• UPRAVENÉ RUCE: Ze zahrady do kanceláře

Taky máte dva úvazky: v týdnu ÚŘEDNICE, o víkendu ZAHRADNICE? Ne, že by byla ostuda mít upracované ruce, naopak, my děti komunismu víme, že mozolnatá ruka dělníka je vizitka dobré práce pro nás všechny.
nehty5
 
Jenže nekompromisní a povrchní kapitalista vyznává filosofii povrchní krásy a nejen, že nás, slabé fifleny, vmáčknul do lodiček s úzkýma špičkama (o tom příště), ale donutil nás položit tlapky na klávesnice a dohlíží na to. A když ne kapitalista, tak poťouchlé a vševidící kolegyně. Čili: prospívající rajčata a tuna paprik vám udělají radost a vzbudí obdiv kolegů, ale navíc k tomu upravené ruce vyvolají dojem, že jste multitalent, kterému jde všechno samo a ani se u toho nezapotí. Což u probuzených kolegů vyvolá dojem, že jste superžena a co to vyvolá u kolegyň si dovodíte samy.
 

 • UDRŽET STATUS QUO: NEHTY VE ZDRAVÍ A DÉLKU ZACHOVAT

Nechci si nehty zkracovat ani na jaře. Ani kvůli rajčatům a gladiolám. Mojí trvalou zásadou je: celý týden jeden nános. Nemíním tomu věnovat čas přes týden a nehty ocení nízkou frekvenci odlakování. Jsem ochotná do toho vrazit pár kaček, rozumně. Už jsem o tom pár článků napsala v Nehtovém zákoníku, komu se nechce číst všechno (ale doporučuju), shrnuju základní zásady:

 1. Kvalitní produkty, ale všechny: odlakovač (nepodceňujte ho!), podlak, lak, nadlak; já jsem závislá na Alessandru, ale príma odlakovače jsou Sally Hansen a Marionnaud. Laky:  moje hlavní značky jsou drahé Alessandro a levné KIKO (v téhle cenové hladině nemají konkurenci). Base coat střídám, ale to je přesně to, do čeho se vyplatí vrazit prachy, to máte přímo na nehtu; většinou si pořídím něco s kalciem Alessandro, Orly, OPI. A top coat: jeden jediný na světě a nikdy více, lepší neexistuje: Alessandro obyčejný, zafixujete s ním i pomaluschnoucí lak asi tak za 10 sekund. Pořiďte si od každé kategorie jednu kvalitní věc a všechno ostatní můžete vyhodit. Ušetříte.
 2. Dát čas lakování a pořídit si 7-10 vrstev. Že nemáte čas je výmluva, chce to systém. Můj rytmus: v neděli ráno odlakovat a okamžitě base coat 1-2 vrstvy; večer 3-4 vrtsvy barvy; před spaním top Alessandro (s jiným se nedá vlézt do postele) a než sednu do auta (a velmi často přímo v autě) poslední vrstva topu. Tím si vyrobím neprůstřelné brnění na celý týden.
 3. Lakovat bezprostředně po odlakování, nemýt mýdlem ani vodou. Po odlakovači máte povrch nehtu připravený. Nepoužívejte takové ty lihové přípravky, ty nehet přehnaně odmastí a vysuší. Kvalitní odlakovač zanechá přesný poměr.
 4. Nepoškozovat si lůžka. Nechte být kůžičku na pokoji, ani škrábat, ani zatlačovat, stříhat, nic. Když budete dodržovat bod 5, ona nezmizí, ale brzy bude vypadat zdravě a nebude rušit dojem.
 5. Pořiďte si KVALITNÍ krém na ruce a nezapomeňte VŽDYCKY přejet nehtová lůžka. Dobré jsou ty bohaté a plné silikonu, já používám opět Alessandro a skvělý je vosk v kulaté krabičce na nohy (jo) AVON a pokud jedete do Francie, kupte si někde v supermarketu za dvě eura zázrak – krém na ruce PETIT MARSEILLASE (jedu do Francie, uvažuju o soutěži o tuhle kosmetiku, byl by zájem?) Mám velký krém v koupelně a několik kabelkáčů různě po šuplíkách, když si vzpomenu, tak se máznu.
 6. Sahat na věci opatrně. No, to se musíte naučit. To prostě musíte načít, to stručně nejde, tady máte Obrázkový návod.
 7. Neopravovat lak v týdnu. Když už se vám stane, že se lak oloupe (i v tom Alessandru se občas objeví barva, která nedrží), tak nanesením další vrstvy způsobíte katastrofu (viz poslední obrázek ZDE). Nová vrstva donutí ty spodní ke smrštění, což je nejen hnusné, ale taky vám to může poškodit nehet pod lakem. Buď to vydržte, ťupněte jen na odlouplé místo, ať to není tak vidět, anebo si udělejte manikúru znova.

