Velké fialkové defilé 7. MOLINARD: Violette (ovocná fialka)

To si tak člověk řekne, že proč vlastně vyhazovat za drahé fialkové kompozice, když si vlastně může koupit soliflor od slušné značky za pár korun. Molinard je slavný díky své senzační a v oblasti dámských tabákovek nepřekonané Habanitě, Fleur de Chocolat se povedla, Nirmala byla fakt průšvih, ovocenky jsou tak uprostřed, co se ale dá pokazit na fialce, he?

fialky_puzzle_molinard

Mno. Dá. První nadechnutí po stříknutí: ráj! Už za mokra cítíte krásné, věrné fialkové květy. V krátké době se přidá suché, vysušené, prachové pižmo a fialkový list a čisté kosmetické kosatcové máslo. Fialkově nasládlá s lehkým rtěnkovým tónem, pudřík z babiččiny pompadurky. To by bylo tak hezké, kdyby…kdyby se to tady zastavilo. Jenže ona se dovnitř do pudřenky začne najednou rvát růže, což je normálně úplně v pořádku, patří to sem, do téhle kosmetické epochy; jenže tahle růžička je spíš taková ze střelnice, cukrová, ovocně sladká…Nirmala! Ludra! Je tady!

Why? Perché? Warum? Pourqoui? Kwa nini? 为什么呢?Za tohle by se měl Molinard zodpovídat před Mezinárodním parfémovým soudem a měla by zakročit Evropská unie. Chápu, že Nirmala je výjimečná a má svoje uživatelky. Ale to je Habanita taky! Tak proč místo té pitomé ovocné tresti necpou do všech vůní pačuli a tabák, ha? Vzhledem k tomu, jak malou distribuční síť má Molinard, je pravděpodobné, že jejich majortiními zákaznicemi jsou nezkušené turistky, navštěvující masívně grasské parfumerie a nakupující líbivé parfíky.  A jak to známe z moderní či módní parfumerie, rozhodující je první půlminuta vůně a tady ovoce v preferencích lidského čichu vítězí. Takže lepkavý kompotový absolut se objevuje v polovině současné produkce, v čokoládách a zákuscích, kam se podle mne k vanilce vůbec nehodí, v kytkách, takže taky ve fialce. Škoda, přeškoda.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Vůně se vyvíjí směrem k ovoci, první půlhodinu ještě dominuje fialková partička, opravdu pěkná, pěkná, pěkná; ale jak natáhnete, hned vystrčí růžky ovocná potvora a je po dojmu. Jako když se hezky oblečená holka usměje a vy zjistíte, že v hubě má jen jeden zub a ještě černý.  Výdrž je slušná, po půlhodině se ale přehoupnou váhy na starnu ovoce a po hodině vám na ruce zůstane Nirmala jen s dotekem fialky.

Molinard vyprodukoval v roce 1999 opravdový soliflor Les Fleurs de Provance: Violette. Neznám ji, ale podle pamětníků je to čistá fialková esence, bez příměsí, čistá jako fialkové bonbony. Chci to zkusit! Za vzorek dám cokoliv, nabídněte!

podpis_ROM

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..