• Aromalampa na Sychrově + galerie

Tady se teď píše historie! Můj první příspěvek z tablety.
Loni jsem vám tady ukazovala aromalampu na Českém Šternberku. Sychrov je modernizovaný zámek a jeho osvícený majitel Kamil, který ho zrekonstruoval v 18. století, nespoléhal jen na chladné vytápění kachlovými kamny a slabou vůni bylinek z mísy na nich.

image

image

Milovník biologie, historie a cestování a zcela zřejmě i biovůní, možná i hašiše, si pořídil topení ústřední a kadidelničku nezávislou.

image

Kadidelnička to byla řádná, zatápělo se v ní dřevěným uhlím a o pálených směsích se informace nedochovaly. Škoda, sázela bych na nějaké pořádné kyphi a vzhledem k zálibě v biologii myslím, že Kamil z Rohanů pálil i tuzemské silice, dřeva, byliny a jejich směsi. Třeba jednou někdo prozkoumá archivy…
image
Já jsem na sobě měla 24, Faubourg, což je moje tradiční zámecko-hradní vůně, což chápejte jako poctu české šlechtě tou rokokově nadýchanou květinovou opulencí. Sychrov doporučuju vaší pozornosti kvůli obrazu dvorní dámy, která podstoupila jednu z prvních plastických operací – nechala si bez anestezie vyjmou dvě spodní žebra, aby dosáhla obvodu pasu stejného jako obvod krku.


A taky díky krásnému parku, dobré hradní baby friendly restauraci, pěknému venkovnímu hřišti a skutečnosti, že se otvírá dřív, než většina ostatních památek v ČR. Vemte si šálu a rukavice!
(A ještě neco k té tabletě: samo, že nejsem takový ignorant. Přezdívka vznikla loni okolo Vánoc, když nám naše milé HR poslalo oznámení se dvěma body: zaprvé, v celoroční zaměstnanecké souteži o tablety Samsung nikdo nevyhrál, zadruhé, všichni zaměstnanci si přijdou do ředitelny vyzvednout tablety od hodné zdravotní pojišťovny.)
image

You may also like...

2 Responses

  1. tuttobene napsal:

    2 žebra říkáš? A bez anetezie? Z toho nebudu spát!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..