• BLOOD CONCEPT: A (vegetarián)

March 2011
Dívám se do poznámek z veletrhu a co jsem si tam zapsala za příběh mne tak pobavilo, že jsem si vyhrabala vzoreček a zkouším znova. V poznámkách stojí, že takhle voní muž, který jí zeleninu. Vegetarián tedy? Už si nepamatuju, jak to upír myslel, tak to zkusím vyčuchat. Áčko je výrazně anýzově okořeněné – tím to u mne projela na celé čáře. Nejdřív jsem myslela, že nejhorší je B, ale ve druhém kole jasně propadla badyánová verze krve.

Tan badyán (star anise – badyán, ne anýz) je tak výrazný, že zastiňuje ostatní složky. Je to ale badyán silně autentický, etalon badyánu, to, co si představíte pod názvem “badyánová vůně” – kdo to rád, bude nadšen. Ve složení zmiňovaná zelená zahrada se tváří spíš jako zeleninová zahrada – výrazně je cítit bazalku a rajčatové listí, hlávkový salát (to by mohly být ty metallic notes, jinak tam totiž cítit nejsou).
Ta vůně není špatná, je taková kuchyňská, spíš než sám vegetarián takhle voní to, co má na talíři. Určitě se bude líbit nosům, co rády svěží bylinné vůně lehce do zelena, avšak počítejte se sladkostí “krve”, která je spojnicí mezi všemi BC a tady se spojila s badyánem do poměrně silné, výrazné až ostré vůně. Ne, není to pach, který po čase začnete považovat za vůni, jako třeba v Hermésech, je to opravdu vůně – to jenom já z anýzovek omdlévám. Ale kdybych měla vybírat mezi Angelem a tímhle (aniž by si byly podobné, jen to koření…), tak po A sáhnu bez rozmýšlení.
Příběh je nahoře, ilustrace tady – krvavý flek je orosené rajče a mačetou se vegetarián prosekává ke své denní porci.

Všechny vůně BC jsou kvalitní, jiné, nové; AB je unikátní. Jsem zvědavá na cenu, vůně jsou zatím jen ve verzi EdP. Pohlídám si i prodej vzorků; kdyby byly v prodeji vzorky velikosti 5 – 10 ml, tak si velmi ráda koupím celou kolekci, protože celá čtyřicítka by byla na mne asi moc a ráda bych měla všechny mimo anýzovky.

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..