Seber si svoje S.A.C.K.Y. – P.A.C.K.Y. a vypadni do světa!

Nastal čas. Dneska (na druhý pokus, ale Modří už to znají :)) první trojka,  ta co vyrobili v Ostravě na míru mému nosu.
Jedna vůně bude chybět: parfémy, ve kterých jsou pro mne nějaké konfliktní složky ve větší míře, nerecenzuju, protože by to bylo nespravedlivé. Takže Afrodisiaco (pro mne plné omamného hvozdíku a hřebíčku)  tady nenajdete. Ale nezoufejte, co jsem nezvládla já, máte tady hezky od Mirky v úvodním představení značky.
sacky miraj 1
Takže: základní vlastností této značky je, že já v nich cítím úplně něco jiného, než píšou ve složení. Ale jako tak rozdílně, že na mne Mirka i vykulila oči: “Kokos? Tady???”. Jo, Kokosové mlíko a on je to přitom ylang-ylang, no neva. Druhým bodem je proměnlivost, která teda úplně nevím, na čem závisí, ale prostě v zimě voní jinak než v horku něbo v dešti. A to mne teda hodně baví.

 • Quaaid

Bylo to ve Skotsku. Na začátku byla mužská náruč Timothyho Daltona, který se právě vrátil z klubu v manšestrovém saku se semišovými záplatami na loktech. Tabák a koňak. Pak jsme si přinesli zvenku vlhká polena, zapálili krb, já jsem si četla starou knížku v odřené kožené klubovce pod kašmírovou dekou a Timothy si nacpal dýmku suchým, přírodním kubánským tabákem. Zvenku se k nám nesl kouř z komína zahradního domku našeho majordoma, on je pro pokrok, topí uhlím. Černým. Za okny foukalo, po vřesovišti honil větrný vír suchou rašelinu až na skaliska u jezera. Z jezera čuměla Lochnesska do našich oken. Pak jsem se probudila. Tohle umí Quaaid by S.A.C.K.Y.

 • Miraj

To je ta vůně, která mne okouzlila, když jsem se se SACKY setkala poprvé. Paní Elizaveta mne vyzvala, ať ukážu na jednu nej… a to byla ona. Teď jsem ji začala pravidelně nosit a jsem hrozně překvapená její proměnlivostí. Co mne oslovilo, byl pomeranč, svěží, pomerančové želé s kusy dužiny (konec léta). Teď, na konci zimy, v ní cítím nejvíc klasickou, žvýkačkovou tuberózu, ale bez obvyklé gumy: prostě takovou tu příjemnou, čistě sladkou, bíle květinovou. Pomeranč až ve druhé frontě. Věřím, že v létě se to zase obrátí. Každopádně ji teď nosím hodně, je lehce gurmánská, optimistická.

 • Kishwar / Nabeel Oud

Vůně plná překvapení, a to největší nakonec. Nebudu vám psát pocity, ale vývoj v čase, který je na ní podle mne to nejcennější a mistrovské. Zde tady můj záznam ze zkoušení.
9,52 suše zeleně citrusový začátek, nějaký ovoce – kyselý – mučenka? zastřený bergamot, úplně nádherný
10,00 přidává se rtněkový akord s výraznou růží (fialka, růže, kosatec), pořád je tam výrazný kyselý ovocný tón
10,05 to je strašná nádhera, sálá okolo, kyselá ovocná růže, to není možné, jak se to ovoce spojilo s tou růží úplně 1:1
11,10 růžičky a rtěnka, nádhera, drahý šaty, velké vlasy, rudý rty, décolété až k pupku
12,10 růžová kosmetická klasika, velká vůně, neskutečná siláž, odejdu a vrátím se a cítím se
Tak tohle k první trojici a ten kokosák si nechám na příští pokračování. A taky proč se tento článek jmenuje, jak se jmenuje, i když většina z vás asi tuší.
podpis_ROM

You may also like...

4 Responses

 1. podobka napsal:

  Asi Miraj.. ale objednam vzorky a vyskusam aj ostatne… 🙂

 2. philosoraptorka napsal:

  Těším se na Habeen, zatím na ni není moc recenzí a tak chci porovnat své dojmy s nějakými dalšími. Zatím si říkám, že mě trochu láká i Warquar (snad jsem to opsala správně).

 3. enka quanium napsal:

  Hmmmm… Quaaid bych si ráda nechala zdát :o)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..