🔸Recenze Aqua Allegoria Mandarine Basilic Harvest / GUERLAIN

Právě jsem se vrátil z Fannu!

Teda z Douglasu, ale to se nerýmuje. Mám 4 tipy na mainstreamové novinky, které by mohly letos na jaře rozvonět české tramvaje a trolejbusy (metro né, tam to nikdy nevoní). Jeden z nich je pánský a úžasný, jeden se stane bestsellerem (ať už já napíšu, co chci) a dva jsou krásné, ALE… Všechny čtyři stojí za vaši pozornost.  Tenhle týden mám volněji, takže každý den vyjde jedna mikrorecenze mainstreamu – nezapomeňte se přihlásit k odběru TADY!

Mainstreamové recenze zde na blogu poznáte podle🔸a podle ručně kreslého obrázku. Najdete je pod hashtagem MAINSTREAM,

 

Jak voní Aqua Allegoria Mandarine-Basilic Harvest / GUERLAIN?

Je to zmatek, že? Kdysi sjem se snažila sestavit seznam všech Alegorií – najdete ho ZDE, ale v poslední době jsem ztratila ambici postřehnout všechny ty novinky, odnože, návraty. limitky…a hlavně pro mne Allegorie ztratily atraktivitu. Ne, že by byly špatné, naopak: miluju svěženky. Allegorie jsou lehké kolínské s nízkým obsahem vonné složky, jednoduché a bez nápadu. To je v pořádku, takové mají být, to se od nich čeká…čekalo. Proto byly levné, stály 50€. Ale dnes? Ta cenovka?

Harvest se rovná bio limitka

Harvest je limitovaní kolekce 2023, do které spadly tři alegorie: Mandarine Basilic, Rosa Rossa a Nerolia Vetiver. Pominu, že tím název limitky narost na pět slov (oops!), ale jak jsem se tak poptávala, tak lidi netuší, o co jde (to není “to forte”?). takže není to forte. Jde o limitky, které js přesnou kopií základní vůně, ale hlavní složka (zde mandarinka) je nahrazená zcela přírodní složkou. Plus nějaké další ekologické prvky, jako obal z recyklovaného papíru, podíl recykl skla a tak. Podíl přírodních složek v tekutině je 90% to 95%, ale pozor – je nutno si uvědomit, že 80% parfému je voda a líh (bio líh ž červené řepy), takže těch vonných bio-složek tolik zase nebude.

Sladká mandarinka…počkat? Sladká?

Jojo, je sladká. Příjemně sladká. Vlastně je tahle “harvest” dost jiná, než v původní M-B.  Mám starou verzi, která je intenzívně svěží, až suše pichlavá, díky pikantnímu esenciálnímu oleji z mandarinkové kůry. Bazalka je dost výrazná a spolu s mandarinkou jsou až nepříjemně ostré. Úvodní tóny jdou až do pachu čističe na nádobí. To je v pořádku, je to jedna z příčin obliby téhle Allegorie, nekompromisní čistota a sterilita. Nikdo jiný si to do vůně dát netroufl, než Guerlain, a povedlo se to, lidi ocenili. Až potom přejde do klidnější svěže-zelené kompozice, kterí pomalu utichá do suché vůně pomerančové dužiny.

Harvest tímhle čističovým tónem rozhodně neohromí. Oslní úplně něčím jiným: krásnou sladkou mandarinkou. Prvních pár chvil je ještě ve znamení pikantního mandarinkového oleje: ale pak se vše zalije mandarinkový džusem s vanilkou, jen s nenápadným lístečkem máty plovoucím na hladině. No a tak to vlastně už zůstane, drydown přijde ve fromě sušené mandarinkové dužiny…a to je všechno. Po třech hodinách už jen s nosem na kůži.

No, co bych k tomu řekla:

  • Mandarine Basilic Harvest je moc hezká vůně věrné sladké mandarinky. Krásný jednoduchý soliflor k letním šatům na ramínka.
  • S původní (2007) nemá nic moc společného, ale krásné jsou obě. Howg,
  • Nechápu tu cenu. Nechápu. Jak může stát  125 ml jednoduché kolínské (sorry, ale Edt má trochu jiné parametry) 3.700 Kč? Nechápu. Vždyť to je cena komplexního řemeslného niche parfému…

Kde koupit Mandarine Basilic Harvest?

No, tak zkusit a koupit ji můžete třeba tady v Douglasu. Ale já bych asi nekupovala, protože já jsem se nezamilovala. Zkuste ji, ale kdyby se vám zastesklo po stré verzi, poohlédněte se raději po té původní verzi, té štiplavé, dokud je k mání (a spěchala bych) třeba tady na Parfemy.cz nebo tady na Krása.cz  a tady na Notinu je pěkná sada za slušnou cenu.

Kterou Allegorii máte nejraději?

 

 

Některé odkazy jsou affiliate.

 

Nejlepší tipy na nákupy parfémů a kosmetiky:

A nezapomeňte se přihlásit k odběru článků mailem, ať vám neujdou voňavé novinky a nákupy:

 

You may also like...

4 Responses

  1. Jana L. napsal:

    Ta původní mě bavila. Tak jsem klikla na odkaz na tu původní na Krása.cz a musím říct, že jsem se celkem zasmála. Mají tam ve složení napsáno v srdci vůně: pivoňka, bazilišek, mandarinka, heřmánek. Ráda zkusím něco nového, ale k baziliškovi mě fakt čichat nenapadlo 🙂

  2. Mirusha napsal:

    Noooo… Tak aspoň ovoňať musím. Mandarinky já vo vôni rada

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..