TECHNIQUE INDISCRÉTE: Safran Nobile (těžký gurmánský šafrán)

červen 2011

Jejda! To je překvápko! Předevčírem jsem zkoušela šafrán Montalův a ten byl šafránový, čekala jsem něco podobně suchého a pikantního, suchou gumovost šafránu – a ono je to silné, čisté hořké amaretto. Prvních pět minut tam není cítit nic jiného než oblíbený likér, včetně silných lihových výparů, ne nepříjemných.

Technique Indiscrete Libertin Louison

Technique Indiscrete Libertin Louison

Pomaličku se vynořuje opulentní suchý šafrán a pačuli, v pozadí táhne něco lehce nasládlého a pikantního, určitě vanilka, čokoláda a kardamom, jako hrnek silného kořeněného kakaa. Jestli je v tom anýz a citrusy, tak sním myš!

Legenda říká, že tato vůně je indická žena na svatbě, která nechce upoutat nápadností, nejprve zabalená jako kokon, opouští kuklu a postupně odhaluje a ukazuje svoji krásu. Určitě je to vůně slavnostní, určitě ne na denní slavnost. Na indické svatbě jsem nebyla, leda tak na moravské svatbě II. a to bylo o slivovici a vaječňáku, žádné amaretto, žádné sladké koření, tam by se určitě Safran Nobile nehodil. Co třeba na filmový festival? Na dekadentní večírek na starém zámku? Znáte film La Dolce Vita a šílený večírek v milionářské vile?

Takto tam mohla vonět Nico, ta určitě nenosila nic banálního. A nejsem si jista určením pro ženy motýly, já bychtím klidně navoněla i Emanuela.

podpis_ROM

 

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..