• RECENZE: Chanel, Repetto- nebo parfém Lidl Suddenly?

Repetto vyrábí baletní cvičky šité inverzním stehem a proto jsou vyhlášené něhou k nohám baletek. Na svoji první vůni najali zkušeného Oliviera Polge, kterému se podařilo vytvořit věrný obrázek naondulované holčičky v načechraných růžových sukýnkách, s nožkama omotanýma saténovými stuhami. Ze začátku se mi vůbec nelíbila, ani špetka originality, nic zajímavého: trocha fádních sladkých růží, trocha pudru, hodně mýdla, nějaká obvyklá generická zeleň jako protiváha sladkosti, a módní ovoce, tady prý hruška. Hruška, liči, červené jabko, mučenka, pitahaya, tamarind, všecko jedna ovocná složka z produkce Firmenichu pro moderní parfumerii. Pfff.  A co když srovnám parfém Lidl Suddenly, Repetto,Chanel Chance,Chanel Coco Mademoiselle…? 

Stačí, když bude celkem líbezná, nebude otravovat okolí a bude mít hezký flakon. A to všechno Repetto splňuje.

 

Ale pořád jsem si nevzpomněla, co mi připomíná…tak jsem ji zkusila potřetí, pak jsem vlezla do spodní police parfémové skříně, do “archivu”, a vyhrabala jsem Darling / Kylie Minogue. Kdysi jsem si ji koupila a dokonce používala, tedy ne přesně tu verzi (EdP), kterou mám uskladněnou, ta už je příliš. Měla jsem na polici EdT v té laciné lahvičce asi za tři stovky a koupí EdP naše láska skončila. Ale nechala jsem si ji. Protože TAKHLE vonívala ofina panenkám – velkým mluvičkám, když jsem byla mrňavá. Je milá. A překvapení! Nikdy mne nenapadlo pídit se po jejím původu: a ona je dítě Thierry Wassera! Rok 2006 – brigáda mezi Lancomem a Guerlainem.

panenka_hamiro (2)

Taky jste milovali příšeru?
Zdroj: Aukro.cz

Vtipné gramofonové desky přehrávaly říkanky z gramofonu v panenčiných zádičkách. Lehce morbidní výkřik socialistické techniky. Zdroj: Aukro.cz

Vtipné gramofonové desky přehrávaly říkanky z gramofonu v panenčiných zádičkách. Lehce morbidní výkřik socialistické techniky.
Zdroj: Aukro.cz

Panenku nemám, ale když už jsem tam seděla v té hromádce vzorků, odstřiků a poloprázdných flakonů, stříkla jsem si na každou ruku jednu z nich a napadlo mne, že to ještě pořád není ono. A vytáhla jsem Coco Mademoiselle / Chanel. Nikdy mi nedošlo, jak je podobná Darling! Coco Mademoiselle já totiž nerada. Vadí mi v ní ten růžový tón, který Chanel uplatnil v high-class Allure, pak v klasické řadě Coco Mademoiselle a když to ještě pořád šlo, tak to vrznul i do levnější Chance. Turin dokonce Chanci nazývá flankerem Coco Mademoiselle. Moderní chanelovský mainstream moc nechápu, jeho filosofie je tolik odlišná od Les Exclusifs, že jediná, kterou jsem schopná nosit je No.5 (ale zase hrozně ráda).  Takže jsem vyndala ještě kulatou třicítku Chance / Chanel, stále to schovávám pro případ, že se mi změní vkus. Což se asi nestane a nestalo se ani teď.

Ale došla jsem k závěru, že všem třem se Repetto bez ztráty kytičky vyrovná! Přesněji: Kylie vypadla rychle. Ona je doopravdy spíš syntetická, než by v ní člověk hledal nějaké skutečné složky. Repetto je výrazně živější, plastičtější, uhlazenější. Něco jako srovnání dobrého jahodového sirupu a kompotu z opravdových jahod (jahody používám jako metaforu, ale vlastně…jsou tam taky. Chemické jahůdky z Miss Dior Chérie 2005 / Dior).

repetto_mini

Mezi Chanely a Repettem už ovšem takový náskok není. Že by byl některý z Chanelů skutečnou jahodou se nekonalo. Ani tou bledulkou z holandského podzemí. Koupit si místo Repetta drahý Chanel mi nepřipadá chytré. Vyměnit Chanely za Repetto ano. Ano! Kupte si dva místo jednoho!  To půjde. Vivat Repetto. Šetřte peníze.

