RHEYMS: Pure sugar (pure crystal)

Čistý cukr je rodný brácha čistého hašiše, teda ani náhodou cukru moučkového, nýbrž krystalu. Že se vůně odvolává na narkotika, stejně jako Pure hasch není tak težké uhodnout, přestože firma úzkostlivě tají veškeré informace nejn o složení vůní, ale taky o jejich prodejní síti, sortimentu a vlastně i o tom, že nějaké vůně vyrábějí. Ale mně neukniknou!

rheyms_pure_sugarNarkotická uhrančivost Pure Sugaru / Rheyms tkví ve dvou složkách: tmavě zeleném syrovém tabáku na začátku fermentace a brutálně aromatické dávce nějakého exotického, jedovatého koření, čerstvě roztřískané v hmoždíři. Sázela bych na něco s novým kořením s feferonkami, prý je to muškátový oříšek. Šla jsem si strouhnout: ano, může být.

Začátek by se dal ještě považovat za slušný a způsobný. Takové hezké, silné, hořkosladké, ale přece jen kytičky (obzvlášť z hlediska pozdjšího nástupu jen “kytičky”) a nával sladkých mandarinek a bergamotu. Taky co čekat od čistého cukru, že? Sice za tím už bublá neklid fetu, ale tak ještě pořád by se mohlo zdát, že rauš nepropukne, že se ten lehký chaos zvrhne v nějakou milou gurmánku. Takhle vás Pure Sugar na chvilku ukolíbá a když to nejmíň čekáte, vypustí psychedelický prd.

Přes bergamot se začne neurvale drát nahoru mokrý tabák, nezapálený, bez kouře, připomínající syrové silice kadidla. S tabákem krásně konvenuje výše jmenovaný muškátový ořech, dodává mu sladkou něhu; ale takovou Shrekovskou, jemnost Vlastíka Harapese by tady byla okamžitě zatlučená do země. Navíc vysílá svůj vlastní řezavý kořenitý tón. No a to je všechno. V pozadí ještě nějaká dřevíčka, takové spíš z povinnosti, pro uklidnění, ale dřevitost je naprosto okrajová, nepodstatná.

Tato fotka s vůní nijak nesouvisí, ale zkoušela jsem ji v Benátkách, fotka se mi líbila a je z Benátek...

Tato fotka s vůní nijak nesouvisí, ale zkoušela jsem ji v Benátkách, fotka se mi líbila a je z Benátek a zdálo se mi, že je tu málo fotek.

Zvláštní, hodně zvláštní je celkové vyznění vůně: znáte určitě takové silné, působivé kadidlovky, třeba Nu/YSL. Máte dojem, že jste vstoupili do dusivého mraku voňavého kouře v uzavřeném tmavém prostoru. Tady je efekt podobný, taky se ocitnete v kostele; jenže jasně víte, že tohle není kadidlo. Kdyby to šlo, popsala bych prostor jako opak zahuleného baru; to je místnost s čistým vzduchem; jenže já myslím bar, kde všichni zákazníci najednou otevřeli čerstvou krabičku cigaret a nikdo si ještě nezapálil.

Výdrž? Emh…třetí den voní z rukávu bundy a nevzrušeně zaplavuje předsíň. Už si ji musím vyprat, ale mrzí mne to. Mrzí mne to natolik, že Pure hasch a Pure sugar / Rheyms přidávám na wish list. Začínám být na těch jejich fetech závislá.podpis_ROM

 

 

 

 

You may also like...

4 Responses

  1. derad napsal:

    Něžný Shrek s psychedelickým prdem – to chci!

  2. Sedmi napsal:

    to jsi me teda po ranu dobre dostala. Ja jsem premyslela nad tim uvodem, proc najednou pises o zdrave vyzive a hned tahkle zhurta 😀

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..