• Robert Piguet: Fracas (jasmínový oblak)

September 2011

Tu jsem si přinesla dnes z koupání. V této formulaci jasmín snáším vcelku dobře.


12:55 Začátek je jako vatička navoněná tuberózou. Tuberózu neumím moc rozeznat, ale tohle nemůže být nic jiného. Jenže hned potom se začne přidávat jasmín a to já prostě nemůžu. Gardénie – no prosím, ta tam taky může být, narcis fakt nevím, a iris, přestože ho Piguet uvádí skoro v každé vůni, prostě necítím. Občas se mi vyjeví jako pudrovitost nebo rtěnkovitost, ale tady (zatím) není. Tady je prostě království jasmínu, i když je jeho indolická složka tlumená sladkostí tuberózy a gardénie. Zajímavé je, že z ruky je cítit typický ostrý jasmín, ale tak na půl metru daleko zavání docela pěkně bíle květinově sladce. No neva, počkáme a uvidíme, Piguetovy vůně hodně pracují (což se mi na nich hrozně líbí), třeba z toho vyleze něco úplně jiného. (Můj muž říká, že je to jak z arabského bazaru, že to tady včera všude kolem cítil – jasan, jasman. Cítil to na dva metry z jednoho ťupnutí vzorkem, óó, a prý to „docela voní“, óó.).
13:17 Jasmínek zaleznul, vyleznuly ty sladké květiny. Objevují se v tom takové lehce zemité tony, jako oříškové. Pěkné, intenzívní, zaoblené; náladové (jen pro určitou náladu, ne pro každého, a ne vždy).


Složení:
Orange Blossom, Mandarin, Orange, Green Leaves, Peach, Hyacinth, Bergamot
Coriander, Carnation, Tuberose, Violet Root, Rose, Geranium, Osmanthus, Jasmine, Lily-of-the-Valley, White Iris, Narcissus
Sandalwood, Amber, Musk, Oakmoss, Cedar

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..