Nehty ála CHANEL SUMMER

Ani nepotřebujete lak na nehty Chanel, abyste si udělali tuto krásnou manikúru. Postup, výčet produktů a fotky najdete v tomto článku.

chanel podzim

Zdroj obrázku: CHANEL

 

 

Nemám ráda opičení a popravdě se mi obvykle nelíbí nápady nailartu z propagačních fotek, protože jsou to většinou silně retušované zběsilosti. Ale fotka, co mi dorazila v newsletteru Chanel Nails a tahle nabídka laků okamžitě okouzlila moje srdéčko nehtové lůžko.

Fotka od Chanelu je taky retušovaná, nikdo na světě nemůže mít tak dlouhé poslední články prstů kromě modelky Chanel a E.T.ho, ale nevadí, svět chce být klamán a já s ním.
et
Takže jsem se rozhodla volný víkend strávit lakováním ála Chanel. Vybrala jsem si trochu tmavší barvu, spíš podzimní, oranžovou u mne nenajdete, a sněhově bílou. Vše Alessandro, včetně ridgefilleru a topu.

  • Příprava nehtů – base coat

To nikdy nepodceňuju, takže ani tentokrát. Bílý lak je prevít, chce to dokonale hladký podklad. Takže jedna vrstva kalciového gelu a na to pořádná vrstva ridgefilleru. Tři hodiny zasychání.

Base coat jsem použila tento: OPI Natural Nail Base Coat

  • První vrstva – bílý lak na nehty CHANEL

No, já jsem to věděla! Nejzapeklitější fáze. Oproti barevné vrstvě, která se nakonec ukázala jako brnkačka, peklo! Nehet má být celý pokrytý podkladem ode zdi ke zdi a takhle já prostě nelakuju. Neumím to. Lak mi zatékal pod kůžičku, kterou mi v Turecku ošmikali – bez toho bych se do akce vůbec nepustila, takže poprvé jsem zákrok ocenila. Bílá je průhledná! Furt! Zkoušela jsem i bílý lak Dior, ale ten proti Alessandru blbě zasychá a kryje ještě míň. Spokojená jsem byla až po třetí vrstvě, kdy už jsem měla zapatlané všecko kolem. No, prostě bude muset pomoct korekční fixa.

Bílý lak jsem použila tento: CHANEL Le Vernis Jasmin

  • Druhá vrstva – barevný nailart CHANEL

Tak to se ze začátku zdálo jako největší problém. Konsilium na facebooku se shodlo, že to půjde buď pomocí dekoračního štětečku, což by byla hrozná piplačka, anebo prostřednictvím nastříhaných šablonek, což by byla ještě větší piplačka. Nehledě k tomu, že moje pokusy se šablonkami VŽDYCKY dopadnou takhle. No ale přece si vždycky lakuju nehty do tvaru, to musím zvládnout od ruky, maximálně s korekcí štetečkem. A taky že jo! Šlo to jako prd! Nejtěžší bylo odhadnout velikost toho barevného pásku – a pak už to bylo šup šup a to i na pravé ruce.

Zkoušela jsem si různé tvary a rozsahy před odlakováním předešlého laku (čímž jsem zjistila, že fuchsiová na modré taky nevypadá zle), tak jsem to nacvičila. Pak jsem si párátkem do ještě vlhkého bílého povrchu lehce vyryla obrys na prostředníčku, abych se měla čeho držet. Ten jsem si namalovala jako první – a pak už jsem jela podle něj.

Normálně štetečkem jsem malovala obloučky, je to na šířku štětečku, celkem tři vrstvy, při každé trochu koriguju oblouček. Bohužel ANNY má seříznutý štěteček, tak se mi s tím hůř pracovalo, s lepším – zakulaceným štětečkem, třeba Mavala, by to šlo fenomenálně.

Závěrečná úprava byla dekoračním štětečkem, ale ne oranžovou na bílou, ale bílou přes nerovné oranžové okraje. Voilá!

Barevný lak jsem použila: ANNY Sunset Boulevard

ANNY Sunset Boulevard swatch

  • Finále – top coat a opravný fix na nehty

Top coat hezky spojil přechody mezi laky, ten Alessandro je prostě perfektní, kupte si to, stojí za to. Fixkou jsem dočistila obloučky a kůži. Co se ukázalo jako problém, a so ce určitě silně vyretušované na fotce Chanelu, je přirozený tvar lůžka: každý nehet ho má jiný, barevný oblouček jsem si namalovala plus-minus stejný a on když nekopíruje tvar lůžka, tak to není tak hezké. A fixkou už to moc vyladit nešlo. Je potřeba si na to dát pozor už při lakování.

TOP COAT jsem použila tento: OPI Infinite Shine

OPI BIG APPLE RED swatch

 

 

  • T!Py na lakování Chanel Summer nails

Všechny laky musejí být superrychle schnoucí a hodně krycí – počítejte, mám 2 base coaty, 3x bílá, 3x oranžová a 1x top = 9 vrstev. Alesandro je špička, přesto mi to schne už čtvrtou hodinu a pořád není vytvrzené. Nemyslím, že potřebujete přímo Chanel, ale s čímkoliv z drogerky nebo z MLM katalogu bych se do toho nepouštěla.
Nedávejte si to na krátké nehty! Já mám výjimečně hluboká lůžka, pak už to má jen modelka Chanelu a E.T., 🙂  ale ani tak to nevypadá dokonale. Chtělo by to tři milimetry až půl cenťáčku navíc.

A jako obvykle knížecí rada: z drobných nepřesností si hlavu nedělejte, nevidí je nikdo, kromě vás! Nikdo vám na nehty nekouká zblízka a málokdy je nemáte v pohybu.

Zkusíte to taky? Pošlete mi fotky vašich barevných kombinací na můj instagram: Instagram/frangipani_cz/

 

 

parfémový supermarket
parfémové recenze

 

 

Některé odkazy na této straně mohou být affiliate. Nákupem přes tyto odkazy nás podpoříte maličkou částkou, která pomáhá udržovat provoz blogu. Nejde o spolupráce se značkami, takže na objektivitu recenzí to nemá žádný vliv. Popsané ceny a slevy a jsou platné ke dni vydání recenze.

Vydáno: 7. července 2014

You may also like...

6 Responses

  1. Jak jsem v lakování konzervativní (červená, červená a červená), tohle se mi líbí. Ale nikdy bych to nedala. Jako cholerik s mírným třasem v rukou prostě nemám šanci…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..