• Recenze Ruby / ACAMPORA, čokoláda podle Pištěka

Už jste ochutnali růžovou čokoládu, vyrobenou z nedávno objevené odrůdy čokoládových bobů Lavados? Ne? Nevadí. Ona je vlastně skoro stejná, jako normální čokoláda, jen má tu krásnou prasátkově růžovou barvu a je jemně nakyslá. A vlastně ani nevím, proč se jí u nás říká růžová, když je ve skutečnosti rubínová. A jak voní? Přečtěte si recenzi Ruby / ACAMPORA.

Jak voní Ruby ACAMPORA

Kdyby Theodor Pištěk maloval obrázek čokoládové tyčinky a místo štětce by dostal parfémářské varhany, vytvořil by RUBY od Acampory.  Fotorealistický obrázek drahé čokolády s vysokým obsahem kakaa, naplněné tekutou kávovou náplní s jemně mletými lyofylizovanými brusinkami.

Zdroj: https://www.artmap.cz/theodor-pistek/

 

Začátek je suchý kakaový prášek našňupnutý srolovanou bankovkou rovnou do nosu, ke kterému se později přidá kávovo-ovocná ganache: jemná tekutá čokoládová náplň. Bez cukru.

A pak nastane něco divného přidá se těžké, důrazné pižmo, tak známé z osmdesátkových parfémů.

Dry down je velkolepá bomba složená ze zpocené košile, krabice 80% čokolády bez cukru a občas si kousnete do sušené brusinky.

A to je vše. Zní to obyčejně, ale není: takto reálnou vůni čokolády jsem asi nepotkala. Znám spoustu vůní, ve kterých je reálná čokoláda jako jedna ze složek. Sladká čokoláda – RUBY není sladká (malinko). A vím o jedné, která se asi už nedělá, která hýřila suchým nesladkým kakaem – Joal No.7 od Coquillete. Ruby je hodně neobvyklá vůně.

Ruby / Acampora je celkem lineární, což občas není na škodu: když je vůně hezká od začátku a nemáte náladu číhat na důmyslně skryté tóny, tak si může nos na čas odpočinout. OK.

Velkolepé, ohromující a vůbec netuším kam bych to nosila.

 

Paní Sonia Acampora

Pár slov ke koncentraci

Dostala jsem na Instagramu dotaz, jakou koncentraci zvolit. Acampora nabízí 3: pure perfume, extrait a EdP. I parfémová voda má v tomto případě ohromnou sílu ostatně jako většina vůní Acampora) a i když se ve trojici zdá jako “nejslabší”, nezapomínejte, že jde pořád o EdP, ne o kolínskou! Vzhledem k tomu, že olej (pure perfume) je intimní a nejde moc do prostoru, extrait je zbytečně intenzívní což v případě téhle čokolády by mohlo být pro okolí nepříjemné, doporučuju jít do EdP (i když ta růžová mini plechovčička je tááák roztomilá).

Ale hlavně: nekupujte naslepo!! Na rozdíl od klasické původní kolekce Bruno Acampora tahle gurmánka je výjimečná a dost těžko nositelná.

NICHE parfémy rádi nakupujeme zde:

anebo se můžete inspirovat nejlepšími nákupy v našem Supermarketu:

 

 

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..