• Parfémový chit-chat: Pozdrav z Alp

Zdravím z rakouských Alp. Měla jsem velké plány, co všechno v tomto týdnu stihnu. Vzala jsem si sněžnice, protože jsem se chystala sportovat. Není sníh. I kdyby byl sníh, nešla bych, protože hned druhý den jsem odpadla s angínou. Vzala jsem si plnou kabelu vzorečků, že budu psát recenze. Necítím nic. Uložila jsem si odkazy na strašnou spoustu článků, že si je všechny přečtu. Není tu wi-fi.

A stejně bych tam nešla


Nicméně je třetí den, trochu jsem se otřepala, donutila manžela koupit rakouskou simku s datovým tarifem a rozhodla se, že vás obšťastním aspoň další dávkou parfémových drbů.
První je vlastně rok starý, ale nelze odolat. Jednak souvisí i s nadcházející událostí a to s vyhlášením finalistů nejprestižnější ceny v oblasti niche parfémů, ale hlavně to téma:

  • Máte rádi bobry?

Ne, nenavazuju na Romanin článek na téma flirtů v zaměstnání. Mám fakt na mysli to divný zvíře. Jeden z finalistů loňské parfémové soutěže Art and Olfaction Awards v umělecké kategorii byl parfém Dear Enemy, vytvořený jako součást projektu, který má komunikovat s přemnoženými bobry v Ohňové zemi. Něco ve stylu “hele, tady nemusíš stavět hráze, nemáš tu žádného nepřítele”. Dovezení bobři tam totiž nejsou původním druhem a tak páchají nenapravitelné škody v ekosystému. Já bych teda měla rychlejší a asi i levnější řešení, no ale nepokecej si s bobrem. Jsem zvědavá, jak tenhle projekt za fůru peněz dopadne.

 

  • Jste Generace Y?

Jsem netušila, na co všechno jsou škatulky. Třeba na generace. Pokud jste se narodili někde mezi roky 1976-2004 (různé “výzkumy” se liší), pak jste Generace Y, nebo taky Mileniálové (Millenials). A pak byste měli být zdatní v používání digitálních technologií, sebevědomí až narcisističtí, optimističtí a tolerantní i když méně ekonomicky úspěšní, než vaši rodiče. Tak se podle toho laskavě zařiďte! A navíc máte i škatulku na to, jaké vůně chcete:

 

  • Nanočástice podruhé: zinek, anosmie a Luca Turin

O nanočásticích už jsem jednou v drbech psala. Tentokrát je konkrétně o nanočástice zinku. Vědecké výzkumy potvrdily, že absence zinku v organismu způsobuje anosmii (ztrátu čichu). A naopak, nanočástice zinku mohou zesilovat účinky vůně na naše čichové receptory. Takže by zinek mohl pomoci při léčbě anosmie, ale i při tvorbě parfémů. Dle těchto výzkumů, na nichž se podílí i Luca Turin (známý parfémový kritik, ale hlavně vážený vědec), jsou nanočástice zinku přirozeně přítomné v organismu. Ne jen přidávané léky a prostředím, jak se nám snaží namluvit antivakcinisti.

  • Fragrances coctail bar

Tohle je taky už celkem stará vesta a myslím, že už se i Romana zmiňovala, že bude exkurze. Zatím nebyla, tak třeba budete rychlejší a podíváte se do hotelu Ritz Carlton v Berlíně a dáte si koktejl v baru Fragrances dříve než my. Záleží, jestli jste spíš mainstreamoví a dáte přednost koktejlům na téma parfémů Guerlain, Armani či Bulgari. A nebo půjdete do niche a vyzkoušíte něco na téma Frederic Malle, Amouage nebo třeba Serge Lutens. Každopádně půjde o luxusní a nezapomenutelný zážitek.

Zdroj: Fragrances Bar The Ritz Carlton Berlin Photographer Natalia Kepes


 
No a teď konečně něco opravdu nového. Rozruch v mediích poslední dobou působí hlavně Guerlain a Chanel.

  • Můj Guerlain a Angelina Jolie

Ne, tenhle Guerlain není můj a ani nebude. Jen se jmenuje Mon Guerlain.
Nejdříve se ve všech mediích objevila zpráva, že tváří nového parfému z domu Guerlain bude Angelina Jolie. Že veškeré odměny za práci pro Guerlain Angelina věnuje na charitu. Že se Thierrry Wasser, tvůrce parfému inspiroval právě Angelinou, jakožto sebevědomou ženou a matkou… a vůbec takové ty kecy omílané tisíci způsoby tisíci značkami.
A pak se zjistí, že Mon Guerlain vlastně zas taková novinka není. Že je to vlastně téměř nezměněná Mon Exclusif. Mon Exclusif, která bude teď ukončená a která vznikla dávno před tím, než vůbec někoho napadlo, že bude Angelina Jolie tváří Guerlainu. Takhle neobratně udělanou kampaň aby člověk pohledal.
Takže co můžete čekat od novinky Mon Guerlain? Stejnou levanduli utrápenou zaživa v hromadě cukru. No prostě celá Angelina Jolie, sebevědomá a sexy žena a matka. Nebo ne?

  • Chanel vyráží do protiútoku s Gabrielle

Doufejme, že na rozdíl od novinky/nenovinky Guerlain, bude Gabrielle z domu Chanel opravdu něco nového. Chanel oznámil, že vydává po patnácti letech úplně novou vůni. Ne že by patnáct let něco nevyšlo, ale vždy to byly (krom exkluzivek) odnože z nějakého už existujícího parfému. Takže letos se můžeme těšit na Gabrielle – nový parfém a novou kabelku. Má to být návrat ke kořenům, k rebelskému mládí zakladatelky značky, Gabrielle Bonheur “Coco” Chanel. Do doby, než se stala slavnou Coco.
Autorem vůně je Olivier Polge a zatím se ví jen to, že bude “abstraktně květinová”.
To je pro tentokrát vše a já vyrážím do sousední dědiny na Apfelstrudel. Gruss dich!

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..