• Vi et Armis / BEAUFORT: promiňte, hoří mi chlupy na prsou

TY! Jestli miluješ něžné, kořeněné kostelní kadidlo, tak se ti líbit nebude. Pokud tě naštve, když se ti vysypou při vymetání krbu ven saze a uhlíky, taky nejsi cílovka. Vaříš-li si zelený čaj normálně v rychlovarné konvici a ne v kotlíku na dřeveném uhlí, tak na ni rovnou zapoměň. Jestli sis někdy cigárem propálil triko a hořely ti při tom chlupy na hrudi a vypadal jsi u toho sexy…tak jo. To jsi TY.
https://www.youtube.com/watch?v=8vL3yiJMhFw

Vždycky jsem chtěla chodit s takovým hejskem, jako je Robert Carlyle. Hlavně aby kouřil, pil, byl drzý a běhal za ženskejma. A vždycky na mne vyšli šplhounci (na mne! nejsvobodnějšího ducha ulice) nebo postarší boháči (což jsem v mládí pořádně nechápala, k čemu to slouží, takový milionář, a vzala jsem si chudého matfyzáka, jak mi zlomyslně předpověděl jeden z mých odmítnutých). Stejně se mi ale pořád líbí Robert Carlyle a třeba s ním jednou manželovi uteču.

Chápejte, že takový hejsek z Trainspottingu si těžko hledá vůni. Nějaké arabské oudy, to je tak pro fousaté černé chlapy v saku. Cokoliv ze Sephory, chápejte, vyžehlené značkové tričko s límečkem a černé šněrovací boty. O vůních z Rossmanna k teplákové soupravě a prackách Pepka Námořníka nemá cenu se zmiňovat. Exkluzívní Diory a Zegna, s tím můžete tak jezdit černým Medvědem. Co má chudák průměrný milovník hašiše asi nosit? No…Beaufort. Březový dehet, černý jak jeho plíce.
A co si v tom našla taková obyčejná úřednice z fabriky? Dusivý, černý kouř z hořícího brzdového obložení. Jezdím po té D8 moc rychle. Tvrdé Sparty vyprané v zadní kapse džín. Něco příjemně ovocně kyselého, co s tou dehtovou černotou náramně kontrastuje. Ve složení nic takového není, já jsem si myslela na meruňky nebo osmanthus, mohl by to tedy být ten uvedený zelený čaj, když připustím, že parametr “čaj” splývá s kouřem a já vnímám jen dimenzi “svěží zelený”. Anebo prostě úplně jiná chemikálie. Stejně je to složení vždycky úplně vymyšlený.
Struktura parfému vypadá takto: na jednom pólu brutálné čadí guma (pche!!! Kam se hrabe Šuliméro!) a mokré cigára, mezitím ocelová struna a na druhé straně visí ta banální, jedlá sladkokyselá meruňka. Spojení je neviditelné, vlastně jsem si dlouho myslela, že citím dva parfémy, že mám ve vlasech pozůstatek nějaké včerejší svěženky. Ale ony se vůbec se neopouštějí. Ani po deseti hodinách. Ani po dvou dnech. Ani po třech dnech…jenom meruňky poněkud dozrají a pak přezrají do marmelády. Famózní, nevídané, upadla jsem do tenat lásky. Robert Carlyle, i když už je to hejsek poněkud už po záběhu, až tohle začne nosit, tak modelky z postele už nikdy nevyžene. Konec erotického okénka.
Já jsem se Vi Et Armis (Silou a zbraněmi, dříve East India) / Beaufort nastříkala před třídníma schůzkama. Nakonec jsem ji nechala v autě, sice Žaba je jeden z třídních šplhounků, ale co kdyby měl nějakou známku nerozhodně…a po návratu do auta jsem chvíli hledala hasičák. Doma manžel: “Tady to strašně smrdí, nevětrej, lidi si zatopili.” Slečna v Odéru: “Cože? Vy jste se mi tady tím navoněla a TOLIK?” Prostě veskrze pozitivní reakce. Tak jsem šla v práci pokoušet takovou noblesní sexy kolegyni, která nosí Chloé a Miss Dior Jahoda…no co myslíte? “TO CHCI!” Prostě sexica.
Já vám všem vřele doporučuju, abyste si do toho Odéru zašli, vyzkoušeli si to tam, i když máte v úmyslu utéct manželovi s Di Capriem nebo Ovčáčkem. Můžete Vi et Armis chápat jako jednu z hranic vysoké parfumerie a stačí milimetr k jejímu překročení do nesnesitelnosti a ošklivosti. Nepodařilo se mi zjistit, který alchymista stojí za touhle vůní, ale určitě to byla zkušená ruka, protože se jí podařilo zastavit přesně na ostří. Fakt to zkuste. Abyste věděli, kam až můžete zajít.
BTW: viděli jste nový Trainspotting T2 2017?