nehty3
Kdo máte málo rad, nevěříte, že jde kvalitně lakovat na celý týden, nebo si chcete vypěstovat dlouhé nehty například po sundání gelu, tak tady je podrobný návod. Tenhle týden mi posílala fotky jedna čtenářka, který celý život nosila umělé nehty a po sundání si “podle mého návodu” vypěstovala krásné dlouhé drápy. Tak to zkuste taky.

 • CO S NEHTY, NEŽ VKROČÍM NA ZAHRADU
 1. Prevence štěpení. Neodlakovávat! Nechte na nehtech, to co máte celý týden. Stačí jen přetáhnout konečky a boky top coatem, nejlíp superrychleschnoucím Alessandrem. Dvakrát přetáhnu konečky, i zevnitř, a boky odrostlého nehtu (tedy to, co je ve vzduchu)), které nejvíc trpí a na konci týdne už nejsou chráněné barvou. Top je pružný, funguje jako tekuté rukavice.
 2. Škrábnout si do mýdla. Když jdete na nějakou náročnější zemědělskou činnost, jako kydání kompostu nebo přesazování jahod, namočte si kostku mýdla a až změkne, tak si do něj pořádně škrábněte. U nás je mokré mýdlo pořád, díky Žabo. Vrstva mýdla nejen chrání před zanesením, ale poslouží i jako výztuž délek. Pak to snadno vymyjete.
 3. Pracovní rukavice. Jasné. Já je ale nepoužívám, nesnáším zpocené ruce.
 4. Naučit se sahat (viz bod 6. výše, není lepší rada)
nehty zahrada

Doplněno: Aby to nevypadalo, že dávám knížecí rady. Přirozená kvalita mých nehtů a výchozí stav před několika lety vidíte na obrázku. Nebyla jsem bezdomovec, takhle vypadaly po jednom odpoledni na zahradě.

 • HEDVÁBNÉ RUCE PŘES NOC
 1. Vysušení pokožky se nejde ubránit. Jediná pomoc je maska. Dřív jsem používala silnou vrstvu masti LINOLA s vysokým obsahem lanolinu a bavlněné rukavice na noc. Bavlněné rukavice mívá v katalogu Avon a taky je mají v Bodyshopu, i v tom českém. Účinné, levné, ale nepohodlné. Teď mám:
 2. Masky na ruce SEPHORA jsou zázrak. A vězte, že stojí za ty prachy. Napsala jsem na ně na zítra samostanou recenzi, sem se to už nevešlo – takže zítra TADY.
 3. Drobná poranění: šrámy, záděrky a třísky. Záděrky souvisí s kondicí nehtu, ne s prací. Když budete mazat a nehet udržoat ve zdraví a neoďublávat a bla bla bla,, co jsem psala nahoře, tak adié záděry. Drobné šrámy a třísky jsou hodně vidět, když zrudnou, a kazí dojem upravenosti. Mám vyzkoušené dvě věci: low-cost řešení je obyčejná kalciová mast z lékárny. Jemnější je opunciový olejíček od Verunky. On je sice určený na oční vrásky, ale má nekompromisní hojivé účinky a stačí kapička, abyste se do rána zbavily červenající kůže jako následku infekce nebo poškození. (Recenzi antivráskového účinku chystám taky.)

No a to je všechno. Z mého pohledu jsou hlavní dva body: důkladně lakovat a používat kvalitní kosmetiku. Jako bonus přihodím pár tipů na moje oblíbené výrobky vyšších cenových kategorií a kde je sehnat za dobré ceny. Hlavním zdrojem jsou české e-shopy, kde se objevují base-coaty a top-coaty za velmi dobré ceny, nakupujte tam.
 
