OLFACTIVE STUDIO: Flash Back (z naší zahrádky)

Na naší užitkové zahrádce, kterou byste určitě vidět nechtěli, protože tam mezi rajčaty, dýněmi a angreštem najdete mnoho parfumerních zdrojů, počínaje divokou bazalkou, přesněji zdivočelou, přes mátu, meduňku až po kopřivy a myslím, že při troše snahy narazíte i na vetiver a pačuli, nebo už fakt nevím, co to tady všude roste, že to ani slimáci nežerou. A pěstujeme tady, nebo možná přesněji “pěstuje se tady”, jedna mně milá rostlina, milá proto, že se o ni nemusím starat, je dekorativní a svými širokými listy zakryje kruh pozemku, který se pak nemusí ani plet, ani se na něm neseká tráva. A to je rebarbora. A ještě to krásné jméno!

No a tím jsem vám vlastně popsala Flash Back, novou pátou vůni umělecké značky Olfactive Studio. Rajčatový list, hodně zelené kyselosti, spíš lístky meduňky, než citrusy, rebarbora a hodně zeleného šáší, jak říká můj táta, ze zahrady: bylinky, tráva, dřevnaté stonky; i ty prlivé kopřivy.olfactive studio flash back www.frangipani.cz romana granatova (2)

Flash back do dětství, to souhlasí, návštěva v zahrádce, rebarborová buchta. Jenže…trochu málo na art vůni. V pondělí jsem psala o jiné letní svěžence, Treffpunkt 8 Uhr/J.F. Schwazlose Berlin (tak se to fakt jmenuje, já jsem si to nevymyslela), která i přes blbej název je propracovaná, rozvíjí se, nese různé akordy v několika liniích a každá fáze je originální a charakteristická. Flash Back je lineární, hezký, upravený, nudný. Salónní kráska, která ví, že bude obdivovaná, protože je draze a vkusně oblečená, vyladěná, jenže přijdete domů a už si ji nepamatujete. Oproti předešlé čtyřce takový malý podraz.

olfactive studio flash back www.frangipani.cz romana granatova (1)

Jakkoli rebarboru moc nejím, mám ji docela ráda ve vůních a vyhovuje mi, že ji konečně parfumerní průmysl objevil. Předpokládám, že po nichovkách se rozšíří i do mainstreamu a jestli konečně něco vykopne z prvního místa svěžího ovoce nudné jablko a hrušku (ano, myslím tím jabka DKNY, jejichž letošní kolekce s obrázky Keith Haringa je vlastně art, že jo, Light blue a Eclat d´Arpege), tak budu mít radost podruhé. Aspoň tedy doufám, že holky z call centra kolem kterého denně chodím, na tuhle módní vlnu najedou taky.

podpis_ROM

You may also like...

1 Response

  1. blogerína napsal:

    Rebarboru taky nejím a vůni si nedovedu představit… Nicméně kvituji s povděkem, že u vás kopřivy taky prlí…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..