• MEMO PARIS: Marfa (homeopatická tuberóza)

Další z velmi očekávaných novinek tohoto jara, kterou jsme zkusili při premiéře ve famózním milánském parfémovém butiku Campomarzio70: bledá tuberózová MARFA z nové kolekce Art Land mojí oblíbené značky. Cestovní tradice značky MEMO vás v téhle kolekci zavede na místa zeměkoule, která jsou postižená uměním. Pro mne je taková kombinace neodolatelná: cestování&umění. Jsem chycena do tenat…

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Campomarzio70 v Miláně


MARFA je město v nevadské poušti, místo tradičního setkávání nezávislých umělců. Otevřené nebe jim otvírá přímé spojení s hvězdami a umožňuje vidět vesmírnou inspiraci. Pocit napojení na vesmír najdete vyvedený na etiketě. Květinou tajemna je tuberóza, pro svoji modrou krev. Proto je vesmírné oko zářivě modré.
MEMO parfums MARFA (7)
Tuberóza je i dominantou kompozice. Jenže kdybych to nevěděla, tak bych asi dlouho hádala, co za bílou květinu mi oko nabízí – jasmín, lilie, whatever? Odlehčená na minimum je jen vzdáleným vesmírným odleskem charaktericstické žvýkačkové plnokrevnosti.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Suché santálové dřevo je vlastně taky jen takovým vzdáleným paprskem ze Země. Jak jinak by na Sojuzu přišli k santálu? Oba signály se skládají v akustický šum, bez nějaké vlastní melodie nebo rytmu. Zesilující vlnou je tady suché, bílé, nevýrazné pižmo. Kdo studoval slaboproud, ví, jak funguje zesilovač – silnější signál jen vytuční ty slabší, ale sám slyšet není. A tak přesně tady pracuje pižmo. Marfa je tuberózový a santálový odraz, jenže zesilovač nedokázal dopravit signál až k našim nosům na Zemi.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Stáli jsme nad tím v Campomarziu všichni tři dost bezradně: koukali jsme na sebe a ušklíbali se. Přece jen jsme promotéry nechtěli urazit, ale v obchodě narvaném neodolatelným zbožím jako Gambol & Japes v Příčné ulici, se nám, obyčejným mudlům, zdála Marfa zoufale fádní a nudná. Narozdíl od plnitelných kožených kabelkáčů se jmenovkou, které mne naprosto uhranuly (na horní fotce vidíte další barvy – tak který, červená pebbled kůže nebo oranžový pštros?)
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Čichala jsem si k ruce celé odpoledne. Pořád se mi zdála nevýrazná, minimální projekce do prostoru, ale překvapila mne výdrž a intenzita, po celý den velmi slušná a stabilní. V průběhu dne jsem na Marfu změnila názor: ne každý je zvědavý na zabijáka kapitána Fracase. Což neznamená, že by měli přijít o právo vychutnat si tuberózu. Jestli ji špatně snášíte, způsobuje vám bolení hlavy nebo se vám jeví vlezlá, zkuste Marfu: v téhle homeopatické verzi by se vám mohla líbit.
podpis_ROM
 

You may also like...

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..