• Recenze Plasmagel RAF / Plasma Kosmetika Future

Česky výrobek, který za málo peněz slibuje udělat mnoho v boji prroti stárnutí. Jeho složení vychází z medicínského výzkumu a logicky: když léčí, tak omlazuje. Zní to jako zázrak.

Jaká je realita?


Koupila jsem si malý Plasmagel přímo na jejich webu, pro použití jako sérum, protože krém měnit nechci. Na webu značky doporučuji použit dvakrát denně v tenké vrstvě.

Prvni použití: fiasko. Druhé použití: taky. Přesto jsem ho používala cely týden v duchu sloganu “parádo trp!”, s přesvědčením, ze když to přetrpím, uvidím kouzelné výsledky. Ale ani týdenní trápení  nepřineslo ovoce.

Úskalí použití Plasmagelu

Čirý chladivý gel se perfektně dávkuje i roztírá. Mám ráda funkční balení, patří to ke komfortu používání kosmetiky, a jsem ochotná kvůli špatnému dávkovači vyhodit i jinak dobrý výrobek (však alternativ všeho je dost).

Plasmagel se povedl: pumpička je přesná, dává tenkou nudličky gelu a ventilem má dlouhou trasu, takže si vymáčknete přesné množství.
I design lahvičky je povedený, vypadá přesvědčivě kosmeticky a účinně. Trochu mi vadí nakřivo nalepená etiketa, řádky nelícují s hladinou gelu, věřím, že slabším povahám to může  rozjet migrénu, mně způsobuje jen pocit, že kdyby všechno lícovalo, výrobek bude vyhlížet LUXUSNĚ. Takhle nevyhlíží.

Samotná aplikace je příjemná, gel příjemně chladí a dobře se roztírá. Ale pak. Pak gel uschne a nastane efekt, jako uschlé lepidlo na papíru: vrstva gelu se schnutím smršťuje a táhne sebou pokožku. Jako ano, povrch vypadá hladce, leskle a vyžehleně. Ale není t moc hezké, není to taková ta přirozená svěží vyhlazenost. A nesmíte se usmát ani promluvit. Pak se vám kůže ve všech záhybech obličeje poskládá do varhánků, jako rty staré kuřačky.

Gel totiž na povrchu vytvoří nepružnou vrstvu, která sebere pokozce přirozenou  měkkost a pružnost.
Zkusila jsem různé varianty:

– gel jako sérum pod krém. NE. Zaschlý povrch jakoby bráni proniknutí krému do kůže a pokožka nezíská ten hezky svěží pocit a vzhled po použití krému.

– naopak – nejprve krém, pak gel: NE. Jenom zaschlý povrch a efekt vyhlazení nula.

– smíchání gelu a krému: NE. Žádný efekt, pokud však připustíme, ze látky v gelu fungují dlouhodobě, tak by to používat šlo.

– gel bez ničeho: NE. Pusa vysušená jak křížala, varhánky…

– make-up na vrstvě gel+krém: zvýraznění vrásek, do kterých se nahrnul pudr

Chtěla jsem najít, kde by Plasmagel fungoval, fakt moc chtěla, výrobek je mi sympatický: zkusila jsem na vysušené ruce – výsledek: ještě sušší povrch. Na rty: to nikdy  nedělejte: vysušené a lepkavé, přesně ten stav, kdy si letím najít lip scrub.

Plusy:

– pěkné a funkční baleni

Minusy:

– nepříjemné pnutí a vysušený povrch pokožky

– v podstatě nepoužitelné jako kosmetika, kdyz chcete chodit mezi lidi

Hodnocení

Plazma sama osobě je dobrá složka. Její použití v kosmetice Perricone MD se stalo světovým hitem (ale pozor, tam je jiný problém, rozhodně nekupujte bez důkladného vyzkoušení vzorku) a myslim, jsem přesvědčena, ze musí fungovat.Ale: konfliktní složkou je nosný gel.

Chování gelu je vedlejší efekt který v podstatě zabraňuje získat benefity plazmy. Určitě není škodlivý, ale kosmetika se prostě dělá jinak. Možná, že krém PLASMA kosmetika je lepší a funguje, protože se vyhýbá použití gelu, ale já už to zkoušet nebudu. Pokud máte jiné zkušenosti napište mi do komentářů.

 

 

 

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..