🔸 Recenze novinky J’adore Parfum d’Eau / DIOR (2022)

Udělala jsem si čas na celodenní test novinky DIOR J’adore d’Eau a její srovnání se “starým” J’adorem. Protože po prvních zkouškách se mi zdála prostě stejná a nemohla jsem pochopit, v čem že má být tak nový. Ale už to vím a můžu říct: “vodní” J´adore je perfektní výrobek! Otázka je, jestli to takhle pochopí i jeho milovnice… recenze DIOR J’adore d’Eau.

První Dior na bázi vody

Tato vůně by se měla dodávat s návodem. Protože pouze při správné aplikaci vydá maximum a stane se NEJLEPŠÍM J´adorem, jaký jste kdy měli. Zásadní je totiž ta konzistence: původně jsem myslela, že pouze nahradili líh vodou, aby byli v souladu s ekologií, moderní a udržitelní. Jenže ono je to spíš naopak, trendem je vodu z parfémů dostávat pryč, šetří to zdroje, dopravu, velikost obalů… takže ne.

Ani arabská otázka v tom nebyla, ti se už dááááávno naučili používat naše alkoholické parfémy, ať už to svým Bohům pak vysvětlují jakkoliv.

Tak proč teda voda?

Protože mléko! Protože funkční tekutina! A zároveň je to odpověď, proč je flakon neprůhledný.

Ve flakonu je směs vody a mastné složky, takže před použitím je třeba protřepat. Tím se spojí obě složky do emulze, které bychom říkali “tělové mléko”, kdybychom to dostali z výroby už namíchané do stabilizované emulze (jakože by se to neoddělovalo v lahvičce).

Nevím, proč to neudělali rovnou jako emulzi, tím spíš, že to zakrývají neprůhledným flakonem (jako: když Eau, tak bychom čekali, že to bude vypadat jako voda, ne jako mlíčko, že?). Možná konzervanty, netuším, ale je to jedno. Protože přesně tato konzistence je funkčním nosičem krásy této verze J´Adoru.

Změna pyramidy

Kdysi dávno jsem tady psala o tom, jaký vliv má koncentrace vůně na její vyznění – jak se proti sobě posune čas odpařování jednotlivých složek a my pak cítíme úplně jiné akordy. Tím pádem se může hodně rozejít celkové vyznění EdP a Edt (podrobně si to přečtěte v článku “Kolik vůně obsahuje váš parfém?” nebo “Jak fuguje pyramida vůně?”)

A to je kouzlo, které se stalo s J’adore Parfum d’Eau. Myslím, že má stejné složení jako originál, dokonce ho ani “nevylepšili” žádným dřevem, bohudík, ale díky jinému nosiči se vůně chová jinak a podle mne je to lepší!

Jak se aplikuje a co dělá s pokožkou?

Nová verze d´Eau se aplikuje tak, že protřepete, nastříkáte na kůži a ROZETŘETE. Ano, musí se rozetřít, protože na pokožce se vám objeví mléčně bílé mastné kapičky a ty je třeba zapracovat do pokožky.

Říkají, že hydratuje a ano, je to pravda, po několika hodinách mám na omak kůži pořád vláčnou a jemnou (nastříkala jsem si celé předloktí). Ne, že bych si kvůli tomu koupila voňavku, ale je to bonus plus.

Ve vůni je pár malinkých třpyteček, fak malinko. Podle mého názoru jsou tam proto, abyste věděli, že jste dobře protřepali, protože žádný dekorativní účinek nemají, na to je jich málo a jsou mikro. Ale je to taky milé, další malé plus.

Jak to voní? Recenze DIOR J’adore d’Eau

Předpokládám, že všichni J´adore znáte, takže recenze bude srovnávačka s původní verzí.

První střik je ještě dost stejný: oba na začátku vypustí ten obláček pichlavých zelených citrusů. Tato syntetická zelená složka s citrusovým neroli je typická a charakterictícká pro J´adore, je to takové čichové logo téhle vůně a je to přesně to, s čím pracují fejkaři: začátek napodobenin bývá stejný, ale na rozdíl od originálu oni už pak nedokážou udržet tu hladkou mýdlovou plnost bílých květin závislou na kvalitě složek (tady čtěte srovnání J´adoru s Lidl Suddenly Madam).

