• Nechte ji na letišti – GUERLAIN: AA Rosa Pop

Přesně rozumím tomu, proč vznikají kosmetické letištní limitky: lidi se k smrti nudí, snědli sváču, vypili kafe, a z té brutální nudy nakupují hovadiny. Ze stejného důvodu vznikla Aqua Allegoria Rosa Pop / Guerlain (2016). Protože jinak nevím, čím by měla obohatit:

  1. sortiment Alegorií,
  2. rank růžových vůní,
  3. světový mír.

Výrazný soliflor pudrové pivoňky. Jste mysleli, že růže? No dobře, tak růže je tam taky. Ale 1:1 s pivoní. Nepředstavujte si pudrovost ve smyslu klasických růžovo-fialkových parfémů a odérů šminek. Jde prostě jen o typ růže, která je okleštěná o veškerou živost a šťávu. Růžička je jemná, mladá a uspávavě nudná. Generická a unifikovaná, profesionální, jako úsměv panenky Barbie. Vrstvení s pivoňkou taky nebyl moc dobrý nápad. Já vím, že to teď  letí. Jenže ony mají obě podobný charakter, vlbec se nedoplnují, naopak: úplně cítím, jak se perou o to, která z nich bude mít navrch. Výsledkem není divácky atraktivní zápas něžných bytostí v růžových trikotech, ale hádka dvou upištěných Barbín rvoucích si syntetické vlasy.
guerlain rosa pop frangipani.cz blog
Když se dívám na ten flakon, tak si říkám “Sakra, něco mi tam chybí” – a přesně to samé platí o obsahu. Vůně je nedotažená, pořád čekám na nějaké potešení, překvápko nebo aspoň zlom do brutality pačuli nebo živočišnosti pižma nebo čehokoliv jiného schovaného v základu…nic. Katarze se nekoná. Kterýkoliv růžový olejíček Rasasi vám poskytne stejnou radost. Co musím pochválit, je výrazná projekce a dlouhá výdrž – ta je extrémní, na textilu mi vydržela výrazná několik dní. Cenu jsem sem ani nechtěla psát, protože jsme slušný blog. Tak se podívejte na cenovku sami:
guerlain rosa pop aqua allegoria frangipani.cz blog (1)
Jestli existuje důvod, proč tohle odnést z letiště, tak pro ženu: Potřebuju to sbírky! A pro muže: Vracím se ze služebky se špatným svědomím, snad tohle potřebuje moje žena do sbírky. Jestli nejste ani jedno z toho, tak důvod nevím. Jediný důvod, proč píšu tuhle recenzi je, že se mne na ni ptala Alea – Kosmetická stínadla na instagramu (zdravím!)
 
podpis_ROM

You may also like...

4 Responses

  1. Šárka Trávníčková napsal:

    Zdravím, já jsem si ji koupila dnes v Notinu za 711 CZK a jsem spokojená. Prostě klasická guerlainovský odvárek s rúžičkou, fialkou a pižmem, něco jako slaboučký odvar Insolence. Nadšením neskáču, ale určitě ji upotřebím a dokonce mě teď napadlo, že ty Allegorie se opravdu dají sbírat… 🙂

  2. imakescents napsal:

    Usually, I find peonies bland and boring, but have you tried Alaia? The accord is wit a lot of pepper and musk, with a hint of leather. Most interesting!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..