• Co by, kdyby… (TAG – pokušení pro Mirku)

Zvedám hozenou rukavici pokušitelky Romany a pokusím se na její otázky zodpovědně odpovědět:

1. Co by sis koupila, kdybys měl/a dnes utratit sto tisíc Ká za voňavku?

Vůbec si nedovedu představit utratit takovou pálku za jednu vůni. Ale napsala bych do vybraných parfémových domů a předplatila si zasílání aspoň pětimililitrového vzorku z každé nové vůně, kterou vytvoří. Protože to je to, co mě na vůních především baví – to zkoumání, poznávání a objevování nových přístupů ke starým známým složkám.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
A kam bych napsala? Samozřejmě Pierru Guillaumovi (a zkusila bych ho přebrat Romaně, protože podle kdesi zveřejněných fotek z jeho ultra nóbl domova, by ho stejně do závodky asi nedostala), Frapinům (mohli by přiložit i nějaký ten vzoreček na pití), Laurentu Mazzoneovi, protože jsem právě objevila už druhý parfém z jeho domu, bez kterého nemůžu žít, Lyn Harrisové, protože její díla se mnou souznějí… a spoustě dalších. U někoho by to určitě klaplo.

2. Co by sis koupila, kdyby to měl být jediný voňavý nebo kosmetický produkt na příští rok?

Tak to se až stydím přiznat, ale bez tužidla a laku na vlasy se neodvažuji mezi lidi. Tedy neodvažuji se mezi lidi ani bez make-upu, řasenky a parfému, ale já mám prostě trauma z těch pěti chlupů připláclých k lebce – lak vítězí.

3. Co by sis koupila za poslední pajcku?

Kdyby mi zbývala poslední pajcka, nejspíš bych potřebovala pakl papírových kapesníků a přibrala k nim řasenku, abych se po splakání nad tak bídným výdělkem mohla znovu nařasit a vyrazit do boje za vyšší plat.

4. Jediná věc, kterou bys vzala sebou při požární evakuaci z toho, co máš teď na poličce?

Tady jdou žerty stranou: za předpokladu, že bude dítě a manžel mimo nebezpečí a za předpokladu, že jiné, životně důležité věci, už byly rovněž zdárně evakuovány, asi bych popadla kvádřík s kapkou čistého parfému Quand Vient La Pluie od Guerlain. A to nejen pro jeho vzácnost a hodnotu, ale především pro ženu, od níž tenhle poklad mám a pro její hodnoty a důvody, kvůli kterým se jej vzdala.
QVLP_mini

5. Co nikdy mít nebudeš, protože… ?

Nikdy už nebudu mít tu posvátnout úctu k rozmanitým lahvičkám s vůněmi, krabičkám se šminkami jako tehdy v dětství, když jsem se mezi nimi tajně přehrabovala a očichávala v mámině kufříku. Protože sama toho mám teď doma mraky a vůbec si toho nevážím.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

6. Co kosmetického závidíš kamarádkám a kamarádům?

Bez rozdílu pohlaví závidím dlouhé řasy. U chlapů zvlášť, podle mne je to plýtvání genetickým materiálem – na co jsou proboha chlapovi dlouhý řasy?

7. Kosmetický sen, který se (asi) nesplní?

Ten, co se Romaně splní – zkusit si výrobu vlastního parfému. Ale nikdy neříkej nikdy, žeáno.

8. Kosmetický sen, který se splnil/splní?

Vypadá to, že se splní návštěva nového salonu vůní v Harrods v Londýně a možná z toho bude i článek.
mirka_podpis
 

You may also like...

7 Responses

 1. derad napsal:

  To je super nápad s těma předplacenýma 5ml vzorkama!

 2. mirkau napsal:

  Já pro změnu trpím přehnaným G-respektem, ale pokusím se od něj oprostit

 3. mirkau napsal:

  děkuji, nadjo 🙂

 4. nadja napsal:

  Zase jsem si u vás hezky početla, teď si jdu umýt vlasy a uvědomuji si, že bez laku bych taky nemohla existovat.
  A kdybych mohla utratit tak velkou částku za parfém, tak rozhodně za zásobu čistého parfému Bois Des Iles od Chanelu.

 5. Mmch. ten QVLP bys mohla zrecenzovat, i s tím tajemným příběhem. Já trpím nějakým antiG postiženým, nejsem schopná napsat objektivní recenzi, aniž bych nevzpomenula předražené kabelky LV… 😀

 6. Mirko, dík za představení. Tři dny na blogu i s cestou a už mi leze do zelí…asi jsem měla brát vážně ten flirtovací příspěvek. 🙂
  Jen upřesním: já si nechci vyrobit vlastní parfém, to mne ani nenapadlo, to by byla spatlanina non-plus-ultra, to nechám profíkům; já chci vidět, jak tvoří parfumér podle svojí vlastní invence.
  Ale kápla jsi mi do noty, příští týden tady na blogu představím možnost vytvoření vlastního parfému na míru za pár korun – dostupného úplně každému, aniž by musel prodávat levinu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..