Kdopak tu Coco Mademoiselle asi udělal? Jacques Polge. A Allure, Chanci…taky! Cože, shoda jmen? Ani náhodou! Olivier je Jacquesův syn a letos v létě se k němu přidal v laboratořích Chanel. Pod vedením kreativního ředitele Christophera Sheldrakea otce postupně vystřídá v roli hlavního parfuméra. Podobný rukopis už prokázal. Komerčně to funguje, tak proč hledat inovavace. Těžko říct, zda je to dobrá zpráva; já jsem doufala ve změnu. No, uvidíme, leckterý synek bez dohledu tatínka už se urval z řetězu, juchú.

A co parfém Lidl Suddenly?

Anebo víte co? Nebo si kupte dva tucty místo jedné lahvičky. V Lidlu se dá koupit asi za 90,- Kč toaletka Suddenly / Madame Glamour.

Zdroj: Lidl

Vzhledem k tomu, že moc nechápu oblibu Coco Mademoiselle, přijde mi taková blbá, spíš jako Paris Hilton, než Gabrielle Chanel, nemám k ní žádný citový vztah, natož úctu. Takže když na mne postupně jedna za druhou z mladých holek v práci vybalila, že si začaly kupovat místo Coco M. tuhle levňoučkou náhražku a nikdo to nepoznal (jedna z nich dokonce takhle kanibalizovala manželovy fondy), nemám důvod se nechechtat a tuhle radu nešířit dál.A taky nemám důvod nevěřit, chemie jako chemie. Klidně si to kupte taky.

Tím končím s mainstreamovými pokusy po pětici novinek: (Downtown / Calvin Klein, Honey / Marc Jacobs, Snowing Rose / Masaki Matsushima, Swarovski / Miss Aura, Repetto / Repetto) a od zítřka se těště na velkou a čistokrevnou arabskou sérii od jejich milovníka a znalce Derada a taky na trojici novinek od L´Artisan Parfumeur – explozívní kolekci Explosions d’Emotions a minimálně jedna z nich je koženě výbušná, Skin on Skin, asi jsem se zamilovala a opustím manžela…

podpis_ROM

parfémový supermarket
parfémové recenze

 

 

Některé odkazy na této straně mohou být affiliate. Nákupem přes tyto odkazy nás podpoříte maličkou částkou, která pomáhá udržovat provoz blogu. Nejde o spolupráce se značkami, takže na objektivitu recenzí to nemá žádný vliv. Popsané ceny a slevy platí ke dni vydání recenze. Disclaimer: Tento text shrnuje osobní dojmy a subjektivní názory autora. Nikdo z autorů na blogu nenese odpovědnost za to, pokud se váš dojem liší, ani v případě, že jste se rozhodli pro koupi produktu na základě článku.

Zdroj neoznačených obrázků: weby značek

You may also like...

5 Responses

 1. eM napsal:

  Hm, Skin on skin mám doma vzorek a teda to je naprosto mimo mě, je to na mě tak hutné a těžké ufff a té kůže je tam na mě moc…….na druhou stranu nejsem ani vyloženě typ na Chanel – teda krom té Jersey “exklusivky”, zatím mi nic Chanelovského nepřirostlo k srdci, ale sakryš už z hecu si tu Suddenly koupím – na to kolo – tss na kole vonět po Chanelu z Lídlu, a kdo to pozná? určitě né kolemjedoucí cyklisti hehe :-). Fajn tipy a je vidět, že pořád podceňuju i ten Chanel i Lídl, když takovou oklikou se k nim stejně dostanu a to fakt čtu skoro všecky články o parfémech u Tebe !-)..A co už, došly mi deodoranty na lítačku a do drogešky se mi nechce, Lídl to jistí 😀

 2. derad napsal:

  Skin on Skin jo? Mě z těch nových Artisanů zatím nejvíc oslovil Amour Nocturne, ale všechny tři jsou velice povedené.

 3. dzona napsal:

  S originalitou nikovek to taky není vždycky horké. Třeba včera jsem vytáhla ten vzorek Black Gardenia, cos mi věnovala, od značky Illuminum, co o ní sotva kdo slyšel. A kochala jsem se, je to nádhera, šťavnatá, okouzlující. Pak ve mě zahlodalo, jestli už to od někud neznám… A jak to sláblo a vylézaly další a další složky, tak se prozradily – vždyť to je Lauren Ralpha Laurena. Zředěný, tak pátý odvar, ale on je ten Lauren bouřlivák, takže i Black Gardenia jde slušně do prostoru. Jen ta originalita pokulhává.
  Na druhou stranu, proč chtít vždycky originalitu, ve variacích je spíš šance najít přesně, co člověk chce. Když je někomu Petrana Odin moc holčičí, tak ať sáhne po Vici od Histoires de Parfums. Má ji tam osekanou, dřevnatější a ve zlatém flakonu za luperluxusní cenu. Každý si vybere, po čem srdce touží, a je to.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..