nehty2

 • BONUS: NEJLEPŠÍ KOSMETIKA ZA NEJNIŽŠÍ CENY

Dobrá cena base-coatu je do 200,- Kč (uvědomte si, že vám to zachrání nehty a že ho budete používat trvale, takže toto je must-have investice).Teď zrovna mám ORLY Calcium Shield, povrch je pozaschnutí mírně lepkavý (tzn. dobře drží barevný lak) a fakt posiluje. Myslím, že ho ještě ulovíte na netu ve výprodeji.
Barevné laky si vyberte podle sebe, u lěpších značek třeba Alessandro koupíte ve výprodeji ve Fannu okolo 100,- Kč. Alessandro jsou rychleschnoucí a vysokopigmentované, podle mne nemají konkurenci. Občas, jak jsem psala výš, narazím na horší výdrž. OPI, ORLY, CHINA GLAZE, NUBAR…bývají v akcích okolo 150,- Kč, víc za to nedávejte. Docela fajn je MAVALA, ve Fannu malý za 100,-Kč. Absolutně nejlepší poměr cena/výkon je u KIKO Milano, za 2€ naděláte parády…bohužel: kvalta je střídavá a jejich báze a topy nestojí za nic. Koupit se dají samozřejmě kdekoliv v Itálii, v Drážďanech, v Polsku, přes e-shop.
Top coatů je spousta fajných, co poskytují dokonalý vzhled skla. Ale já jsem po stovkách pokusů skončila u ALESSANDRA. Je drahý jak drahý pes, nedá se koupit nikde ve slevě, ale naprosto jedinečný. Extrémně rychle zasychá, než si dolakujete desátý prst, máte první plně zaschlý. Vytvrdí se pak do hodiny. Takže nalakovat a vlézt do postele možno. Zcela výjimečná vlastnost je zasychání na mokrém laku. Pokud vám nějaký horší barevný lak ne a ne uschnout nebo dotvrdit, tak top Alessandro nad ním dokáže většinou zaschnout a zachránit to (nefunguje jako slavný Seche Vite, který opravdu vysuší lak za cenu jeho smrštění a servání povrchu nehtu; Alessandro vyschne NAD lakem). Další výhodou je vlastnost, která se v průmyslu jmenuje tuším “slévavost” – povrch se sám vyrovná a sleje do dokonalé hladké vrstvy. Pokud se vám stane nehoda při lakování, ťápnete si do laku nebo si otisknete polštář, tak další vrstva Alessandra to zase opraví. Nevýhoda vyplývá ze schopnosti rychlého schnutí – Alesandro hrozně rychle vysychá i v lahvičce a medovatí. Takže doporučuju spíš malá balení. Letos má Alessandro tři novinky, já jsem si vybrala Super shine, ale podle zkoušky bych řekla, že všechny tři jsou jeden a ten samý výrobek, jen s různou etiketou. Důležité je, že je to to samé, jako původní, obyčejný top.
Jestli do toho ty peníze prostě nedáte (já mám taky vždycky chuť se kousnou do ruky, než to odkliknu), tak můžu doporučit “skleněný” ORLY Glosser, ORLY Polishied, NUBAR Diamont, CHINA GLAZE Fast forward, OPI Top coat. Z těch běžně dostupných rozhodně nedoporučuju KIKO (ani jeden!) nebo ANNY top.
Jaké jsou vaše finty? Zkracujete nehty na léto? A máte někdo na zahradě denivky? Nechcete měnit barvy?
 
podpis_ROM
 

You may also like...

6 Responses

 1. Lenka napsal:

  Tak já jenom k těm denivkám: mám žluté. Jinak super propracovaný článek, ale já jsem to s nehtama už vzdala. Ale mýdlo pod nehty použiju. A doporučím kolegyni. Nevím totiž, jak ji říct, že s takovýma pazourama od hlíny nemůže prodávat bílé podprdy. Maximálně černé.

 2. Dokonalý článek, už delší dobu věnuju čas hledání ideálních produktů a nějakých tipů na nehty. Už fakt nevím, co s nimi (pravda moje ruce kapitola sama pro sebe) Většina toho běžného mi vůbec nefunguje, ale tohle vypadá velmi nadějně, řádně nastupuju ještě další odkazy z článku a hned na to najedu. Díky, díky, díky. 🙂

 3. eM napsal:

  Och! teda to jsou výživné rady má Drahá zahradnice, taky jsem si pěkně hrábla do hlíny o víkendu, i když pouze do květináčů a koukám, že jsem si nehrábla do mýdla a vůbec mám rezervy, takže vlítnu na to – já teda mám top coat Sally H. a včera mi zachránil blbě schnoucí lak, byla jsem zas jednou příjemně překvapena teda… 2 vrstvy base? 3-4 barvy?? kurde no tak já to teda zkusím :-))) to mi ty lorealy budou ubývat extra rychle 😀

 4. Enka Quanium napsal:

  Hrábnout do mýdla!! Na to jsem úplně zapomněla.. a co jsou denivky? Nepřidávala to Hermiona do mnoholičného lektvaru? :o)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..