Jenže! Hned ve druhém kroku se Eau s originálem rozejde. Originál si pomaličku směřuje do exploze bílých květin, opouští zelenou pichlavost a disponuje ohromující projekcí: to je to, co všichni na téhle vůni milují, nápadná, křiklavá až dusivá, ale luxusní. Po několika hodinách Originál dojde do fáze stop růže a jasmínu, až se vytratí docela. Ve chvíli, kdy ustupuje, chce to střikem oživit, abychom si zase připomněli, kdo je pánem city jungle.

Eau se chová úplně jinak – jakoby v mastnotě zamknul tu počáteční zeleň a neroli a pomaličku je pouštěl. Tyhle složky, které jsou v klasice výrazné na počátku, tohle čichové logo, s vámi u Eau vydrží dlouho, až do samotného konce. Wow!

Takhle se to taky úplně reálně může dít, mastné složky (jak funguje základ parfému si přečtěte zde) zadržují ty lehké, prchavé, citrusové na kůži a propouští postupně, v závislosti na teplotě. Ale to samé se děje také s květinami. U Eau nedojde k náhlé květinové smršti, ale vývoj je mnohem klidnější, pozvolnější, krémový. Aniž byste cítili krém, ale všechno je zaoblené, vláčné... díky tomu vypadá vůně mnohem slabší, ale není: je prostě klidnější, mírnější, vlídná. líp vnímám krémovou hladkost gardénie a jasmínu. A projekci má pořád slušnou, i když se drží víc u těla.

A určitě taky díky mastné složce se stane to, že vydrží mnohem déle… mnoho hodin, pořád drží a drží, jen se stahuje blíž k tělu. A pořád je tam to zelené čichové logo.

recenze DIOR J'adore d'Eau

Rozsudek?

Tohle je prostě SUPER. Jestli považujete charakteristický křupavý jasně zelený počátek vůně za to, co na Eau milujete, tak tady jste našli svatý grál: tahle vůně vám ho dopřeje po celou dobu životnosti. Plus ty bonusy v podobě hydratace a třpyteček. Flankery ráda nemám, ale tohle se hodně povedlo.

Co je pro mne otevřená otázka je dávkování (a to teď ani moc nenarážím na cenu): kvůli pořádnému vyzkoušení jsem si postříkala celé předloktí a to fungovalo. Ale ani s prodavačkou jsme nedokázaly přijít na to, jak tak velké množství dostat na pulzní body. Pokud nemáte ucho velké jako předloktí, nebo si nechcete namazat celý krk a kus zad, tak tam prostě takové množství nedostanete. Tak kam se to má teda stříkat? To v návodu nebylo a možná to opravdu chce použít místo tělového mléka ( třpytečky jakože dekolt?) a přes den už jen přistříknout za uši nebo do jamek. Což může být i dost komfortní.

A mínus? Oblečení. Kdo to tady čte, ten to ví, že si nestříkám na tělo, ale na oblečení – z důvodu minimalizace chemických látek na kůži. No a to s mastnou vodou nejde…takže já jsem na vážkách: tato verze by mne přesvědčila, abych si konečně J´adore koupila. Ale musela bych to stříkat na kůži a to bych musela hodně vystoupit z komfortní zóny. Nevím.

A další věc je, že cena už je v oblasti niche a jestli se mám rozhodovat mezi tímto a třeba Masque…nevím.

A ten bílý flakon prostě není moc hezký.

Kde to koupíte Jadore l Eau / DIOR výhodně?

Tak se tu mějte a neutraťte všechno, za chvilku jsou Vánoce a budou adventní kalendáře!

 

Odkazy jsou affiliate a popsané ceny a slevy platí v den vydání článku.

 

 

 

 

You may also like...

1 Response

  1. Miruša napsal:

    Veľmi silno uvažujem!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..