You may also like...

15 Responses

 1. enka quanium napsal:

  To zní jako něco, co by se mi líbilo! A Carlyle je miláček, žeru ho i ve Stargate Universe.. dokonalý génius záporák!

 2. Neříkej, že by ses nešla podívat na striptýz….prej “slizkej”….sepicnu… 😀

 3. mirkau napsal:

  Trainspotting miluju, ale dvojka byla zklamání. Ale donutilas mě znovu vyzkoušet Beaufort a Coeur de Noir se mi začíná líbit. ostatně je v tom alkohol, tak co se divím.

 4. Zdenda napsal:

  Někde si očuchej ( možná znáš) Lignum Vitae, pravý anglický sušenky s kapkou krve na závěr. Jsou úplně posedlý tím kovovým pašmakem. Jinak kdybych si měl vybrat nějakou věc od nich, tak by to byl Coeur De Noir. Suchej tabák, kůže, dřevo a přitom to není žádnej dandy u drahýho auta. Má to v sobě kus sexu, špíny, černýho oleje a klidně bych přísahal na hodně tmavýho oudu. Je to prostě dobře namíchaný. Chudej automechanik a milionář dohromady. Bříza (nemám rád) je dobře utlumená cedrem a vanilkou. Taky tě to netlačí do nějaký gotiky a tajuplna. Možná to dělá ten gin na začátku. Dává tomu jiskru a jemnou hořkost. Dokonalá současná vůně 🙂

 5. Zdenda napsal:

  Julie Dunkley a Julie Marlowe, alespoň tak je to uvedené. Je to ostatně jejich rukopis. Indická ambasáda v Londýně hned po tom, co se v obchodech objevil tento ,,skvost” podala oficiální stížnost a museli to přejmenovat z Východní Indie na Vi Et Armis. To si nevěděla viď 🙂 Taky mi to něco připomíná. Rodinné drama The Exorcist III, hlavně tu scénu s ohněm. Na obhajobu mohu říci pouze to, že Vi Et Armis není tak strašnej jako Tonnerre. (Doufám teda, že si Tonnerre nedáváš jako jemnou mlhu před spaním) 🙂

  • Tonnerre neznám, ale četla jsem, že je něžný oproti tomuhle. 🙂 O té změně názvu jsem veděla, ale proč, to ne – co se jim na tom jako nezdálo?

  • A líbí se ti Robert Carlyle?

   • Zdenda napsal:

    Kolonie a starý traumata, si myslím. Přitom Východní Indie vlastně není. Začalo se to používat v 16.století pro oblast, kde jsou třeba Filipíny, Indonésie, Brunej, Singapur, Malajsie atd. Asi, že Indie tak nemůže vonět, bych s tím celkem souhlasil. Lidem dneska vadí všechno. I když!
    Před nedávnem pro nás napsal tenor José Cura skladbu, která byla inspirovaná Prahou. Bylo to strašný a taky bych jí zakázal.

   • Zdenda napsal:

    Holka kam si dala voči :)))) Prej chlupy na prsou a pak tam dáš kuřecí holej hrudníček ,,14letýho” Carlyleho. No herec je dobrej, ale do jeho fanklubu bych asi nešel 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..