Velké fialkové defilé 3. HUMIECKI&GRAEF: Geste (kosatcové fialky na ledu)

Při první zkoušce před dvěma roky se mi zdála Geste jako hezká, ale úplně obyčejná fialka. Dnes mne chytla a úplně se mou zamávala. Přitom na ní nic není: minimalistická směs fialek, kosatce a pižma. No a co? Jde o ten tón.

fialky_puzzle_geste

Od začátku až do konce jsou tři složky celkem v rovnováze. Na začátku velmi výrazná fialka s kosatcem asi tak 1:1, postupně se rychle přidá bílé pižmo a po několika hodinách, jak květiny slábnou, vytvoří iluzi, že k nim přibyl ještě fialkový list. K tomu asi nemusím nic víc dodávat.

Ale: fialka je platinová, kosatec ledový a pižmo jak potůček z hor. Z fialky byly odstraněné všechy sladké tóny, Vlastně se nemůžu rozhodnout, jestli citím víc fialku nebo kosatec, každý chvilku tahá pilku. Iris je trochu podobný tomu ze slavné Prady (myslím, že je slavná hlavně proto, že je levná), chladivý; jenže v Pradě je kyselé pižmo, zatímco tady je čisťounký vodní prací roztok, jaký lze najít v kolínských Guerlain nebo třeba v Eau de Lit.

Výsledkem je studená a zářivě čistá kompozice, platinově stříbrná, kterou se proplétá měkký fialkový paprsek. Měkký, ne sladký. Nevídané. Chlapské. Tím nemyslím, že by byla určená pro muže; myslím, že je deklarovaná jako unisex. Tím jsem chtěl vyjádřit, že nevěřím, že by ženská, ovlivněná hromadami kosmetiky svých babiček, maminek, spolužaček, vlastních…byla schopná se natolik odpoutat od tradice “rtěnkového akordu” a udělat fialku úplně novou. Možná Hilde Solliani, ale co si budem povídat, žena…

 Humiecki & Graef nebo  Graef & Humiecki

Humiecki & Graef nebo Graef & Humiecki

Výdrž i projekce je taky neobvyklá, na to, jak se zdá vůně od začátku jemná; jemná ano, ale výrazná. Tohle jsou ale vlastnosti, které u vůně této kategorie ičekávám, takže jen kvituju spokojenost.

Už je v tužebníku. A nejlíp, kdyby byla v prémiovém keramickém flakonku.podpis_ROM

 

Zdroj titulního obrázku: Humiecki&Graef

 

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..