• Recenze Parfums de Marly, Ormonde Jayne, Masque Milano

Recenze Parfums de Marly, Ormonde Jayne a Masque Milano. Ode dneška můžete vlítnout na Beautinow na slevy Black Friday: e-shop slibuje až -70% z už tak nízkých cen. Každé 3 dny až do konce měsíce bude sleva na 3 značky a já se těším, že vám sem budu moci každý třetí den dny dát to, co mám tak ráda já: MINIRECENZE a co máte rádi vy: tipy na SHOPPING. Celkem sedm článků, každý tři tipy na vánoční niche dárek…snad se mi všichni neodhlásíte z odběru. A naopak, kdo si chce každé tři dny tři recenze přečíst, tak se přihlaste TADY!


Slevy potrvají do konce měsíce a mimo tři promovaných značek najdete ve slevě mnoho dalších jednotlivých vůní – můžete se na ně podívat TADY ve FLASH SALES

A nezapomeňte na kódíček s kódem FRANGIPANI10 máte slevu 10%

Tak začínáme! Tři promo značky pro první tři dny jsou, tadaddá:

Recenze Valaya / PARFUMS DE MARLY

Letošní novinka Parfums de Marly skládá – a taky plní – slib čistoty. Zbytek recenze najdete TADY.

Recenze Montabaco / ORMONDE JAYNE

Parfémy Ormonde Jayne založily svoji dobrou pověst na vytváření nálad prostředí a přírody dokonalým skládáním syntetických složek. Ve Frangipani není žádné frangipani a v Montabacu není žádný tabák…

Montabaco z roku 2012 voní jako moderní, vysportovaný muž, který místo blond asistentky používá AI, svůj telefon ovládá hlasem a jezdí Teslou. Ve vlasech čerstvé povětří ranního běhu parkem okolo vašeho satelitu nad Prahou, luxusní semišky na nohách a džíny, rozhodně – úzké modré džíny. Ty semišky… tón, který se sem podařilo Gezovi Schoenovi dostat založil novou kategorii “semišových” parfémů: dusivě suchá kůže, fialkový lístek, pudr (ok, muži, tak “prášek”) z fialkového květu a nasládlé santálové piliny.

Krásná práce s rostlinným materiálem, které má ztělesňovat sklizeň tabáku v Jižní Americe: chlupaté listy čarodějnické bílé šalvěje a lehce fermentované listy čaje se suchým kardamomem dodávají vůni pikantní, dráždivý tón, který ten poněkud nudný semiš barví do fialovo-hněda.

Z Montabaca se za 10 let stala taková legenda, že jako jediná z niche vůní se dočkal už deseti odnoží a v roce 2024 přibudou další: Rio, Flor a Cuba, které mají přinést exotické nálady.

Přesto mým favoritem zůstává původní Montabaco z roku 2012 a dělá to se mnou tohle:

 

Zdroj: Giphy,com

Montabaco koupíte TADY a pokud máte zájem o nějaké další vůně značky Ormonde Jayne, najdete je TADY.

Recenze Ray-Flection / Masque Milano

Z Masque bych jsem si já vybrala něco, co mi teď bude půl roku chybět: instantní červen. Ray-Flection je celkem taková nenápadná vůně, u které jsem si vždycky řekla: ále, to není MUST HAVE, to může počkat… no a teď přišla TA chvíle. Protože 3 důvody: mimózový med, autentický kardamom a nota opalovacího krému. Červen.

A teď si to rozebereme: pamatujete, jak jsme všichni milovali Voyage od Hermése? Jestli vy nemilovali, tak už ani nepokračujte. Na začátku je vzduch, Hermésovský teplý vzduch nasycený hustou vůní kardamomu, s papírově-pudrovým nádechem suchého kokosu.

Vzdušný oblak nese tenhle parfém po celou dobu. Pak nastoupí rozhodně nejzajímavější vlákno vůně: nasládlý, ale negurmánský medový tón, surový teplý med z včelí plástve, vytažený z dřevěného včelího úlu. Chtěla jsem si oddělit od tohoto tónu mimózu, ale nejde to. Jsou zapuštěné do sebe s hořkosladkým tónem žlutých květů,  a celkově tenhle akord voní jako vzduch prosycený rozkvetlými stromy na jaře.

Celá ta jemná, sladká a vzdušná kompozice je doslova propíchnutá ostrým mandarinkovým opalovacím krémem. Nebo citrusovým. Jde zřetelně o syntetickou látku, která voní jako kosmetika, tělové mléko nebo mýdlo: s jistotou tvrdím, že je ten umělý tón úmyslný, aby vůně vyvolávala pocit něčeho nadzemského, slunečního jasu, bublavého teplého vzduchu, radosti z předletního sluníčka. Tak by se to mělo jmenovat: Radost ze sluníčka in-bottle.

Sluneční radost Ray-Flection koupíte TADY, ale pokud chcete teprve zkoušet, tak 10ml za super cenu 795,- Kč koupíte ZDE.

Ještě připomínám, že tady máme taky recenzi Russian Tea  – recenze je TADY

 

Další recenze na tuto akci NICHE BLACK FRIDAY najdete TADY

Jestli chcete včas dostat další články, tak se nezapomeňte přihlásit k odběru TADY.

 

Hezky voňavý zbytek týdne!

 

parfémový supermarket
parfémové recenze

 

 

Některé odkazy na této straně mohou být affiliate. Uvedené ceny a nabídky platí v den vydání recenze. Nákupem přes tyto odkazy nás podpoříte maličkou částkou, která pomáhá udržovat provoz blogu. Nejde o spolupráce se značkami, takže na objektivitu recenzí to nemá žádný vliv. Popsané ceny a slevy platí ke dni vydání recenze. Disclaimer: Tato recenze shrnuje moje dojmy a subjektivní názory a nenesu odpovědnost za to, pokud se váš dojem liší, ani v případě, že jste se rozhodli pro koupi této vůně na základě mojí recenze.

 

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..