• ROOM 1015: Atramental (vytetujte mi kardamom)

V legendárním pokoji s číslem Room 1015 hotelu Hyatt West Hollywood – Andaz  je televize přišroubovaná napevno ke zdi. V roce se 1973 v pokoji ubytoval Keith Richards na turné se “Stounama”, turné šťavnatého rocku a nepřetržitých pijáckých večírků, jako zlatý hřeb jedné party vyhodil televizi z okna na ulici.

O tomhle skandálu hned druhý den informovala média okolo celého světa (telefonem, telegrafem, faxem) a Room1015 získal pověst Mekky všech, co v hudbě něco znamenali, nebo znamenat chtěli. Navštívit, pokořit. Jima Morissona z hotelu vyhodili za vyvěšení vlastního těla z balkonu. Jon Bonham z Led Zeppelin parkoval v pokoji 1015 svoji oblíbenou motorku a jen tak pro radost sebe a fanoušků se vydal chodbami na půlnoční projížďku. V časech, kdy se muzikant na turné musel zabavit s holkama z baru a flaškou whisky, protože nemohl tweetovat s fanoušky a postovat selfíčka nebo se nechat peskovat manželkou na whatsappu… prostě ty skandály musely být výživné. Dokážete si představit, že by takhle řádila Rihana nebo Justin Timberlake? Pche! Koho zajímá vaše vykouklá bradavka, ksichtík bez mejkapu nebo rozchod s nemastnou-neslanou modelkou? Zažíváme devalvaci rock&pop music! Chceme SKANDÁLY, dejte nám nazpátek ukousnuté hlavy netopýrů a rozmlácené kytary!

• ROOM 1015: Atramental

Kariéra DR MIKE, francouzského doktora farmacie Michaela Partouche je taková v kroužku: začal jako doktor farmacie míchat mastičky a krémy v lékárně. Z nedostatku kreativity se pustil do hudby, odstěhoval se do Londýna a pět let hrál po klubech elektronický rock. Každý pořádný muzikant se musí dostat do Mekky a provést tam nějakou nepřístojnost z nedostatku vybití, DR MIKE si ve chvíli tvůrčí nudy otevřel svůj vlastní pokoj 1015 a začal v něm páchat vylomeniny po svém. Našel si k tomu dvě parťačky, parfumérky, které tvoří často v týmu Amelie Bourgeois a Anne-Sophie Behaghel. Věnují se tomu samému, čemu DR MIKE v musice: dělají elektronickou parfumerii. A tenhle mladý a moderní band vytvořil tři vůně, asi tak někdy v únoru 2015 (jo, měsíc před Esxencí, kde je prezentovali). Grafiku zadali studentské partičce a dopadlo to… Jedna vůně je o nové kytaře, jedna o Mikeově holandské tulipánové manželce a ta třetí, kterou jsem si vybrala já, je o tetování. A ještě o něčem: o supermodernosti.

• ROOM 1015: Atramental

Grafika bylo vlastně to, co mně k DR MIKEovi přitáhlo. Tři dokonalé plakáty napodobující airbrush byly tak uhrančivé, přitažlivé, že jsem tak dlouho kroužila okolo, až jsem si dodala odvahu a tady je máte. Autor fotek je Roberto Greco.

 

OK, takže ATRAMENTAL na pódium!

Atramental má být vůní tetování. Protože ty tetovací vůně jsou teď hrozně populární a ny výstavě jich bylo několik, tak mne zas tolik nelákala. Dokud jsem ji nezkusila. Start je luxusní a bohatá syntetická kůže. Krásná, ale poměrně běžná. Je to jedna z těch složek, ze kterých se v moderní parfumerii skládá oud. OUD v drtivé většině vůní nepochází z přírody, ale je to směs různých látek, které ho mají napodobit. Jednou z dominantních složek je právě zde použitá teple-živočišná, až karamelová vůně nemyté kůže a trpce-hořkého, a lehký dotek ostře drhnoucího březového dehtu (birch tar). Tady podpořená pěkným a hodně jemným klasickým šafránem. Živočišnost zdůrazňuje cibet, hodně podobný tmavému pižmu. Tady je nadávkovaný přesnou rukou lékárníka, aby znepokojoval, ale neotravoval. Krásný, vyvážený výsledek je přesný dojem lehce zpocené kůže umazané roztopeným asfaltem. Jenže…je to přesně to, co teď letí a především západoevropští parfuméři (Mark Buxton, Geza Schoen) už nám to předkládají tři roky. Takže: poteší, ale nepřekvapí.

• ROOM 1015: Atramental

Všimněte si tetování

Jenže! Jenže po půl hodině se začnou dít věci. VĚCI. Hodně jsem kdysi nosila kardamomové vůně Jean – Claude Elleny (Voyage, Terre d´Hermes od Hermesu, Declaration / Cartier) a nikdy mne nenapadlo, že ten kardamom je syntetická záležitost. Jak mne to mohlo nenapadnout! Vždyť Ellena, nejslavnější chemik 21. století…no, tady se to vyjasnilo. Ellenovský kardamom je totiž přesně ta druhá poloha vůně Atramental / ROOM 1015.

Z počáteční krásné drsně-hořko-nasládlé kůže se začne pomaličku přepouštět do čistého kardamomu. A teď si představte, co se děje v průběhu té živé mlhoviny: fetišistický kožený začátek se pomaličku přetápí v hořké složky bergamotu a šafránu…a zároveň se objevuje nasládlý, vzdušný a nesmírně klidný kardamom. Víte, že kardamom je uklidňující koření v aromaterapii? Absolutně uklidňující a harmonizující osobnost. A taky harmonizuje tuto vůni. Hořké složky se pomalu ztrácejí a zůstává jen živočišný cibet na kardamomu…a ve finále je to ten čistý kardamom, jako ve Voyage. Jsem oslněna a absolutně uklidněna.

• ROOM 1015: Atramental

Přestože se mi ATRAMENTAL / Room 1015 zdál ze začátku nudný, teď mu přiznávám všechny kvality: výběr dobrých složek, jejich ladné poskládání vedle sebe, krásný a barvitý vývoj a uklidňující finále a především originální bipolární složení kůže a kardamomu. Tahle vůně se nesmírně povedla. Dívky z eM&M by měly začít být hodně nervózní (a spořivé). O intenzitě a výdrži ani nemluvím, to je úplně super, cítí to všichni kolem a dlouhé hodiny. Zaměřte se na DR MIKA, jestli neztratí kreativní náladu, bude sním ještě sranda, nakonec i ty televize z oken lítat budou!

podpis_ROM

 

You may also like...

4 Responses

  1. Enka Quanium napsal:

    Tyyyyy!!! Nech si toho pokoušení!! :o))

  2. mirkau napsal:

    Že já se na toho indiána taky nešla podívat blíž 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..