• Recenze Unspoken Musk / FRANCESCA BIANCHI, hlazení kolouška po srsti

Kdyby nebyla Francesca Bianchi parfumérkou, tak bychom možná i zapomněli, že parfémy jsou sex. Erotika, nízké pudy a sprosťárničky. Recenze Unspoken Musk / FRANCESCA BIANCHI.

Sice dnes parfumérie hýří termíny jako “svůdný, hříšný, vyzývavý, ženský, smyslný, odvážný”, ale ve finále jde vždycky o nějakou krotkou vodičku na módní vlně dřeva nebo sladkého kosatce. Zato Franceska, odchovaná otevřenou holandskou kulturou, se nijak neošívá, když má šáhnout po zmoklém norkovi, nahnilém pačuli, řezavém kmínu, civet a nacpat to všechno do jednoho parfému.

Originální niche parfémy koupíte velmi levně na Beautinow, pro 10% slevu použijte kód FRANGIPANI10

Díky tomu mají její parfémy jasně rozpoznatelný rukopis, kterým u jiných značek říkáme například Guerlinade, nebo Zvonečkový akord 1907 a tak. U Francescy jsem si ho pojmenovala “sprosťačinka”.

Recenze Unspoken Musk / FRANCESCA BIANCHI.

 Recenze Unspoken Musk / FRANCESCA BIANCHI.

Na rozdíl třeba od Ulepených prstů nebo Božské zvrácenosti je Unspoken Musk vcelku klidná vůně, jejíž živočich jen nesměle vykukuje z lahvičky. Patří ro kolekce spolu s Neroli a obě přinášejí panenský pohled na živočišnost.

Až potkáte Bambiho, nezapomeňte ho pohladit po srsti. Tímto pocitem se otvírá Unspoken Musk a sáhne si do vašeho podvědomí pro všechny vzpomínky na koťátka, štěňátka a morčátka, jež prošla vaším životem. Huňatá teplá larisa utkaná ze zvířecí srsti, všeobjímající a teplá.

Z toho živočišného teplíčka vás ani moc nevytrhne následující srdce parfému, přicházející ze staré parfumerie. Nebo spíš drogerie? Mastná červená rtěnka, modrý tělový pudr s peříčkovou labutěnkou co víří oblaky kosatcového prachu. Modrá Nivea, krém na ruce s lanolínem, mastička na odřeniny a Jelení lůj. Všechno, co musela mít Magda v Postřižinách v domácí lékárničce před tím, než pharmachemie razantně vstoupila do našich domácností. (Mimochodem: víte, že Slováci tenhle film neznají a vůbec nechápou, proč je jejich paní velvyslankyně u nás erotickou legendou?)

Zdroj: https://www.mujrozhlas.cz

Spanilá jízda všech chlupatých roztomilých živočichů a kosatce se pomaličku překulí do hořkosladké květiny. Francesca říká , že slaměnka. Slaměnky jsou teď v určitých kruzích populární, ale rozhodně dost dost náročná složka, se kterou se musí opatrně, jinak zfackuje všechno ostatní ve flakonu na jednu hromadu a neucítíte nic jiného. Jenže Franceska, to je panečku jiný kanón: plný živočišný základ snese plný kotel slaměnky…a tak tam je.

Přesto, že píšu “živočich, lanolin, plný kotel”, Unspoken Musk se po celou dobu nese v duchu otevřené mateřské náruče, ze všech sil tisknoucí svého miláčka. Pižmo nesklouzává – díky bohu! – do moderních arabských tónů a zpocených koní.

Díky, nebo kvůli, tomu disponuje Unspoken Musk poněkud odschool vyzněním. Někdo to má rád, někdo ne, každopádně já doporučuju ji nosit všem maminkám malých dětí od rána do večera, vytvoříte jim krásné vzpomínky na dětství (a založíte skvělý parfémový vkus v dospělosti).

 

Pro pamětníky: Moschus Oil / Sofie Nerval

No ano, řeč je o legendárním olejíčku Mošus.

On už si dnes nikdo nepamatuje značku (AOK – Sophie Nerval). Firma AOK zanikla v roce 1984 a od té doby se její malinké lahvičky staly předmětem čilého hobby obchodování a jejich ceny narostly úplně astronomicky. Přitom…žádný zázrak! Obyčejné laciné syntetické pižmo. Tečka.

Sháníte Mošus? Pro sebe, pro maminku, pro babičku? Existuje laciné a dostupné dvojče: Jóvan White Musk EdT a Jóvan Musk Oil. Koupíte doslova za pár korunek – od dvou stovek TADY.

 

 

Ale – proč to píšu sem: hledáte-li něco “ve stylu Mošusu, ale opravdový parfém”, tak Unspoken Musk, to je ono! Ten oldschool vibe tam je, ale navíc se bavíme o jiné službě za jiné peníze a – neodpustím si – bezpečné chemii. Což se o chemii z 80. let 20. století říct nedá (já bych se originálním Mošusem na kůži nevoněla, přátelé…).

A ani jeden koloušek za něj nepoložil život.

Kde koupíte Unspoken Musk / FRANCESCA BIANCHI.?

Originální niche parfémy koupíte velmi levně na Beautinow, pro 10% slevu použijte kód FRANGIPANI10

 

Tak kolik už jich máme, těch ⚡TOP10 z Esxence? Čtyři? Budeme muset zrychlit, ať desítečku do Esxence stihneme. Takže připomínám, že nové recenze z najdete vždy tady TOP 10 Esxence 2022.

Ať nic nepropásnete, nechte si posílat čerstvé recenze a články přímo do vašeho mailu, ale protože už se nám blíží, nezapomeňte sledovat taky můj profil na INSTAGRAMU, kde jako dlouholetý partner Esxence publikujeme celé čtyři dny průběžně videa nejen z výstavy, ale i ze zákulisí niche parfumerie. Za ty roky v niche komunitě nás pojí s mnoha parfuméry, majiteli značek, promotéry… osobní přátelství a třeba letos uvidíte reportáž z oslav desetiletého výročí jedné super-niche značky. Zatím neprozradím víc, nechte se překvapit!

 

 

anebo se můžete inspirovat nejlepšími nákupy v našem Supermarketu:

You may also like...

2 Responses

  1. Ester napsal:

    Postřižiny poznám aj keď som Slovenka, síce maďarskej národnosti ale áno Magda je tam veľmi sexy a božská… tak isto ako Moschus olejček, ešte ho mám v parfémovej minizbierke a minule som pozerala, že na zahraničných aukčných portáloch stojí majland

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..