• RHEYMS: Pure hasch (Mr. Habanero)

Nedávno jsme vedli takovou debatu o Habanitě, o tom, jaký je rozdíl mezi starou a novou černou, jaké jsou její “dívčí” verze slabotky, jaká asi bude bílá l´Esprit a došli jsme k fabulaci, jak by asi musela být krásná mužská varianta. Mistr Habanero. Kdyby se utlumila vanilka, vyhodily by se květinky, posílil se ten překrásný tabák na max a vetiver by byl ještě zapařenější, syrovější a surovější. Aby to byla vůně, kvůli které by každá Habanita změnila směr. No a já jsem ho našla.
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Rheyms je mladá a malá italská privátní značka a koupit ji můžete v pár buticích s extravagantní módou. Všecho dočasu. Po zkoušce třech jejích vůní věřím, že do roka a do dne ji bude prodávat aspoň ALZD, Fann a Marionnaud (haha, ty dvě poslední jsou vtip). Protože Pure Hasch je legální droga, která může být dotována VZP: intenzívní a vytrhující z reality, přitom jemná a vyvážená, nedrásající nervy, neškodící zdraví.
Začátek je tabák, zelený hořký tabák, nebo spíš aroma, které se používá na ovonění cigaret (jo, Habanita) a přispívá k jejich návykovosti, ale, ALE: obohacený o kultivovaný oud. Kultivovaný znamená v tomto případě, že je z něj vyřezané vše, co by západní čuchák (ekvivalent diváka) mohl považovat za špinavé, živočišné, nepříjemné. Zůstala čistá, temně hořká, studená složka, něžně nasládlá. Je jasné, že jde o oud, je pořád k poznání a je to VĚC, o které si dokážu představit, že bych ji nosila. Celkově je začátek hořko-trpce zeleno-černý, lehce bylinný a i jemně nasládlý po nějaké polní kytce (prý levandule). Opravdu hodně připomíná Habanitu, kdyby se složky poskládaly opačně.

rheyms pure hasch romana granatova (4)

Po krátké době se složky hezky zapojí do sebe. Žádná z těch temných se neztratí, ale jako když uděláte kouli z různých barev plastelíny, ztratí obrysy a výsledná barva je temně fialovo-zelená, sytá a hluboká. Dominantní zůstávají tabák, teď už si tu cigaretu někdo zapálil, a oud, i když ten už vypadá jako vetiver a pořád ta mně neznámá a krásná, sladce bylinná složka. Nesmírně lahodné, dávám si ruku pořád pod nos, láká mne a vůbec nepolevuje (prozradím pointu: ruka mi znatelně voněla ještě druhý den, přes mytí a jednu sprchu).
Něco mi to neodbytně připomíná a pořád na to narážím, cituji Wabiho Daňka, “jako jazyk na vylomený zub”. Postupně jsem nato došla, co jsem v ní našla:
M7/YSL – na rozdíl od ní je Hasch temnější a jemnější, uhlazený a rozostřený
Habanita/Molinard – viz výše
Black Afghano/Nasomatto – to říká Derad, já ji neznám, ale mně připomíná…
Hindu Grass/Nasomatto – ten řezavý, právě zapálený tabák
Herat/Coquillete – něžná verze zeleného hašiše
Dupe nemá, bratříčků spoustu. Oproti všem je jeho ohromná výhoda civilizovanost. Afghánec v kravatě od Bosse a s manžetovýma knoflíkama. Nebo zkrátka ten Habanero, jestli je vám bližší (upozorňuji: Pure Hasch NENÍ v žádném případě zpocený Kubánec; tahle část analogie nefunguje.)
Cena standard u niche: 140€/100ml EdP. Odpovídá kvalitě.
podpis_ROM

You may also like...

2 Responses

  1. dzona napsal:

    Tak konečně černá vůně? Vždyť jsem říkala nebo tys to říkala nebo prostě někdo říkal, že temná vůně postavená na tabáku by mohla být konečně ta opravdu černá.
    Máš vzorek?

    • Romana napsal:

      Spíš tmavě hnědá…Ona má i tmavou barvu, jako ta od Go Go tanečnice nebo modrá Boudicca, po nástřiku barva zmizí. Bohužel, ani mne nenapadlo o něj usilovat,ze začátku se mi nezdála nějak extra. Ale pokusím se vzorky objednat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..