně jsem přímo unešená! A začalo to nevinně, v Miláně, na Esxenci, temnou gotickou expozicí, která zaujala, ale hlavně to jméno – UNUM. Můj nick, téměř všude na internetu je munu… To byl prostě osud, musela jsem. A taky jsem tam potkala Filippa osobně, kdo by odolal. To jsem ovšem ještě nevěděla, že on je ten, kdo stojí za třemi vůněmi Unum: Lavs, Opus 1144 a Rosa Nigra. Ale už tam, při zkoušení i přes rýmu jsem měla pocit, že cítím něco výjimečného.

Výjimečný je i způsob, jak Filippo začal – jako papežův krejčí! Ve svém ateliéru Lavs tvoří církevní roucha, ornáty a štóly a to i mimo jiné pro poslední dva papeže, Benedikta XVI. a Františka.

A nejen to, Filippo je malíř, fotograf i hudebník, evidentně zaměřený na mystiku a duchovno, ačkoli z některých jeho děl možná někdo může chytnout menší depku.

Nově teď svůj záběr rozšířil o parfémy. I když vlastně jedna z jeho tří vůní, kadidlovka Lavs už existovala. Nejprve jako pokojová vůně a postřik církevních oděvů, dodávaný i papežovi. Filippo ji překopal do podoby parfému a k ní přidal další dvě, neméně zajímavé.
UNUM 1

Recenze Recenze Filippo Sorcinelli / LAVS

“Lavs” je latinské slovo, znamenající chválu, myšleno chválu boha. Celé úsloví vlastně zní “Laus Deo”, ve staré latině “Lavs Deo”. A čím jiným chválit boha, než kadidlem?

Lavs je kadidlovka par excelence. Koncentrovaná, vyčištěná a sofistikovaná. Obklopí vás kadidlo věrně gotické, strohé, pepřem a koriandrem přiostřené. Žádný útulný venkovský kostelík s hřejivou vůní starých dřevěných lavic. Ani orientální, sladké, těžké a tmavé kadidlo někde z harému.

Tohle je bílé, církevní kadidlo. Bílý, chladný kouř s lehce mýdlovým podtónem. Přenese vás okamžitě do chrámu, ne do kostela. Ta imaginace je dokonalá: tohle je kámen a chlad evropských gotických chrámů. Lomené oblouky a bázeň budící chrliče vysoko nad hlavami. Vůně kadidla okolo vás i ve vás naléhavě vibruje ve vysokých tóninách. Můžete prosit o slitování, ale tady bůh neodpouští.

Recenze Filippo Sorcinelli Recenze Filippo Sorcinelli LAVS review

Recenze Filippo Sorcinelli review

Nebo přece jen? Po mnoha hodinách se vůně proteplí, přidá se dřevo a pryskyřice a tím i zlehka, velmi zlehka zesládne. Ale na tohle “usmíření” si hodně dlouho počkáme. Vývoj je dlouhý, pozvolný a hladký, jak by to u extraitu mělo být. A nikdy nesklouzne do toho obvyklého a fádního sladce ambrovo-dřevitého konce.

Lavs je esence všech kadidlovek, je to aristokrat mezi plebejci. Nejsem příznivcem kadidlovek, aspoň ne těch “chladných”, ale tahle mě dostala. Dýchá z ní kvalita všech zapojených složek.

Nedovedu si moc představit sebe s takovou vůní, ale její inhalace je návyková. Pokud ovšem jste někdo mystik jako Filippo, je tohle pro vás to pravé.

Recenze Filippo Sorcinelli LAVS review

Všechny tři vůně Unum jsou v koncentraci extrait a všechny tři jsou kvalitní a výjimečné. Stroze krásné flakony rozdělené na flakon a víčko v poměru zlatého řezu korunují obsah.

Jestli je tohle směr, kam se ubírá novodobá italská parfumerie, potom se máme na co těšit.

Ovšem ta cena! Kdyby bylo aspoň menší balení, ale koupi 100ml flakonu  v ceně 175,- EUR si musím pořádně promyslet. A možná bych spíš šla do nádherné Opus 1144. Ale o ní zase příště.

Originální niche parfémy Filipo Sorcinelli za výhodné ceny koupíte na Beautinow, pro 10% slevu použijte kód FRANGIPANI10

 

 

Znáte parfémy Filippo Sorcinelli, dříve UNUM, jiné než ten z dnešní recenze?

mirka_podpis

parfémový supermarket
parfémové recenze

 

 

Některé odkazy na této straně mohou být affiliate. Nákupem přes tyto odkazy nás podpoříte maličkou částkou, která pomáhá udržovat provoz blogu. Nejde o spolupráce se značkami, takže na objektivitu recenzí to nemá žádný vliv. Popsané ceny a slevy platí ke dni vydání recenze. Disclaimer: Tento text shrnuje osobní dojmy a subjektivní názory autora. Nikdo z autorů na blogu nenese odpovědnost za to, pokud se váš dojem liší, ani v případě, že jste se rozhodli pro koupi produktu na základě článku.

You may also like...

5 Responses

  1. derad napsal:

    No ne, další renesanční multitalent (vedle Gardoniho). Ti Italové!

  2. eM napsal:

    Ach Vy parfémové básnířky a ještě to kořeníte chlapama!!!! Jenom to čtu, tak bych to chtěla, i když si myslím, že to asi pro mě nebude 🙂

  3. mirkau napsal:

    Jsem no… Na druhou stranu dobře vím, že to není použitelný pro život 😀

  4. To zni dobre. Asi bych si dala říct. A ze ty seš na takové vyžilé týpky, čoveče?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..