• Robert Piguet: Petit Fracas (krotká čokoládová tuberóza)

S Fracasem prožívám takový ambivalentní vztah. Mám stovku a někdy se s ním dokážu polívat tři, čtyři dny za sebou (a to je hodně), a pak mám období, kdy mi dělá s žaludkem to, co David Rath. To mám zrovna teď, takže asi není zrovna nejšťastnější období pro psaní recenze na Petit Fracas, protože to dopadne jako ta recenze výše – asi se mi to nebude moc líbit… Zajímavé je, že bych po přečtení tu recenzi napsala znova stejně, jenomže bych jí dala víc bodů. No, nechám to tak, ale vězte, že Fracas se u mne v určitých obdobích pohybuje na vrcholu žebříčku. Kupodivu to tak mají i mí kolegové, někdy chválí, někdy nadávají…


Takže jsem byla moc moc zvědavá na Robert Piguet: Petit Fracas, mladšího bratříčka, který měl být méně náročný na čtenáře, takový komix; iniciační vůně, která má mladé holky přivést k dospělému Fracasu. Narozdíl od dospělého Fracase má puberťák přibržděné kytky, ale navíc ovoce a čokoládu, oblíbené složky mladých holek a mainstreamu. Možná je to něco, co by se dalo nosit denně beztrestně do kanclu? Abych si potvrdila nebo vyvrátila otcovství, dala jsem si na každou ruku jednoho kluka ušatýho a provedla srovnávací analýzu.
10:38
Petit – první nádech signifikuje podobnost s tátou Fracasem, bohužel (ale věřím, že pro spoustu lidí bohudík) naposledy. Po 2 minutách rozjásané bílé kytky zmlknou a vyvalí se čokoládový oblak. Strašně zajímavý efekt: tuberóza je v urité konstelaci hodně ovocná, třeba vedle mokrých bylinných složek (pačuli, vetiver) voní jako ovocná žvýkačka. A vedle čokolády tedy také. Změní se z květiny v něco jako sušenou meruňku nebo zralou mandarinku. Čili: první půlhodinka je ve znamení hořské
Studentské pečeti plněné meruňkami a mandarinkovým želé. Velmi lahodné, skoro gurmánské, syté a husté, velmi málo květinové, valmi málo Fracas. Jasmín nikde, gardénie v nedohlednu.
Starý Dobrý Fracas – jak ho znáte, jasmínová tuberóza. Vedle Petitu působí mnohem jasněji, neklidněji a hodně květinově (i když to Pedro je tam taky trochu).

13:36
Petit – velmi klidná, velmi sladká a krotká čokoláda s kandovaným ovocem. Od konce první půlhodiny, kdy proběhly ty bouřlivé události, se vůně ustálila a voní jako luxusní bonboniérka. Ale pořád to není gurmánka ve smyslu Angela, ta tuberóza a možná i pomerančový květ jsou za tou čokoládou tak pěkně převlečené za ovoce, že je není poznat, nicméně si podvědomě uvědomujete, že to sladké není jen ovoce. Je velmi, velmi podobná Atelier Flou – Ten Nine. AF působí víc svěžeji, bohužel víc chemicky – Petit je jí velmi podobná. Jestli jsou AF meruňky v čokoládě, tak Petit je čokoláda s kousky ovoce. Chápete ten rozdíl?
SDF – bílé květiny v podstatě jen zeslábly a objevil se tón, odvolávají se na Petit, který jsem tám dřív nepostřehla – mandarinková šťáva.

15:30
Petit – poměrně silná suchá čokoláda, minimum květin i ovoce. Trochu disharmonická, jak se vytratily květiny, tak ty jedlé složky leží vedle sebe a nic je nespojuje.
SDF – už je hodně slabý, ale je výrazně květinový. Teď se ty vůně úplně rozešly, nejsou si ani podobné.

00:00
Petit – vzdálená sladká vůně čokolády, a to jako fakt nekecám, po těch 13,5 hodinách bez oživení je pořád zřetelná
SDF – už nic

Tak co, líbí se mi to, nebo ne? Rozhodně to není alternativa Fracasu. Asi se bude opravdu líbit mladým holkám a je fakt, že zrovna přes takovéhle pochoutky se můžou pročichat k Vise, Baghari… Rozhodně je o level lepší, než “čokoládové” vůně typu Angel, BLVII; rozhodně je o level slabší, než Fracas.
Líbila by se mi, kdyby se jmenovala jinak? Asi jo. Ne tak, abych si ji pořídila, ale tak, abych jí dala dva nebo tři palečky určitě.
Asi si to musím ještě promyslet a zkusit samostatně, protože když jsem ji zkoušela poprvé v rychlosti, tak se mi líbila hrozně moc. Asi si to ještě rozmyslím.

Tenhle promotér to prožíval se mnou, když jsem se vyjádřila k SDF, tak mne mínil obšťastnit vším, co měl po ruce. Hezkej, ale asi z druhé stáje.

 

Kde Petit Fracas koupíte u nás?

Třeba ZDE, a dokonce za hezkou cenu.

Jinak je Piguet dostupný například v Drážďanech v Koenigsparfumerii (od covidu je to Douglas).

 

Některé odkazy mohou být affiliate.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..