• Vanilková makronka (NICOLAI: Kiss me intense)

Vždycky jsem považovala za nejprotivnější moučník rakvičku: čistý řepný cukr, trochu bílku, výlisek protivně řeže do dásní a když to v cukrárnách začali dekorovat syntetickou šlehačkou ze spreje, proměnila se mi rakvička v černou můru, ve které z bílé rakvičky vylézal nezletilý černý kostliveček a kýval na mne negativním kostnatým prstíkem. Nenapadlo mne, že by něco tak ošklivého někdo dokázal dovést k mistrovství.

Obarvit rakvičku jedovatými barvami a naplnit táhnoucí se lepkavou syntetickou náplní. Makronka.

A těch otázek kolem: odkud vzešla ta mexická vlna na soc-sítích, oslavující tento chuťově nudný a výživově záporný cucek cukru? Co ten nepochopitelný název: proč je to v originále makarónka? A proč v češtině už makronka? Mohla bych si to vygooglit, ale nad makronkou jsem zavřela víko rakvičky.

Jak voní Kiss me Intense / Parfums de Nicolai?

Ale vy jste ji určitě ochutnali, zamilovali jste se a nemůžete na ni zapomenout: na vanilkovou makronku s krémem z mandlí. Jestli ji milujete tak, že byste se v ní nejraději vyváleli, Patricia Nicolai má řešení: Kiss me intensive (intenzívnější verze Kiss me tender).
12822390_585565914931138_1154356080_n[1]
Start je intenzívně mandlový a intenzívně vanilkový. Dominantní je marcipánově hořká mandle, dráždivá, připomínající tresť do pečiva. Ale jen chvíli, pak nastupuje heliotrop v plné formě.

Heliotrop, narozdíl od vanilky, je studený a vzdušný a obsahuje květinové tóny. Vanilka je čistá, plná, teplá a gurmánská. Heliotrop se používá tam, kde chtějí mít parfuméři vanilku, ale chtějí potlačit gurmánskou stránku vůně. Ty květové tóny v heliotropu působí prostě nejedle. Často najdete, a tady je to přesně tak, uvedený heliotrop jako “vanilková orchidea” nebo vůbec jako “orchidej” – a myslí se tím právě čerstvý lusk vanilky, kdy v něm je intenzívní rostlinná složka. Když si to hodně zjednoduším: vanilka je jedlý pól stejné vůně, jejíž druhý pól je nejedlý heliotrop. (A přesně mi splňuje představu ne-poživatellnosti makronky).

Tady jsou obě, vanilka i heliotrop. A je to ta slavná vanilka, kterou najdete v Nikolajské Vanille-Tonka. Vlastně vůbec je V-T sestřenice této vůně. Základ vanilka+mandle je stejný, jen v ní chybí citrusy a navíc je právě ta orchideová kytičkovost. Kdo V-T rád, zkuste i Kiss me, možná si najdete novou kámošku (já zůstávám u V-T, mám práve ráda citrusy v této kompozici).

V-T

Vanille-Tonka P. de Nicolai

Pak mám dobrou zprávu pro ty, kdo si zamilovali Eclix / La Perla – jsou téměř totožné. Liší se jen typem vanilky, v Kiss me je vzdušný heliotrop, zatímco Eclix ubíjí vanilkou; tohle posunutí ale zase dává prostor těm doplňkům: tam, kde je v Eclixu ovoce, Nikolajka nabídne lepkavý květ orchideje. Ve finále se sejdou a kdo blouzní po Eclixu, mohl by se tímhle ukojit.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Eclix La Perla

Předposlední dobrá zpráva je pro propadlíky Guerlainovy L´Instant Magic: i tenhle s ní můžete nahradit. Začátek je odlišný, ale po rozvonění úplně najdete společné mandlové body. LIM je vyváženější, hladší, KMI je řvavější a jednodušší. Pokud ale netrváte na přesné kopii, mohli byste být spokojené.

Kde koupíte Kiss me Intense / Parfums de Nicolai?

A poslední dobrá zpráva je, že se na Kiss me Intense koupíte za skvělou cenu TADY v Notinu .

A krásně mi rozkvetla orchidej, že?

 

parfémový supermarketparfémové recenze

Některé odkazy na této straně mohou být affiliate. Nákupem přes tyto odkazy nás podpoříte maličkou částkou, která pomáhá udržovat provoz blogu. Nejde o spolupráce se značkami, takže na objektivitu recenzí to nemá žádný vliv. Popsané ceny a slevy a jsou platné ke dni vydání recenze.

You may also like...

8 Responses

  1. Náhodou, já rakvičky miluju! Osm na posezení je akorát, ale musí mít “živou” šlehačku. A k tomu ten hezký název! K makronkam zatím vztah nemám, ale myslím, že Kiss me intensive snesu…

  2. enka quanium napsal:

    Masová oblíbenost mak(a)rónek je mi taky nejasná.. mně to teda nechutná.. možná jsem neochutnala ty správné, nebo je v nich prostě málo majonézy.. :o)

  3. mirkau napsal:

    Krásně Ti rozkvetla!
    Jak to čtu, trnou mi zuby. Taky jsem nikdy nechápala oblíbenost rakvičky, ale makarónky jsou některé dobré.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..