PERRIS MONTE CARLO: Musk Extreme (přeslazené pižmo)

Zajímavá vůně s obráceným režimem: prvních dvacet minut cítíte tak málo, že vás napadne, jak se může takový čajíček honosit příjmením “extreme”. Jenže pak se začnou dít věci…
Začátek je takové běžné, čisťounké, mastné pižmo, jemné a nadýchané, jako našlehaná tučná šlehačka. Plné a opulentní pižmo. Po deseti minutách se přidají velmi sladké a kořenité květiny: karafiátek jako předloha pro výšivku. Ještě deset minut, na plac nastoupí silná, teplá a hustá mléčně neprůhledná vanilka a stanou se dvě věci:
a) pižmo zesládne na hranici snesitelnosti, což je pro mne absolutně nevídaná, neobvyklá, EXKLUZÍVNÍ a ORIGINÁLNÍ kombinace
b) pižmo zesládne na hranici SNESITELNOSTI
Staří parfuméři asi věděli, proč nemíchají čisté pižmo s indoly a sladkou vanilkou. Nicméně světu je třeba čas od času připomenou slepé uličky.
Podobnost? Ano, Jovan Musk. Ze všech ušlechtilých pižem se má Perris bohužel nejvíc k téhle populární vodičce. Bohužel, protože je spojuje jen sladkost, ne kvalita použitých ingrediencí, která je u Perrise znatelně exkluzívní, necítíte žádné umělé sladké špičky, jako v Jovanu. Bohužel, kompozice jsou si tak podobné, jako kabelka Louis Vuitton a její drahý fejk prodávaný asijskými e-shopy. Kdo už originál měl, rozdíl pozná, SAKRA že ho pozná; ostatním uživatelům to bude egál.  K ušlechtilým pižmovkám (zde recenzovaným) má trochu dál: Rancé 1795: Eau de Musc Blanc by mohla být nejbližší, trochu levnější, příbuznou, ale už se nedělá; Bruno Acampora Musc je z rodu prádlových a společné mají jen tu základní ingredienci, Acampora se vyvíjí do jasné čistoty; a MY INNER ISLAND: Muschio Marino e Sale si suverénně vykračuje svojí mořskou cestičkou a místo cukru volí sůl, jako moje matka kdysi na dovolené vBulharsku na řízky a dodnes se to u nás traduje jako rodinná urban legend (a pozor, myslím, že o těchto slaných vůních od Valentiny ještě bude hodně slyšet).

Další body pro Perris za překrásné arabeskové flakony.

Další body pro Perris za překrásné arabeskové flakony.


Co je na vůni obdivuhodné: slabý začátek, který během dvou hodin zesílí tak, že si připadáte jako zrovna stříknuté (-í).  Projekce je úžasná, jako u čistokrevných olejových arabek (a to Perris není), trvá několik hodin. ME na sobě rozhodně ucítíte ještě 20 hodin po nástřiku, i když mezitím absolvujete sprchu. Sen každého parfuméra. Budiž odpuštěno, že se mi Musc Extreme nelíbí, za ty senzorické vlastnosti.
podpis_ROM

You may also like...

1 Response

  1. blogerína napsal:

    To by mohlo být něco pro mě…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..